Preblikávnie svetiel pri použití brzdy, alebo smeroviek

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pistiken
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.02.2016 08:01
Zdieľať na Facebook

Preblikávnie svetiel pri použití brzdy, alebo smeroviek

Príspevok od používateľa pistiken »

Ahojte, vie mi niekto poradiť, kde mohol nastať problém, keď mám zapnuté stretávacie svetlá a šľapnem na brzdu alebo použijem smerovky (alebo hoc aké iné elektronické zariadenie), tak sa svetlá na zlomok sekundy viditeľne stĺmia (pri smerovkách to preblikáva. Je to vidieť aj na zadných svetlách. Taktiež ak mám auto odstavené niekoľko dní, tak je probmém pri naštartovaní. Väčšinou to musím riešiť cez štartovacie káble, aj keď posledný trip bol aspoň 200 km, čiže batéria (1 rok stará Varta) by mala byť úplne dobitá.

Škoda Octavia 1,9TDI GLX, r.v. 2000, 66kW

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V svetlách je zlé ukostrenie ale ku štartu sa nedá z tak mála informácií nič vyvodiť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak tak, niekde je zlá kostra. Väčšinou s tým maju problémy renaulty megany. Tie sú ako farebná hudba. Svietia ako chcú :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Niekde je zlý spoj a úbytok napätia alebo možno aj samotná baterka je príčina kludne to môže byť problém na plusovej tak ako aj mínusovej vetve od baterky . Hladat a merat úbytky napätia .
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

1. ZLA KOSTRA. 2. NIECO TY VYBIJA BATERKU!!! TREBA ZMERAT KLUDOVY ODOBER PRUDU. :41c2: :41c2: :41c2:
pistiken
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.02.2016 08:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pistiken »

Kujon78 napísal:tak tak, niekde je zlá kostra. Väčšinou s tým maju problémy renaulty megany. Tie sú ako farebná hudba. Svietia ako chcú :-)
Ďakujem za info, dnes idem do servisu pre auto. bol tam ešte pôvodný alternátor (17r), ktorý dobíjal ledva na 12V. nič bližšie mi automechanik nepovedal. Viem, akurát to, že ma to stálo 140 €. tak hádam to ten problém eliminuje. Zatiaľ ďakujem všetkým za tipy.
pistiken
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.02.2016 08:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pistiken »

Tak od včera mám auto doma, to preblikávanie už z väčšej miery bolo odstránené, a síce stále tam je ešte vidieť pokles napätia. vraj to bolo aj v kostre.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Co znamena ze preblikavanie bolo z vacsej miery odstranene? V elektrike nejestvuje nieco medzi, bud to funguje alebo nie...
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný