Peugeot 307 - výmena semmering

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FIpeugeot307
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.10.2017 08:18
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - výmena semmering

Príspevok od používateľa FIpeugeot307 »

Ahojte. :) mám otázku... Tečie mi olej pri Semmeringu. Mám Peugeot 307 benzin r.v2004.. neviete mi niekto poradiť aky je postup výmeny?? Diky
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Možno by situáciu vyriešilo, keby si toľko nejazdil do okolia Semmeringu, keď to pri ňom tečie. Neviem síce ktorý myslíš, je ich viacej (krušnohorský Semmering, pražský Semmering, saský Semmering), ale na Slovensku je najznámejší Semmering v Rakúsku, ten si asi myslel.

No ale pre všetky prípady, ak by olej z motora alebo prevodovky, prípadne rozvodovky alebo homokinetického kĺbu tiekol cez tesniaci simering (aj keď teda nevieme ktorý), tak ten samozrejme treba vymeniť, najlepšie tak že sa demontujú veci okolo neho, pôvodný sa vytiahne a natlačí sa tam nový a znova sa to zloží do pôvodnej konfigurácie.
Dovolím si hádať, že by snáď mohlo ísť o simering na kľuke z prednej strany, tam treba dať dole remenice a tesnenie vymeniť. S ohľadom na to že cez remenicu rozvodu je hnaný rozvod, a keď pýtaš sa tak ako sa pýtaš, tak by som na tvojom mieste neriskoval skazu motora a dal by som to urobiť tam kde sa tým zaoberajú, neskúšal by som to robiť sám.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tipnem si ze svina tecie ten hnusak co je najhorsie pristupny, napr za rozvodom lol , preto sa take veci menia vtedy ked je to dole :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Treba doplniť, ktoré konkrétne tesnenie ti to prepúšťa. Kde sa nachádza.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných