Audi A6 2.5 110kw afb - nespokojnosť s vykonom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubo.ficek
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Audi A6 2.5 110kw afb - nespokojnosť s vykonom

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

Zdravím páni.mam problém stymto motorom stále je mizerný výkon priebeh motora je primeraný ale ide tarbavo do otaciek výkonu.problem je že som to kúpil s rozsypanu rozvodom.myslel som že zalizim rozvod a pôjde ale boli ohnuté tri ventile a zopár koníkov zlomených.hlava sa vyriešila tlaky sú rovnomerne. Ide na 6valcov ale steká po tryska ho keď je studený tak to chápem ale za tepla z voľnobehu do 1800ot.potom stíchne.skusal som cidla tlaku čerpadlo váhu a stále to samé de ako keby mal nalzene auto na vozíku za sebou a s tým sa rozbieham.cca zrýchlenie 15sekund.spicu mám od 3500ot.ma turbo plný záťah len z voľnobehu do 2000ot sa mu moc nechce potom sa ako tak berie.ten čo mi to predal tak spomínal že to dymil moc naviac mne skoro vôbec.na hodnotách tryska ho mi tri skáču +1,5 a tá strana čo bola naburana -3,5 na dvoch.hlavna tryska neviem štartovať to štartuje skúšal som -2 až +2 žiadna zmena.katalyzator je vybratý keď tam bol tak som bol na 20sekundovom zrýchlení každý valec reaguje na povolenú trúbku už má ide z toho jebnut.vacky sú ok bez tých rozvod som dva krát kontroloval je to akási zakliata dolina.dakujem vopred za rozumné rady.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

To musi byt skvost naburane prevodovka v ... motor v p... a este si zaplatil sorry ze ot
Paradoxx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.09.2004 13:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paradoxx »

Mal som cca 15 rokov dozadu audi A6 2.5 tdi v6 110kw auto okrem toho že žralo nešlo nič ten motor mal som z toho auta pocit akoby to bol hladky diesel proste pri obehovani som si rozmyslel či obehovať alebo nie keby som to prirovnal Kw tak max 60kw to malo ked som sadol do b5.5 1.9tdi 96kw citil som sa ako v lietadle. Moc od toho necakaj tie motory nemaju ťah to ako ti to ide je normal. :38eb:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič z toho čo si napísal neplatí.Ten motor vie ísť prenádherne ak je v solidnom stave,aj spotrebu dokáže ozaj krásnu,ale motor samotný je veľmi závislý na dobrom servise a vypomstí každé zanedbanie.Jednemu poláme vahadielka,druhému strihne skrutku na kladke,ale za všetkým stojí len neznalosť motora.Lebo skrutku strihne pre iné veci,na vine nie je samotná skrutka ani kladka,je to dôsledková chyba.
Servis motora sa musí tu možno ešte viac ako u PD riadiť kilometrami.A to je problém,lebo nikto na tých stočeniciach nevie pravdu.Proste a jasne,príde prebeh km kedy treba NUTNE niektoré veci robiť.Ibaže sa nerobia.Ak sa ten motor servisuje niekým kto pozná jeho potreby,je to motor na min milion km z vyškerenou papulov od uch k uchu.Ten motor pri pol milione nemá zmeratelné opotrebenie na hlavných dieloch,ale obslužné veci je nutné meniť,či sa páči a či nie,max 300 tis km a väčší servis motora padne cca 2000 e.- len tak fukne.ALE....ide sa stotisíce km ďalej a z úsmevom
Ak chcete pohladám foto z motora čo prišiel po svojich,a mal vylámané zuby na vačkách,dokonca na dutej vačke prasknutá obruč vačky,časť ventilov ani neotvárala lebo mala zlahnuté vahadielko,takže valec išiel ne jeden ventil.Ak toto jeden motor dokáže a ešte ísť akoby sa nič nedialo,to asi zlý moto ani nemôže byť.Je iba náročný na servis
Paradoxx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.09.2004 13:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paradoxx »

nezabudni na cerpadlo vp44, vačky, stala olejnička na tom motore nevidim nič dobre aj na tych novych motoroch pokiaľ doň položiš 2000€ tak tiež sa buďeš nejaky čas voziť. 2.5 TDI V6 110kw je stašny šhit !!! pol melona km ti daj aj hocijaka čina čo tam chceš mať vybehane? Nato že to ma 110kw to nejde nič. Pri obiehani smrť v očiach...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak vieš o motore vždy vedel najviac ten čo ho videl pri otvorenej kapote.To sú také škôlkárske reči o fifíkoch.Motor kde je k dispozícii 110 kW a 310 Nm lemra určite nie je,a len máloktorý motor zároveň ide za tak málo paliva ako vie tento motor.Ak má niekto zlú skúsenosť lebo vlastnil črep kde sedem ľudí kilometre vždy stočilo,kde každý z nich nikdy nebol ochotný dať do servisu auta takmer jeho cenu na trhu,to by sa nemalo vydávať za mienkotvornú ideu.Ten motor získal pečiatku postrach,ale postrachom je vďaka tomu že nikdy nebol určený do vlastníctva žrblíkov čo na jeho kúpu zoškrabú tri tisícky,ale na servis už niet ani halier,keď je zle -sa predá.
A že je pri 500 tis je aj čína ok,tak na toto si ešte veľa krát spomenieš pri svojich autách z dnešnej novej doby z nostalgiou po zlatých dobrých starých časoch.Tento motor je akurát závislý na peniazoch na servis (keď príde jeho čas) a ak nedostane to čo má,je zlý
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ono je to vsetko pekne..aky je to supermotor...ale ten pan hore ma problem ...ja mam sice problem s jeho stylistikou lebo niektorym vetam nerozumiem... Ale skuste mu dat radu aj ked jemu asi trebalo poradit pred kupou....aby to nekupoval... Ale je neskoro....
A tak od veci ja za skvelu vec povazujem nie najdrahsi vyzinac ale moju dobre naklepanu kosu. Chytim,pokosim,otriem,postavim do kolne..... Taky ma byt aj motor,myslim aby nepotreboval inziniera v dielni. Mam rad jednoduche veci.Cim som starsi tym viac.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dávam ti za pravdu.Ale sedliak si kúpy kosu a je s ňou majster.Inžinier si kosu nekúpy,proste každému je určené niečo iné.Ak si chudobný kúpy auto z veľmi náročným a drahým servisom...je somár.
Na nosnú tému sa nedá odpovedať,je bez šance.Nedáva zmysel,nemá hlavu ani pätu,skúšal som to dekódovať ale to sa nedá.Či steká má byť šteká ?! nevyberieš ani z kontextu.Lúštil som....hlavna tryska neviem štartovať to štartuje skúšal som -2 až +2,no a si predstav že poznáš motor ako svoje vrecko a nevieš o čom je reč.Čo tam preboha poradiť ? ak som z toho nepochopil prakticky nič
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Paradoxx napísal: Nato že to ma 110kw to nejde nič. Pri obiehani smrť v očiach...
Každé ráno o pol šiestej pred NR ma v súvislej kolone predbiehajú takíto demmenti na Awdinkách a Baworákoch. Uvedom si NEMÁŠ čo obiehať ak na to nie sú podmienky. :3020: Moja Felda má 2 mesiace do smrti , takže niektorý z majitelov týchto super károv má velmi blízko ku kanadskému bodyčku.
Toto je výstraha pre pretekárov - krotte sa aspoň na trase Šurany -NR :342a: Lebo len raz mi rupnú nervy. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

Pre Hjundai - tento je jednoduchý a pekný
Obrázok Dúfam že mi ho nepredajú,kým sa rozkývem. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ked bolo narazene kludne aj v prevodovke moze nieco pekne zadierat a brzdit motor...len strielam od pasu
Paradoxx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.09.2004 13:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paradoxx »

oco13 napísal:
Paradoxx napísal: Nato že to ma 110kw to nejde nič. Pri obiehani smrť v očiach...
Každé ráno o pol šiestej pred NR ma v súvislej kolone predbiehajú takíto demmenti na Awdinkách a Baworákoch. Uvedom si NEMÁŠ čo obiehať ak na to nie sú podmienky. :3020: Moja Felda má 2 mesiace do smrti , takže niektorý z majitelov týchto super károv má velmi blízko ku kanadskému bodyčku.
Toto je výstraha pre pretekárov - krotte sa aspoň na trase Šurany -NR :342a: Lebo len raz mi rupnú nervy. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

