s cim umyvate auto?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Pozri sa, ja to robím takto (ešte keď som mal čierny superb):

- umyjem auto
- vytriem dosucha, mikrovláknovou handrou, najnovšie umelou jelenicou
- auto napastujem autoglymp ultra deep shine pre tmavé laky
- zdrhnem tu vrstvu po zaschnutí a leštím a leštím
- potom som zobral autoglym extra gloss taká jak mydlová vodička a zase roztiahol

Všetko je super, kým neumyjem zase auto. Potom sa na laku vytvorí ako keby nejaký jemný šedý film. Či to treba zakaždým robiť stále to isté dookola pri každom umytí auta ???
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Kujon78 a co tak pouzit kvalitny vosk ?? Potom to staci utret do sucha a pouzit iba detailer a hotovo
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

čo je kvalitný vosk ??? taký že by ma nestiahol z gatí !!!

max. 30 €
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Kvalitny vosk? Predtym na staroom aute som pouzival iba TEMPO pastu :d :D , sice lak uz bol v dost zlom stave ale aj tak sa velmi leskol, a ked sme ho isli dat zosrotovat tak mnohy sa pytai ze preco ved je pekny?! No teraz sme kupili hore uvedeny vosk, ,,WAX IT WET,, no a celkom spokojny som, nerobia sa mi ziadne kvapky ani nic podobne ako pise kujonko. Ten vosk nebol drahy takze sa mi vidi ako celkom fajn vosk za lacno.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tempo je dobrá, ale ako si hovoril na staršie laky, pekne to vytiahne farbu.

Buď bude na prd voda ??? Alebo na prd spôsob sušenia, zrejme microvlákno asi naruši tu štruktúru vosku a potom akoby narušilo ten ochranný film :-) Neviem.

Asi treba kúpiť tie veľké uteráky na sušenie aut :-)
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

No ja neviem, ja som sa s takym to problemom nestretol, no ale dost zalezi aj od toho s cim ten vosk alebo celkove auto umyvas, a taktiez si priplatim aj za sampon, ja mam teraz tento http://www.autosortiment.sk/index.cfm?m ... ctID=21086
sice je to sampon s voskom, no aj tak este raz prevoskujem autak, a je fakt dobry, ide celkom fajn dole hmyz, a ostatne necistoty, kedze nemam doma wapku, takze sa to musi takto, no wapkou obcas vystriekam podvozok to hej...
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Nechcem zakladat novu temu tak to dam sem.
Mam aktivnu penu karcher ultra foam aj zapenovac karcher.
Aky je spravny postup pri spravnom puziti tej peny aby účinkovala?

Lebo dal som to na mierne špinave auto.. biele... ale nepomohlo to... vobec..

Je pravda že predtým som auto oplachol...

Nejake rady prosím?...ako spravne na to.. alebo nejaku aktivnu penu...? (cenovo prijatelnu)
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Ogi11 »

bbbr napísal:
Ogi11 napísal:
Bonny 407 napísal: OK, už som ticho
Všetkým nám dajú zajtra BANAN :d :D
Pozerám, že sa to tu celkom ujalo a tajne dúfam, že to niektorým citovačom dôjde, ako potom vyzerá fórum neprehľadne.
Ta neobnovíme to citovanie? :d :D
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ja osobne som úmýval saponátom a vlažnou vodou obyčajnou handrou exteriér a nikdy sa ani jedno auto nesťažovalo asi ani raz by som nevyhodil peniaz za autoumyváreň ale interiér to už bolo niečo iné ...
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Umyvanie auta.

Príspevok od používateľa milan209 »

Ja som pred 10 rokmi kupil nove auto. NIKDY nebolo v umyvárke, zasadne som si ho umýval šetrne hubkou, a autošamponom ručne.
Po desiatich rokoch ten lak vyzera super, ako by mal trebars 1 rok. Hosijaké auto ktore bolo na kefach, tak ked sa za svetla pozrete, tak ma také jemne skrabance, akoby ste ho drátenkou umývali, moje - nehrozí.
A pre 5 rokmi som kupil vapku. Dam do napenovača ten profi pripravok, taky ťlty s citronovou vonou, tusim W508 sa vola, alebo tak nejak - 5euro liter stoji, rozriedim 1:3 a rozprašim na karoseriu. Predtym to samozrejme wapkou strieknem, odstranim hrubu špinu a namočím. Po napenení počkam 5 minut a splachnem dokladne. Auto je ako nove. Doporučujem, ani sa nenarobim a je to radosť takto umyvat auto. :zga28:
veribr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.10.2017 12:16
Zdieľať na Facebook

umývanie auta a vôňa

Príspevok od používateľa veribr »

Zásadne umývam auto na benzínke v umývačke. Zvnútra povysávam, na vnútorný interiér zvyknem používať vlhčené obrúsky a nakoniec auto vystriekam parfémom. Dobrý parfém treba mať vždy v aute, vtecy nemusia byť ani rôzne iné voňavky. Parfémy používam klasické z notina http://www.kuponyzdarma.sk/notino-sk/ . Najlepší výber vôní. Tie stromčekové vône veľa ľudí neznesie a sú ťažké, keď sa auto strekne dobrým parfémom stačí jeden strek a vôňa je zaručená na dlho a na rozdiel od tých "autovoňačiek" je príjemná.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948541696 a 3 neregistrovaní