VW Golf II 1.6 - železné piliny vo vani

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

VW Golf II 1.6 - železné piliny vo vani

Príspevok od používateľa bongo564 »

Čaute chlapi rozviniem vam to co sa mi stalo az tomu pochopíte
Mam motor z golfika mal som ho vonku a bol pod plachtou (motor nieje v aute)ale plachta bola asi derava a natiekla do valcov voda (asi cez sanie) neviem kolko tam voda bola ale hned ako som to zistil tak som vodu vilial a hned do valcov nalial naftu + olej a asi po 2 týždňoch som to chcel spojazdnit vilial som olej vicistil to naftou aj valce a tak pretocil som v pohode tak som si povedal idem to nakopnut vsetko som dal ako ma aj novy olej a motor chytil bez problemov a isiel velmi dobre potom som ho nachvilu odstavil a po par dňoch som tam chcel dat turbo tak som musel namontovat sanie a tak filter drziak filtra a vaňu no tak som vytiahol vanu aj z olejom a dal som tam vanu z toho turba nalial som olej z tej vane co som vitiahol.Motor chitil aj ide dobre , ale ked som sa pozrel na tu vanu co som vitiahol tak tam boli zelezne piliny (dosť ich bolo) tak som hned dal vanu z motora dole (tu z toho turba co som tam dal) a uz aj tam niečo bolo ale niesom si isty ci sa tam nahodou nedostali ked som tam nalial ten olej čo som vilial z tej vane kde boli piliny . Myslim ze keby ze to bolo zhrdzavene od tej vody co tam bola a ze by sa cosi na piestoch odstiepilo NEVIEM, preto sa pytam tu neviem čo stym či sa nato vykašľať dat novy olej a jazdit alebo rozobrat pripadne by ste mi mohli povedat od coho by to mohlo byt šalky som uz skontroloval a zospodu valce nevyzeraju nejak poskosedene ale mozno aj v olejovom cerpadle sa mohlo cosi vysipat ale neviem PROSIM PORAĎTE. ĎAKUJEM
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Tak na toto ti nikto neodpovie, jedine ze mhlavaty bude mat chut lustit co si napisal.
Pochopil som z toho akurat tak motor, prsalo, olej, nafta piliny, vana, turbo.
Co kde kedy a ako som vobec z toho nevycital.
Ako sorry ale niekedy sa mi rozum zastavuje...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

piesty nezahrdzaveju ani valce ked tam bude voda aj pol roka.jeden vyjazdeny blok motora mam vonku pod nebom piestom valcom nic neni.aj jeden motor stal asi rok za garazou vo furiku prsalo na to a tiez tam natiekla voda a ta bola aj v klukovej skrini ked som vybral rysku oleja.ja by som na to kaslal.vycisti vanu daj novy olej a za po nejakych km ho znova vymen.no bolo by dobre sa pozriet na ten motor aj pod deklami vacka atd.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ak sa tam piliny dostali z ineho motora teda tak aj tak idu cez filter vymen filter vycisti a daj novy olej
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

skusal si magnetom ci su naozaj zelezne ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bongo564 »

Dakujem hoši piliny som neskusal magnetom ale kedze valce piesty a tak nezhrdzavia tak nato kašlem vimenim olej filter a jazdim ešte raz dik :2f93:
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Motor nemôže zahrdzavieť?
Ja viem, že v dnešnom motore nájsť piest z ocele je nemožné, ale oceľové vložky, resp. oceľou navárané steny válcov sú stále bežné a hrdzavejú...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked je voda vo valcoch blok zhrdzavie a kružky tiež sa zalepia.asi boli zlepene lebo dlho stal.aj si obcas ten motor pretocil?boli tam trysky?ak nie zapchal si diery?ak nie staci vlhky vzduch a mas vystarane.halvu dole pozriet blok ak je hrdzavy skusit s honuvacku prebehnut ak to neni moc.az mas mladé vo vani najskor to bude s tych rozpadnutych kružkov ale takto je to tažko..treba rozobrat a zistit diagnozu.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

to je fakt že piesty nezhrdzavia...ale ostatne može.opravte ma ak sa mylim. ...a ak to je hlinik tak je to piest..takže na zdravičko.radost s každej strany
Naposledy upravil/-a marko2 v 18.10.2017 22:03, upravené celkom 3 krát.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

a ked si prelieval olej s jednej vane do druhej aj do tej co si tam dal s tej s turba na spodku si si musel hned vsimnut že ta mas mladé...a olej nasaje cez sitko a chyti to filter.podla mna boli zlepene kružky a to su tie mladé vo vani.
bongo564
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 10.12.2016 22:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bongo564 »

ono ako ja by som to aj rozobral ale ked ten motor ide bez chyby ani neklepe proste nič myslim si že keby to schytali kružka tak by ten motor asi aj hodne dymil a vynechaval a tak ale to ide aj na volnobeh perfektne ani nedými. A kebyže to rozoberem tak zase tesnenie pod hlavu a ešťe aj dať hlavu zbrusiť na magnetke a to je dosť penazi ked že ten motor zoženiem na každom rohu za par korun
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 23 neregistrovaných