Pre Hjundai - tento je jednoduchý a pekný
Obrázok Dúfam že mi ho nepredajú,kým sa rozkývem. lol


Nepisal som o sebe že som pretekar, ale ty asi v živote si nikdy neobehol auto pred sebou čo? Ja som to auto mal pred 15 rokmi nalo vtedy 3 roky nebol to stary zhuntovany vrak ale kupil som to vtedy jazdene za 550 000 sk mam vlastny servis aj teraz mam tam jednu 2.5 TDI ktora z nicoho nic nejde nastartovat chyba je vo vp 44 repas ze das stare daju ti nove 1200€ pisal som 110kw to ma na papieri ale ked sadnes za volant a este nedajboze ked to ma tiptronik tak je to leniva lemra s drahou udrzbou jedine v com je vyhoda je ze je to klasicke TDI a u nas sa nemusis bať dať do toho ukrajinsku naftu ze ti odijdu vstreky ako na tych dnešnych novych činskych autach s plechami tenkymi ako žiletka. Pišem posledne dobre auto passat b5 1.8T alebo b5.5 1.9TDI 96kw tieto motory sa nedaju porovnať dynamikou s 2.5TDI 110kw a aj zbytocne nakladne rozvody, vp44, Vacky, olejnička, polamane vahadla odlomene hydroventily, vybite podložky na ventiloch ten motor by som osobne už nikdy nekupil. Pre všetkych ktory si myslia ze kecam radim nech skusia sa na tom previesť konkretne na motore 2.5TDI V6 s 110kw rocnik okolo 1999 a uvidi sam čo je skutočna pravda. :zga27:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

tie afdinky su sroty.aspon ja nepoznam taku co nema vyhrkanu napravu a olej tecie s každej .a ozaj to nejde nic.na tie kw by to malo ist nad zemu.ale ved co by clovek chcel od nemeckej kvality.a za dalsie..tie auta maju už nieco za sebou takže je to chodiaci problem.jedno urobis a poondie sa druhe.a za vsetko sa kešuje...a zadavatelovi temy myslim že nikto na dialku neporadi.je to len typovanie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Paradoxx - celkom nič si nepochopil - obieham ak sa vojdem do MPR (50-90-130). Zvyšok sú pretekári , ktorí by mali prísť nadosmrti o VP. Ak nesúhlasíš pozri si štatistiku nehôd posledných dní a týždňov.Za mňa osobne dúfam, že sa dožijem doby ,keď budú povinné GPS čipy a na konci roka ti počítač pošle tvoj účet. :40bd: :40bd: Napríklad ja osobne som dnes vydržal ťahať sa cez dediny 40kou , lebo pršalo , bola tma a ten predo mnou si rýchlejšie netrúfol. A to som nervák , jak hoviadko. Takže o tomto píšem. :40bd: Ty si nespokojný z výkonom , ja so šoférmi okolo seba. Každý máme niečo. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V GB sa schyluje k zavedeniu doživotia za nehodu so zabitím a celkom by som to bral aj tu,aj keď by sa ma samozrejme týkal,beriem.
lubo.ficek
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

Mám tieto Audi viac v 1.9 a výkon ideálny rotacku a pd a väčší nepotrebujem a na ten obsah je to to len na úkor opotrebenia čo sa týka náprav je to o kolesách veľkosť profilu a spôsob jazdy a čo sa týka korózii jedno z naj auviet ktoré sú na tom na tie ročníky fakt dosť dobre lepšie riešiť nápravy raz za čas ako každý rok niečo vyvárať.mam cigaro z 86 a jediné čo je hrdzavé trubky bŕzd a nápravy.nezalozil som diskusné fórum na to aby tu ktosi kritizoval skôr aby poradil z nejakou skúsenosťou

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných