Skoda Fabia 1.9 tdi - olej

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Mobil 1 5w30 ...
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Milan, ale ked dolievam liter oleja kazdych 3.000 km, mozem vymenu "natiahnut" na 20.000km
Predsa do tej 5L naplne doplnim v pravidelnych intervaloch celkovo 6L čerstvoty.
Ide o japonsku atmosfericku 2,3 s LPG a pod vieckom ventilov (pri kontrole ich vôlí) je cistulinky ako zrkadlo....ziadne spole ani usady sa nekonaju.
Cize 20.000 moze byt?
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Ja ti nvm aj ked dolievas ale na spodku vani sa vytvori "lekvar" a dolievany olej sa znehodnoti...aspon si myslim :zga28:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubos celkom reálne uvažuje.je pravda že pribúda čerstvý olej,ale ten degradovaný starý je stále tam,takže nič moc to priliatím nového nezmení,min polovica dobehne svoj život ako degradovaný.Plynová mašina zvlášť nesmierne degraduje oleje,teda presnejšie...ja som nevidel pekný čistý plynový motor.Úsady sú ešte aj na kolieskach reťaze kde by človek povedal že - odstedivá sila predsa,mám takého nafoteného dosť,lebo ľudia nechcú veriť čo nevidia
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

za mna 20000 nie :3020: :3020: , ani u sporaka

tot priklad:

Obrázok

olej BP VISCO tusim 5000 ?? nabehane 16500 km, menene z kraja roka tuto u Milana pri tom termostate, az si pamatas...troska som nato zabudol,lebo zvyknem menit s gumami aj olej rovno a tym sa to presvihlo, ze som vymenil uz v zime :-\ , doliate 1-2 litre za ten cas, presnejsie neviem...ale tak ma asi spotrebu deci/1000km od 0km ten motor...

Obrázok

pre porovnanie na servitke...ten cisty je total quartz ineo mc3, co som tam nalial teraz

podotykam ze toto je rekordny interval co som doteraz mal, zvacsa to stiham 10-12t vymenit :-\, konzistencia takejto ropy neni zvykom proste...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Je sice pravda, ze vanu som doteraz dole nemal (nebol dôvod), ale ked je vrsok zrkadlovo cisty ako z fabriky (vacka, vahadla, stopky ventilov, vnutro dekla ventilov aj za protivirivou prepaskou uplne bez nanosu - ani naznak degradacie naplne), preco by spodok vo vani mal byt zahumuseny?
Pouzivam Eni i-Sinth 5W40.... jedine ma napada, ze by filter mohol mat dost, ale po 20.000 neverim, ze sa don viac "nezmesti" :-\
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

mhlavaty napísal: Je olej ktorý PD motoru veľmi sedí a Castrol predčí a motory sú pri obrovskom nájazde km ako nové,ale je dvojnásobne drahý.V štate kde je z desiatich ľudí deväť odborníkov na oleje je múdre do týchto vecí hovoriť čím menej.
Aký je to olej prosím? :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných