Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

5 centov je nic. Pre mna je dolezite, aby som mal pokoj v dusi :-)
Zdenky
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08.04.2010 14:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdenky »

Dnes som cestou k rodicom tankoval na Jurki Nova dedinka, vypytal som si list k donaske lpg a starsi pan mi ho ukazal. Tomegas. Sira 40,20 . Norma je 50. Je to vela? Cena bola dobra, 43 centov...
Mazda 323F BA 1.5 lpg www.323f.sk
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Zdenky 40 mg/kg je OK. Norma dovoluje max 50 mg/kg.
Datum vydania toho certifikatu si si nevsimol ? (bezna finta, avsak netvrdim ze vsade).
A najnovsia moda je nielen sira, ale akesi svinstvo, ktore rozlepta vsetky gumene casti s ktorymi pride do styku. Neprajem nikomu zazit, vidim tie smutne tvare ludi u mna v servise ktorych to postihne.
Davajte si pozor co natankujete, niesu to len reci nas "plynarov". Je toho plny web, citajte...
Najviac ma na tom stve, ze to kazi meno LPG ako takemu. Zodpovedni by sa mali ist hanbit do kuta.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

hej ta moda sa tu prebera uz dlho, bol to vraj nejaky cistic pouzivany pri vyrobe lpg, ktory sa dostal nedopatrenim do LPG a vyskytol sa v nejakej rozvazke/rozvazkach Tomegasu minuly rok .. teda ak si myslel to

podla mojich info sa to siri dalej v mensom mnozstve z nadrzi, ktore tie rozvazky dostali, otazka je ci sa cast z toho neusadila po natankovani aj v nadrziach aut

k tej sire, 40 mg/kg je sice v norme ale ako som tu uz spominal, zo Slovnaftu som videl viacero certifikatov a drzia stabilne siru na cca 5-10 mg/kg
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pastnem sem jeden moj nedavny prispevok :

Pridavam mnou overené benzinky kde sa dá načerpať LPG :
začnem od Bratislavy najbližšie :

OIL Tankstelle DrachenGas BurgenlandStrasse ,
7082 Donnerskirchen
vedĺa čerpačky je BILLA
uvadzam aj link :

http://www.autogasvergleich.de.....-6226.html
Odporučam hlavne pre tých z okolia BA .. tankoval som tam a je to LPG najvyššej quality ODPURÚČAM

a tiež slovnaft zvyšil qualitu eco+ plynu....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No to by som rád videl toho dobráka, čo pôjde z Ba a okolia do Donnerskirchen (z Ba cca 55 km) kvôli tankovaniu LPG.
Aj keď teda je tam na rakúske pomary od.1.9. skutočne nevídaná cena 66 centov na liter.
A neviem odkiaľ berú LPG, ale keď ostatní v Rakúsku predávajú od 85 do 90 centov za liter, tak neviem či majú rovnakého dodávateľa.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mna by skor zaujimalo ako to Laco vyhodnocuje, co je kvalitne palivo, ok berem ze certifikat, sira, ale ja som na chovani auta nezbadal vobec nic pri hocijakom plyne, ta deklarovana kvalita sa tu donedavna prezentovala ako nemecka kvalita z ingolstatu - tomegas, nemusim hovorit jak to dopadlo lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Kvalitu LPG vyhodnocujem podľa toho ,kolko km prejdem na jedno natankovanie, štyl jazdy mam približne rovnaky..

Vieme aky pomer ma mať LPG autoplyn, propán+butan..

Teda ak autoplyn nie je kvalitný na jednu nadrž urobím min.50 km menej...

Tiež ak si LPG tankujete sami, tak pri odpájaní tankovacej pištole nejaké množstvo plynu unikne.. a citite ten smrad..
alebo aj nie .. a vtedy sa dá dedukovať,že toho propánu je skutočne viac a,že motor pojde vykonne a kvalitne
Propan je rozhodujucou zložkou , bután je tam len na doplnenie objemu...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Laco, každým svojim príspevkom len potvrdzuješ aký si nekonečne sprostý a že ľudia by vážne mali byť vystríhaní pred tvojimi príspevkami...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fuha, Laco no pravdupovediac neviem co k tomu povedat...

50km na nadrz je kolko ? 10% ? by som povedal standard odchylka u spotreby auta, tvoj styl zato ani moc nemoze, skor jazdis aj po vetre, aj proti vetru, aj cesty maju rozny povrch, aj teplota je vonku rozna, neni toho celkom malo, aby si zbytocne palivo neobvinoval zaco nemoze :-)

no a ten propan vs butan...jeho vyhrevnost neni zase tak dramaticky ina, dramaticky ina je cena a bod varu, propan sa dava viac v zime aby to nezamrzalo, bohuzial zvysuje cenu...nieco za nieco, ale hori aj butan, to mi mozes verit :-)

jaj a este ved to tu stale pisu chlapci, hlavne ofajce sa robia sirou, take palivo mozno aj bude mat vacsi dojazd na nadrz, aj mozno zbadas ze lepsie ide az si dokonaly pozorovatel, ale zrovna najlepsie pre motor neni v kyseline sirovej si rochnit lol

a este...skuska nosom...rozhodne ani propan, ani butan citit nebudes ! prave preto sa tam pridava odorizant, nejsom isty, ale merkaptan ?? alebo ten sa dava do zemneho plynu, prave aby bolo vyrazne citit unik :41c2: proste ten smrad je naschval a nema nic s kvalitou :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

laco1871 napísal:Kvalitu LPG vyhodnocujem podľa toho ,kolko km prejdem na jedno natankovanie, štyl jazdy mam približne rovnaky..

Vieme aky pomer ma mať LPG autoplyn, propán+butan..

Teda ak autoplyn nie je kvalitný na jednu nadrž urobím min.50 km menej...

Tiež ak si LPG tankujete sami, tak pri odpájaní tankovacej pištole nejaké množstvo plynu unikne.. a citite ten smrad..
alebo aj nie .. a vtedy sa dá dedukovať,že toho propánu je skutočne viac a,že motor pojde vykonne a kvalitne
Propan je rozhodujucou zložkou , bután je tam len na doplnenie objemu...
Laco1871
Ten "smrad" nepochadza ani z propanu ani butanu. je to odorizant (primes, ktora sa pridava do plynu aby ho bolo v pripade uniku citit). A zalezi na rafinerii ktora dany plyn vyraba kolko a aky tam prida.
P.S.: Lepsim vykonom a spotrebou na poniektore znacky (cerpacky) LPG sa nedajte pomylit, niekedy to moze byt naopak, prave na skodu motora. Najma ak je vyssi vykon sposobeny vysokym percentom nechcenych zloziek, najma síry.
janmil
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.10.2015 21:54
Zdieľať na Facebook

Filter plynnej fáze

Príspevok od používateľa janmil »

Zdravím, včera som vymieňal filter plynnej fáze. Auto na ňom nakrútilo za dva roky cca 47 tkm. Tankované na 90% eco+, zbytok rôzne (OMV, Luk, Voms a zahranicie CZ,HR, MN). Dnes som ho otvoril-rozrezal a vyzeral úplne čistý.
https://ulozto.sk/!TgqokIPf1nGR/filter1-jpg
https://ulozto.sk/!XLbOtvrG4a11/filter2-jpg
https://ulozto.sk/!IudruzVf0pRC/filter3-jpg
https://ulozto.sk/!9LZkAEMBSSzS/filter4-jpg
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Rovnako vyzera aj moj po 50.000 km a tankujem na 98% Jurki za 80% ceny Eco+
Ale vculeky ma Hunnaft akciu, ze dava 2 body za liter LPG do vernostneho programu.... takze pojde teraz parkrat ten do nadrze. ...aspon mi po 3 nadrziach gratis kasnu umyju :28b7:
janmil
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.10.2015 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janmil »

Potešiteľné je zistenie, že kvalitatívne sa LPG zlepšuje, veď od kauzy s T****gasom uplynuli len 2 roky. Vtedy filter vyzeral špinavý už po cca 10 tkm.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Treba davat stale pozor, obcas sa u nas objavi auto ktore ma stopy podobne tej znamej kauzy. Ako keby sa este "dopredavali" zasoby toho humusu.
Je toho podstatne menej, napriek tomu budte opatrni.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 5 neregistrovaných