Smrť pre diesel ? Sa nekoná a hneď tak skoro nebude

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Smrť pre diesel ? Sa nekoná a hneď tak skoro nebude

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ani nemám potrebu čítať
Počuj on už nejak dožije a aj keby tie kachle priniesli rakovinu tisícom ludí tak na prvom mieste budú vždy peniaze
Snád si niekto nemyslí že nemci by sami sebe zastavili niečo čo plní ich štátny rozpočet
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dezinformácie,žiadne informácie,polopravdy a hotové klamstvá.nemá cenu sa do podobnej debaty púštať pretože sa téme nedá rozobrať v potrebnej šírke a komplexnosti. A bez toho je to...viď prvá veta
Ten človek iba hovorí to,na čo príde každý kto dokáže problematiku vidieť ako celok vo všetkých súvislostiach a bez rozptylovania emóciami.A povedal by som že teraz je to ako keď sova vytýka vrabcovi velkú hlavu,pretože výrobná velmoc je SVK,ale to si nevedel čím sa plní u nás štátny rozpočet
Inak ale či už človek niečomu fandí alebo tomu nadáva,na veciach pramálo zmení a lepšie je veciam rozumieť ako nerozumieť.Nikto ničomu a nikomu netlieska,názor a nadšenie nikto nežiada,je to iba sklíčko do triezvejšieho obrazu.
sampson
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.10.2017 11:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sampson »

ale jasne, ze nie. ono to nie je len tak sa zbavit nieco takeho ako su dieslove auta. automobilky sa sice o to pomaly snazia, no co ludia? komu prida toho dieslaka a za co si ma kupit benzinak, hybrid alebo elektromobil?
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Preco vlastne vznikla anti-diesel psychoza? Aky ciel to sleduje? Asi to nebude len o emisiach..
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Zrodila sa v mysliach tych, ktori maju moc, ale o autach vedia tak akurat to,ze maju styry kolesa...podlahli davovej psychoze pri kauze, ktoru vyrobil koncern VW.Dnesne dieslove motory EURO 6 su vyrazne cistejsie ako benzinove motory...ale ono to je vo svete dnes tak, bludne rozhodnutia vydavaju ti, ktori veciam absolutne nerozumeju a my, volici im to krasne papkame a zabijame tvrdenim ze kazdy je taky, alebo co zmoze moj hlas.Sme jednoducho sprosti a radi nechavame aby za nas pouzival mozog niekto iny.A preco?Lebo je to tak jednoduchsie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý trocha rozhladený človek predsa chápe že sa niečo s ovzduším deje,aj že to treba riešiť.Zdravému rozumu sa to vymkne v momente,keď vidí ako sa rieši jedno percento z globálneho problému len preto,lebo je jednoduchšie určovať smerovanie vcelku bezbranným vlastníkom aut,než nadnárodným kolosom z obrovskou mocou previazanov úplne nádherne z politickou,a ešte na zmenách zarobiť majland.Pretože jedno musí takmer zaniknúť,a druhé vzniknúť,každé potrebuje aj čas aj peniaze,more peňazí.Ale tie sa plánujú vytiahnuť z vreciek ľudí,čo zabezpečí úplne elegantne zoslabenie slabých.Lebo...ak majú čas a peniaze,príliš často idú do ulíc,tak je lepšie ich zase držať za gule v nejakej novej závislosti.Chudobný nepindá,uháňa sa aby uživil krky doma a trasie sa aby ho nevyhodili.za tou peknou myšlienkou je more špinavosti.Preto nikde nenájdete ani náznak nejakého rozpracovania celej problematiky aby zahŕňala všetky aspekty,zdroje,energie,pracovné sily,zmeny pre energetiku,daňovú politiku,politickú situáciu z hladiska surovín....proste si z nás robia dobrý deň.Spústa ľudí je zneistená,už sa aj bojí kúpiť auto ktoré hlása táto všivavá banda že vykáže z určitých teritórií pre ne vstup.Kto to riadi ? Tí čo vždy,ľudia v politike ale inak na výplatnej páske toho kto kočíruje veci tak,kde sa na tom dá získať.V tomto boji za ušlachtilé ciele získa radový občan jedine oči pre plač,treba iba mútiť,zavádzať,hovoriť polopravdy a účelovo klamať.A tupé obecenstvo čo zatlieska tomu "svojmu"
Ja som veľa rokov tankoval olovnatý benzín,nesr..o to nikoho,deti futrovali čerešne pri ceste do prasknutia.Ja stále neviem čo je bližšie,či sme zmúdreli alebo úplne osprosteli.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to ze ide z fabriky "ciste" auto je jedna stranka mince, to zvacsa pojazdi na zapade, potom v crepoznom stave, pripadne k nemu smerujucom zacne roshamboo v dzamahirijach ciganskeho typu kde sa plata, lata, dojebava a v triumvirate sedlak majitel, pacos mechanik, zapredany kontrolol z toho vznikne jeden krasny gulas, dychajte zhlboka !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bajo,ja iba čakám kedy konečne príde reálna štúdia že vlastne ide o nebezpečné častice,a z množstva týchto nebezpečných častíc ktoré víria vzduchom je mizivé percento sadzí ale 98 % sú častice ako,oter z brzd,tak platničiek ako aj kotúčov,pneumatiky,výrobné procesy všetkých druhov kde je obrábanie,to je oter asfaltov,to je nespočítateľné množstvo obsiahnuté vo vzduchu,ktoré vdychujeme.Výpary z milionov vecí,až vetrom roznosené produkty zo Španielského mega požiaru,Italského mega požiaru,sopky,z výbuchov zbraní,lodí lietadiel,ťažobný priemysel,výroba,spalovanie domácností..miliardy až biliony ton, a tu my magor ide trepať niečo ako čistý vzduch dostanú moje plúca keď tu bude všetko na elektriku.Už nebude nič z brzd,ani z pneumatík,ani z výroby,ani hornonitrianských alobalových,to už len sa bude dýchať jedna radosť.Treba pozrieť čo spaľujú ľudia po domoch,záhradách v prevádzkách,ale rieši sa to jedno percento.Aj to treba,ale z rozumom a najprv tie megavelké produkcie.Že tu lietajúvykuchané autá,nikoho netankuje,inzerát že odstránia...nikoho netankuje,že STK je monool na zárobok a vedlajší produkt je technický stav,nikoho netankuje.Bludy,klamstvá,polopravdy,manipulácia
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uz som to tu daval, nechce sa mi hladat, prachove castice narobia trebars v zime zvacsa ludia kurenim je to viac ako doprava...tu je komplet mimo regulacia, lebo ved nemaju na plyn, tak kuria gumakami, alebo tot som chcel urobit z pezinka fotku - STK EK v popredi, ciganska osada pali gumy rovno 100m za nou :41c2:

to ze na zapade zistili ze prasnost znizia ucinne vysavanim ciest, kropenim, o tom mozme len snivat, este aj za komunistov tu jazdilo viac zametacov, kto kde kedy videl naposledy take auto ? :41c2:

a jak hovoris, to musim suhlasit, jedna taka tesla tu jazdila po meste, uz je prec ! predal ju majitel ! na tabuli koniec obce mi zmizla v prachu, ale ten neletel z vyfuku, ten tam lezal na zemi...

tie sopky, priemysel, poziare, vsetko berem, ale len do chvile, jak zacne omluvat OFF, OFF, OFF, no smoke no fun !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

Neviem, čo tu furt riešite, však ludí je jak sračiek a biznis musí šlapať. Na ludoch nikomu nikdy nezáležalo a ani nezáleží.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nik ťa nenúti sa zúčastniť
andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

ja som sa tak nad tym minule zamyslel, ci by som nemal menit auto este pred tym ako sa to fakt zacne aj u nas presadzovat a ludia sa zacnu blaznit ale tiez mi doslo, ze to tak lahko nebude, su v tom prilis velke prachy
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tieto temy su si velmi podobne, ale výsledok je len ten, ze napr. Kanada a skandinavske krajiny si nevyrubu ani jeden strom a vsetko dovazaju z krajin, kde je korupcia a da sa priroda drancovat - a to tam uz nie je ich Zem ???? Potom rozhodnutia s reguláciou EU ohladne chovu hovädzieho dobytka a dnes nie len u nas, ale aj vo Franc. nemaju dost masla, alebo je drahe - apropos, vsimnite si ze aj tak ho maju lacnejsie, ako u nas... a podobne je to s emisiami - videli ste v jednom diely top gear, ked sa spytali bývalého primátora Londyna, ze odkial ze je ta elektrina do elektromobilov ???? Jeho odpoved bola, ze predsa zo zasuvky :angr: :angr: ... Tak a takuto mame odpoved aj na dieslove motory, ich vyvoj a kvalitu a podobne nezmyselne vymysli nasich volenych zastupcov doma , aj v EU .... - ani nasi prapravnuci nedoziju toho, aby si nevolili takých nevzdelanych, alebo skrachovanych, alebo podvodmi zbohatnutých neschopných politikov doma aj za hranicami !!! Este k tomu maslu - konecne si vacsina ludi uvedomila, ze ta chemicky modifikovana ropa, co sa vola napr. Rama, je len jed a neviete, si predstavit, co mi to dalo prace to mnozstvo rokov presviedcat deti, ze len maslo od kravicky je zdrave, ked im vsade tlkli do hlaviciek, ake je nezdrave a ako z neho priberaju....
adamik00
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2016 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adamik00 »

Pokiaľ sa u nás niečo také presadí a začne fungovať, tak my už nebudeme mať vodičáky pre vysoký vek :)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných