Hromadne schvalenie LPG systemu pre Fabiu III - iba 12€?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Pri akom jazdeni by sa to z tvojho pohladu oplatilo? Mne sa toto zda ako celkom fajn uspora, ze by som to odcenil. Oco, ty ma neplas hned takto zo zaciatku :d :D To akoze co tym chces povedat, ze je mozne, ze zacnem omnoho viacej jazdit ako to uz niekto vyssie pisal? Spozorovali ste na sebe, ze tie najazdy sa zvysili?
Nechcem na samotnej prestavbe setrit, ale tato informacia ma potesila, ze nieco by som usetrit mohol. Myslis, ze by zrovna setrenie pri tomto, na com ja som chcel usetrit mohlo znamenat, ze by to bolo na ukor niecoho?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

daj si orientacny rychly prepocet:
naklady na benzin pri spotrebe 6L (7,8€)
(cena 1,3€/liter)

na LPG:
naklady na LPG pri spotrebe 8L (4,8€)
(lepsie LPG stoji okolo 0,6 €/liter)
+ k tomu nejaky benzin dajme 0,5€ nech sa dobre pocita

to mame 7,8€ vs 5,3 € .. teda teoreticka uspora 2,5€/100 km (neratam servis navyse), ak by stala montaz okolo 1000€ tak navratnost je 40 000 km a potom zacinas konecne setrit

nevieme ako dlho si chces nechat auto, ale ak nejazdis aspon tych 15 tisic km rocne tak je to diskutabilne

PS: ked budes mat LPG budes takmer s istotou jazdit viac ako doteraz :d :D
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bildo napísal: predsa len jasne kazdy vieme, ze auto sa prepne na LPG az ked je zohriate, v lete to trva ovela kratsie ako v zime
Predstav si že mám tiež motor MPI a prepínanie plynu mám nastavené na 2000rpm. Teda v zime pri -15, hneď po štarte pridám na 2200rpm a mám tam plyn. takže benzín za dvacku tankovaný v januári mám až do konca roka , pri nájazde 30t km. :40bd: :40bd: A na kombíku mám dlhodobú spotrebu (dva roky/60t km) spriemerovanú na 7,4L. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Bugymann
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 22.06.2015 15:48
Zdieľať na Facebook

Nájazd km

Príspevok od používateľa Bugymann »

Leos: ja som si plyn do mojej ravky dal v apríli tohto roku a už teraz mám najazdené za cca 7 mesiacov cez 13tis km a čoskoro ma čaká návšteva lpg servisu.
Kedysi som toľko km najazdil za rok :d :D
Takže áno isto sa ti zvýši nájazd km keď sa budeš voziť za menej €...
Mňa stála plná nádrž benzínu cez 60€ na ktorých som urobil okolo 550 km a už svietila rezerva, teraz na lpg prejdem toľko km za 32€ :40bd:
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

s tym prepinanim benzinu na LPG, by som si osobne hlavu nelamal, pretoze to je najmenej, auto sa zohreje pomerne rychlo, takze sa aj celkom rychlo prepne na LPG a ak clovek fakt jazdi dlhsie trasy a nie len nejake, ze do obchodu len kazdy den alebo nieco take, tak myslim, ze nad tym sa netreba zamyslat ;)
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Vdaka za orientacny prepocet, co sa tyka servisovania LPG systemu je financne nejako narocnejsie?
Oco robis mi radost, potesil si ma. Je dobre mat tanknuty benzin v aute cely rok? Myslim, ze to co si napisal bolo obrazne, ale celkom ma to zaujima, ze kolko toho benzinu je tiez potrebne tankovat.
To nie, jazit budem dlhsie trasy, to ocakavam, ze sa mi prepne na LPG, aspon teda podla toho, co ste pisali.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase pozor , treba si uvedomiť , že jazdím autá kde najmladšie má 20rokov so starým podtlakovým systémom. V tom mám možnosť prepnúť aj na čisto plynovú prevádzku. Nejaký čas (70t km) som jazdil Formana ,ktorý vôbec benzínovú časť nemal. Prerazená nádrž v lese , odstrihané hadice a nijako ho to nesrralo, jazdil len na plyn - aj pri - 15.
Sekvenčný plyn so vstrekovačmi by som nechcel ani zadara , to preto lebo nemám rád komplikovať veci ak sa dajú urobiť jednoducho.
A pre rýpalov - ano aj dnes sa vyrábajú ešte podtlakové systémy LPG - len tu vám ich nikto neponúkne. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

leos napísal:............. ale celkom ma to zaujima, ze kolko toho benzinu je tiez potrebne tankovat............
Obrázok

pocitajme dalej...toto iste auto chodilo prvych 39000km na benzin za 6,7 priemer...

cena benzinu v priemere za cely rok bola 1,25 e, tzn 100km by vyslo 8,38 bez lpg prestavby :41c2:

s lpg komplet aj so start benzinom 5,10

uspora je teda 3,28/100km za minuly rok, cize 689 e pri tomto najazde...

to som na 57evri/mesacne lol , teraz skuste nahadzat hocikde do plynarskej kalkulacky co vam vyjde :d :D , tvrdim ze nasobok mozno lol

apropo sa nestazujem...100000km som s tym plynom skoro odbehol, prestavba stala 1250 co uz je 3x naspat, len sa snazim naznacit aka je realita vs reklama :-), 15000 a menej rocne, volaky maly obsah a skoda sa s tym zaoberat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - neviem, ale asi som tu jediný kto na plyne naozaj aj ušetrí. V prvom rade neprerábam auto na plyn, ale kupujem už s plynom. V druhom rade nekupujem žiaden 16V alebo VVTI a podobné kurwítka, to by som sa nedoplatil na servise. To isté platí o plynovom systéme - do škodovky BRC, do Fiata Landi Renzo, a ešte povedzme Daewoo s BRCčkom môže byť. Nad niečím iným je škoda aj rozmýšlať - ulakomil som sa na Opel (pre ženu) a prerobil som aj gate. lol Potialto je to o šetrení - ak chceš na aute aj zarobiť - jedine spolujazda. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko ked si motor opyta servis, tak to sem dopisem, zatial v tomto smere ziadne poziadavky nevznikli, teda na aute ano, hned do pol roka som menil cerpadlo v nadrzi, toz nikto ma nepoucil ze z benzinu sa spravi lepidlo pokial tam stoji par mesiacov :d :D , vyriesil som to za 20cku z rozobrateho stila, stare som aj rozchodil, cize ani nemozem ratat naklad lebo mam nahradne, ale nemusi mat kazdy take stastie :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Déjà vu :)

chlapci či chlapi pár príspevkoví , podobná forma písania, mudrovanie dookola o tom istom, namontovať,nenamontovať ... zaujímavi užívatelia či ako sa volala tá tema, škoda vôbec odpisovať
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to je jedno, dozvedeli sa mozno co nechceli pocut a su ticho :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Ja LPG zvazujem z dovodu, ze nemam peniaze na rozhadzovanie, preto zvazujem, ci sa oplati alebo neoplati vobec do toho ist. Ale tvoji rodicia su asi bankari alebo si sa dobre ozenil, ked taketo veci nemusis riesit, tak to chapem... :40bd: :40bd:
oco13 napísal:V prvom rade neprerábam auto na plyn, ale kupujem už s plynom.

Toto mi tiez prebehlo hlavou, ale uz je neskoro to v mojom pripade riesit a povedal som si, ze asi aj bude lepsie, ak sam si zvolim, co do toho auta dam, lebo ked kupim tak neviem v akom stave je aj ten plyn, cely ten system, nie? Tak aby zbytocne som neurobil nevyhodnu kupu.
:41c2: :41c2:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Najlepšie je auto s plynom kúpiť od niekoho, kto tú prerábku zaplatil a potrebuje väčšie/menšie auto a preto predáva. Ale nie kúpiť Scenic taxi z Francúzska, ktoré zázračne omladlo po prekročení slovenských hraníc o pol milióna km :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bola tu Dacia taxi s plynom a pol milionom km, Vôbec by som sa jej nebál , lebo doma mi nagúla ešte 150t km. Pri plyne , je cena ešte viac dôležitejšia ako všetko ostatné. A nemať velké oči. :40bd: :40bd: :40bd:
Fabia to isté -Fabia 1 + LPG - výborne ak je to 1,4MPI, ak je to HTP utekať. Fabia 3 ??? Neviem , treba si ten motor naštudovať a podla toho posúdiť. Raz mi Hatiar vo Zvolene ukazoval ventily z litrového Hjundaja čo robia. Proti Felicii boli polovičné. Kto rozmýšla vie o čom hovorím. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných