Nevyuzite auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Nevyuzite auto

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

AHojte,

mozno pre vas banalna otazka.. hlupa.. mne na nu odpovede mozno pomozu.

Ako sa postarat o auto, ako jazdit v zimnom obdobi? Auto nevyuzivam takmer vobec.. na dochadzanie za pracou cca 5 minut ho znicit nechcem. Takze radsej pojdem peso/busom. "Zamrzne" mi auto cez zimu natolko.. ze sa nieco pokazi? Poskodi?
Vdaka za rady.
Naposledy upravil/-a ulgo0908 v 19.10.2017 21:11, upravené celkom 1 krát.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Skontroluj nemrznucu chladiacu aj v ostrekovacoch baterku vyber daj nabit a nechaj v teple
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jednak nie je auto ako auto, niektoré môže byť na taký spôsob vlastníctva citlivejšie ako iné.
Ale myslím že všeobecne platí, že auto lepšie slúži, keď sa využíva pokiaľ možno pravidelne a sústavne.
Veď nemusíš v ňom v zime jazdiť počas tých niekoľkých dní, kedy je v našich zemepisných šírka a výškach treskúci mráz, ale inak mu určite dobre padne, keď si aspoň raz za týždeň trocha pojazdíš.
No a pritom samozrejme ako je napísané vyššie, dobrá náplň chlad.sústavy a nabitá batéria.
ulgo0908
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 14.08.2016 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ulgo0908 »

ako dlho vydrzi bateria v mrazoch.. priemerna 64ah? cca 5 rocna?
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Tak auto predaj a mas po starostiach. :41c2: Ked vobec nejazdis !!! :41c2: :3035:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

a auta v bazaroch v zime co stoja? ides ho pozriet a bazarista hned taha kable aby to natocil vobec............... auta niekde v rusku, norsku? si myslis ze kazdy kto ma auto nim jazdi dennodene alebo ma garaz? pokial mas kvalitne naplne (chladiaca a do ostrekovacov) a nabitu bateriu nic sa mu nestane, natankuj do plna kvalitne palivo a pridaj aditivum, hlavne nech nemas prazdnu nadrz a dobi bateriu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sa nebude jazdiť viac ako mesiac treba odpojiť baterku jednoznačne pretože auto ju vyžere a za dva mesiace bude KO. A teda ja mať auto tak ho aspoň každí 2-3 týždne prebehnem aspoň 20-30 km kludne aj len tak okolo komína .
Sám jazdím cez leto viacmenej len na scootri a auto mám v teple v garáži pod domom a to je isto menej náročné ako počas zimy vonku a tiež po troch týždňoch už bolo cítiť baterku pri štarte keď som tam mal pôvodnú 45Ah . A tiež trpia gumy ak stoja dlho na jednom mieste .Netvrdím že treba byť otrokom auta ale je lepšie ak s apoužíva ako keď bude mesiace stáť vonku bez pohybu. Jasné že motor ušetríš ak nebudeš jazdiť krátke jazdy nastudeno ale zub času pracuje tak či tak na ostatných častiach . Ja jazdím do roboty 7km a hlavne cez zimu a nemám pocit že by tým auto moc trpelo. Kludne ak máš menej tak zvol dlhšiu trasu aby sa motor ohrial na svoju teplotu a jazdia aj do tej roboty aspoň raz za týždeň a všetko bude v poriadku.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

ahoj ja mam takto dve auta a podla mna je dobre auto raz za cas prebehnut, ja tak robim za dobreho a sucheho pocasia nejaku dlhsiu jazdu a baterky sa snazim pravidelne dobijat. Samozrejme vzdy sa snazim zobrat aj nejake cerstve palivo hoc aj len za par € a to potom postupne vyjazdit.

Musim ti ale tak povedat ze ani tento sposob uplne auto neubrani od korozie, objavi sa hlavne tam kde uz predtym bola, na vyfuku a aj na motorovych castiach - hlinik, pokial to nebolo nejak specialne osetrene. Je to sposobene vzdusnou vlhkostou a jedina prevencia je garaz ktora je velmi dobre vetrana - ale aka to je to ti neviem povedat :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

predaj ho, auto ma jazdit pokial to neni special, alebo veteran, ked mozes chodit peso/busom v zime, mozes aj v lete :3035:

alebo ho vymen za take co ti nebude luto drat, predpokladam ze ked pustas domaci spotrebic nerozmyslas nad tym ze ho nicis, ale ze ho potrebujes a usetri ti namahu cas atd, auto je iba presne taka ista vec ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Nepredávaj ak ti nevadí platit poistku a stk.
Vzdy ked mam auto v servise si poviem ako by sa hodilo mat druhé.
Naposledy upravil/-a kazimir v 20.10.2017 11:06, upravené celkom 1 krát.
lukami
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.10.2017 10:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukami »

ci by som auto porovnaval so spotrebicmi to neviem, no v konecnom vysledku mas pravdu. auto setrit, tym mu este viac ublizis, ked dlho stoji a nic
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano auto je spotrebič a spotrebák.
Charakter a vzdialenosť práce mňa aj manželky priamo vyžaduje aby bol doma náhradný povoz. Takže vždy je doma niečo malé - Clio ,Lanos, Punto - naposledy ostala doma 206ka po dcére. Kedže je to "náhradné" vozidlo nikdy po ňom ani pes neštekne. Napriek tomu ak treba vždy naštartuje a ide. Felicia dokonca aj brutalne pustením z kopca. lol U nás ide skôr o to , že doma sú vždy len také autá aby sa na nich nemalo čo pokaziť. :40bd: :40bd: Vymlátená baterka nie je porucha :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

skontroluj a dopln naplne, hlavne nemrznucu chladiacu a do ostrekovacov, skontroluj tlak pneu, nastriekaj dverove a kufrove zamky, tesniace gumy dveri a kufra sprejom alebo niecim proti zamrzaniu, dobi baterku...
ale nebolo by na skodu aspon raz za tyzden ho ist zohriat, prebehnut par desiatok kilometrov nech sa baterka zas dobije a brzdy nech moc nezalepi hrdza
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

A nie je náhodou najhorsie(najviac sa opotrebováva) pre motor studené štarty? Tak načo ho zbytocne štartovať v zime každý týždeň/dva keď netreba??? Stačí len raz za mesiac skontrolovat/dobiť baterku a nemôže byť žiaden problém s autom. Popripade teda raz za ten mesiac nastartovat, previesť sa, aby som mal istotu ze vsetko funguje, ak by som náhodou súrne potreboval.... A benzinu by som tam nechaval nie viac ako tretinu nadrze...naco viac ked aj tak potom zostarne? Ešte skontrolovať či sú správne nafukane gumy aby sa nedeformovali a poprípade pri dlhodobejsom státí posunúť auto o pol metra, nech nie je stále zatazovana pneu na jednom mieste....

Osobne som nemal dlhšie odstavené auto ako 2-3 týždne a vtedy teda netreba nič riešiť.......

Na nete je toho dosť...
https://www.tipcars.com/forum/zazimovan ... 23409.html
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

tak je to tvoje auto, je na tebe co s nim chces robit ale ja si myslim, ze auto v zime menej skodi ked s nim normalne jazdis ako ked ho nechas len tak stat. ale pokial mas dobru baterku, budes mat ako tak natankovane a nebude krute mrazy tak by sa s nim nemalo nic take strasne stat

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Fakyu a 46 neregistrovaných