VW Vento - prihlásenie z nemecka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

VW Vento - prihlásenie z nemecka

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Zdravim Vás odbornici,informoval by som sa ohladom takej veci,ze mám jedno vw vento,ktore som kupoval a pouzival v nemecku,tam som pracoval,no uz som sa vratil na sk spolu s v nemecku odhlásenym ventom,vsetky papiere mám,dá sa to auto prihlásit na SK? Lebo kazdy iné hovori..ze potrebujem ajképen nejaky COC papier ci co,no neviem o takom ze by som mal..pripadne dá sa dodatocne zohnat alebo ako to funguje..dakujem za rady
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Preklad,original tp velky aj maly,stk,ek a kont.originality,recyklacny fond,kúpna zmluva-dvojjazyčná.Ziadost na urad plus kolko 100+6.Žiadne coc nepotrebuješ....Následne polícia 66.-eurový kolok a je to.
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

netreba? no viacery vravia ze treba ten COC papier,tiez na internete,uz neviem na akej stranke,ale cital som a tam tiez pisali,ze treba COC ba dokonca aj to,ze vozidla mladsia od r.v. 1996,moje vento je 1994
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

Práve ze ho nechcem zosrotovat..lebo je v top stave,preto sa vypytujem co a ako
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Presne ako pisal autocentrumkk. Ziadne COC nepotrebujes, ked to je VW z nemecka. COC by si pravdepodobne potreboval pri dovoze z krajiny mimo EU, resp. keby to bolo nejake u nas nestandardne auto. Ale s volkswagenom z nemecka urcite nebude problem, takze to nepotrebujes. Ja som tiez dovazal auto z nemecka asi pred dvomi rokmi a COC som nepotreboval.

Inak tuto mas spolahlivy zdroj informacii.
https://www.minv.sk/?prihlasenie-doveze ... zahranicia

Ak si dobre spominam, tak v tom case, ked som ja dovazal, tak ten odsek ohladne COC bol formulovany trochu inak. Ale aj tak som presvedceny, ze to potrebovat nebudes.
Inak zohnat sa to urcite da u oficialneho importera danej automobilky, ale je to obvykle tiez za poplatok.
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

aha,no super,tak som rad ked netreba,este jedna vec my nie je jasna..viem ze treba kupno predajna,to je jasne...ale ako?? vozidlo bolo vonku moje,bolo a je na mojom mene-odhlaseniy vodicak je na mojom mene,tak mám sám so sebov urobit kupno predajnu ci ako? toto my nie je jasné
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

No a v tom nemecku si ho predsa tiez musel nejako kupit. To si ho tam kupil bez kupnej zmluvy, ci ako ?
Ak mas tu povodnu kupnu zmluvu v nemcine, tak podla mna budes potrebovat k nej uradny preklad do slovenciny.
Ziadnu zmluvu sam so sebou by som nerobil. To je asi nezmysel.
Ale najjednoduchsie je samozrejme opytat sa na policii, kde to budes prihlasovat.
baxo3291
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 07.08.2010 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baxo3291 »

no vsak to my je jasne ze sam so sebov to je kravina,no mám kupno predajnu od koho som kupoval,ale to tiez este z minuleho roku a tam tiez mam nemecku adresu v zmluve,no budem sa musiet opytat radsej na policii,dakujem vsetkym
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní