vysoka spotreba 1.9 sdi

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodikes123
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.09.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

vysoka spotreba 1.9 sdi

Príspevok od používateľa dodikes123 »

zdravim mam otazku ohladom spotrebi na 1.9 sdi je to moje prve dieselove auto predtym som mal iba benzinove konktretne sa jedna o seat ibizu 2001 1.9 sdi 50kw takze vsetci my radili ak chcem najspolahlivejsi diesel tak to je jednoznacne 1.9 sdi a aj tomu verim lenze problem je ten ze moji znami ktory maju ties octaviu 1.9 sdi cordobu 1.9 sdi tak nemaju taku velku spotrebu ako ja ktora je 5 as 6 litrov ci je to mesto alebo dlhsia trasa vsimol som si ze sa mi aj skor nahreje na optimalnu teplotu ako ich ziadne problemi to nema len neviem ci je to normalna alebo o nieco vyssia spotreba nato ze to je 1.9 adi ma najazdene iba 165000km rozvody boli menene pred 10000km olej som menil aj vsetky filtre tankujem iba zo slovnaftky
blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blavacik33 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj si pozrieť prevstrek a nastaviť.motor je po rozvodoch a je 50:50 že sa z nastavovaním nebabrali.Motor samotný je skôr na výdrž km ako na spotrebu,v spotrebe ho jeho 81 kW turbo brat hravo zdolá.Nechaj si skontrolovať u nejakého slušného diagnostika predvstrek a hneď tým pádom aj či pracuje správne vstrek s meraním zdvihu ihly.Ak nedáva signál to ľudia ani neodhalia iba motor nejde celkom ok a má vyžšiu spotrebu.
dodikes123
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.09.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodikes123 »

auto ide uplne v poriadku dokonca bi som si dovolil povedat ze je ovela zivsie ako octavia aj cordoba 1.9 sdi soferoval som obydve auta a oproti mojmu to su lenive tanky je pravda ze ibiza je o stvrtinu mensia lahsia a tim padom ma lepsi tach ale ajtak ide bez problemou ako hovorim no len ta spotreba oproti nim je asi tak o pol litra liter viac rozmyslal som ci to nemoze bit gumami lebo mam tam teras zimne a aj to neako ovplivni spotrebu ale zeby as takto tak to neviem
dodikes123
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.09.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodikes123 »

neriesil bi som lebo je to banalita to mas pravdu len ma zaujima ako a preco mensie a lachsie auto stym istym motorom ma vissiu spotrebu ako dve vekcie a tazsie auta dokonca aj ford mondeo combi 1.8 dtci neviem ci som to spravne napisal ma nizsiu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teraz neviem kam ťa zaradiť,či chceš o tom vykecávať a zo subjektívnych pocitov robiť závery,alebo chceš aj reálne niečo riešiť,lebo to tak nevyzerá.Pocity a reálne hodnoty sú dve veci,zatiaľ všetko máš postavené na vode,takto sa ďaleko nedostaneš
dodikes123
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.09.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodikes123 »

je to tak vdedy ked som to pisal tak to bralo vazne mozno o neceli liter viac ako ostatne sdi tak som to ani neako neriesil iba ma to zaujimalo preco co moze bit chybne v takychto pripadoch chcel som to vediet no teras ked zacali mrazi a teploti pohybujuce sa okolo 0 tak ta spotreba sa zvysila odost o 3 4 litre naviac chcem vediet co mozem skontrolovat ako prve co moze bit zle snimac teploty? predvstrek? vstreky?? dakujem
5-ulko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.10.2008 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5-ulko »

To je iba štýl jazdy ja mám tiež Ibizu SDI a keď idem 90kmh po diaľnici spotreba je 4.3 l ale keď jazdiš 160kmh maximalkou tak mi žerie aj 8.5l ale môj priemer je 5l jazdím aj v meste aj mimo 50 na 50
marcuso
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.06.2018 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcuso »

tiež si myslím že 5-6 litrov na 100 je super spotreba. Kolko by si chcel aby ti to žralo? Je to pomerně velké auto. Aku spotrebu maš napísanu v techničaku?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dones ju a uvidíš ,že ju dokážem dostať na 4l v meste. lol Stavím sto evri ,ale mechanici ma zabijú.
Spotreba je vždy v tom medzikuse medzi pedalmi a volantom. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobrý kus medzi volantom a pedálom to z SDI-kom naozaj zajazdí. Ak má niekto priemer nad 5 lt dlhodobý,tak buď nevie ako s tým jazdiť,alebo má rozbabranú mašinu,čo je polvica mašín po rozvodoch.Iba výnimočne sú ok,pretože u rotačiek sú rozvody trocha babranica z nastavením napresno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných