Opel Zafira 2.0 Di kod motora X20DTL

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gocnikti
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.03.2012 08:25
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 2.0 Di kod motora X20DTL

Príspevok od používateľa gocnikti »

zdravým. mám problém na motore X20DTL počas jazdy mi zasvieti kontrolka motora.Dochádza k tomu pri otáčkach od 1100-2200, zníži sa výkon a pri stlačení plynového pedálu po chvíli chyba motoru zmizne a motor znovu ťahá ako má.Bol som na diagnostike motora kde mi uviedli poruchu EGR.vymenil som porucha tá istá.Vymenil som podtlakové čerpadlo problém ten istý.Prekontroloval som podtlakové hadičky-tiež sú v poriadku.Elektromagnety fungujú.Môže byť chyba v nastavení otvárania EGR v elektronike ale je nejaké čidlo na výfukové plyny ktoré riadi otváranie EGR?Pomôžte, ďakujem.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nemas dobry jeden el.magn.ventil.Je sice funkcny z el.stranky,len z mechanickej je stale otvoreny,alebo zavrety.Aby si si bol isty,prechod ich medzi sebou,a skoc na diag.Uvidis ze umiestnenie ventilu skopiruje vadu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práca EGR je kontrolovateľná na prietoku vzduchu cez váhu vzduchu.Motor pri volnobehu má akýsi "normovaný" prietok kde sa pohybujú všetky dané motory z +- maličkým rozdielom.Ten sa skokove mení otvorením,kde zase má akúsi zdravú "normu" tak prečo sa robia hlúposti okolo toho ?
Hadičky...samozrejmosť,tesnosť nutná,hodnota podtlaku sa prejavuje už na posilovaní brzd,takže gazda nemôže nevedieť že má z podtlakom problém.Elmagnet ventil...jeho práca je tiež vidieť na prietoku.Kedže sú všetky ventili zosieťované do jedného podtlaku,navzájom si spôsobujú problémy,preto sa venovať jednému nedá.Pre skúšku treba všetky vyradiť a nechať pracovať iba ten od EGR a potom platí čo som písal,ostatné do ničoho nezasahujú,a pre moment skúšky je ich možné zaslepiť aby do podtlaku nekecali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 6 neregistrovaných