LPG mimo tému

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

LPG mimo tému

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zdravím:Viete mi niekto povedať mám 10 kilovú flašu na kúrenie do garáže.Klasika fľaša,regulátor a plamienok mi vyhrieva tie 3 keramické doštičky.Dal som novú fľašu a úplne mi zamrza tá hadica od regulátora k tomu plameňu. V čom je problém v regúlatore alebo v plyne? Hlava mi to neberie. Vďaka.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Chyba je v tom, že plyn pri expanzii odoberá teplo zo svojho okolia, nová plná fľaša má vyšší tlak ako stará vyprázdnená, takže stíha statočne zásobovať horák plynom.
Prečo myslíš že reduktor v aute je vyhrievaný z chladiaceho okruhu motora ?
Skús dať trocha menší ohrev tých troch keramických doštičiek a prestane to zamŕzať. Alebo dorob nejaké ohrievanie tej hadice.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

alebo kur len propanom :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

ALe prečo je problém až z poslednou fľašou?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Praveže to je propán.Trocha som pátral a vyzerá to kedže som zobral fľašu povodne určenú do VZV a ževraj sa plní trocha iným tlakom a preto može ten regulátor zamrzať.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

sporak alebo ten ohrievac funguje na plynnu frazu. ta vznika nad hladinou vo flasi, odoberas vpodstate zvrchu flase plynnu fazu ktora sa sama odparuje. odber je pri ohrievaci alebo sporaku maly preto flasa neomrza a este sa z okoliteho prostredia staci ohrievat. Mas ju v tej izbe kde varis alebo kuris. Asfalteri ked pouziju PB tak tie ich horaky maju taky odber ze flasa a hlavne v zime im omrzne a plyn sa prestane odparovat a su v prdeli. preto ti rozumny si zabezpecia propan lebo ten sa lahsie odparuje. ty si pouzil flasu pouzivanu k VZV a ten pracuje ako normalne auto , lpg system namontovany v nom potrebuje do regulatora tlaku kvapalnu fazu, preto flasa je usposobena tak aby odoberala kvapalnu fazu, je to v podstate akoby nadrz aku mame v aute. preto plyn meni skupenstvo v hadici k ohrievacu, poklesom tlaku klesa aj teplota, preto hadica omrza. dost nebezpecne. neviem kto ti poradil pouzit flasu na pouzitie k voziku na pripojenie k ohrievacu ale musel to by poriadny somar.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných