Zakonne poistenie tahac

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Zakonne poistenie tahac

Príspevok od používateľa pajtyi »

Dobry den.Chcel by som sa spytat majitelov kolko platia rocnu poistku na tahace.Ja som nesmierne sklamany.Doteraz som mal rocnu poistku 816eur a teraz mi to navysili na 1400eur.skoro o 600eur.Vo firme kde robia zmluvy pre vsetky poistovne mi bolo oznamene ze to je normalka ze nic lacnejsie nieje.Je toto pravda?Zeby sa takto spojili vsetky poistovne aby mohli zdierat dopravcov?Moj tahac rocne najazdi len 4tis km a takto vychadza len poistka 40centov na kilometer.Tak isto ako pohonne hmoty.Neuveritelne co si uz robia v tejto republike.Zo zakona je ta poistka povinna ale stat nedohliada na poistovne aby si nerobili co len chcu :38eb: naves je v poriadku na to bola poistka rocne 66eur a teraz navysili na 76eur
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved si to nahod do online kalkulačky a uvidíš čo ti ponúknu.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Vies o takej ktora nepyta od cloveka osobne udaje s tel.cislom a mailom?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pajtyi napísal:Vies o takej ktora nepyta od cloveka osobne udaje s tel.cislom a mailom?
- napríklad 0905 123456 a adresu aaa@gmail.com. že niekto pýta neznamená musíš dať
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

No ,obávam sa ,že ak to hodí do online kaukulačky tak mu príde ponuka ďaleko vyššia ako 1400 eur,ja platím na ťahač cca 1350 eur ale to mám flotilovú poistku 10 vozidiel
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

No veru to nieje navysenie o 8percent ale o 70percent.Code ano bolo mi oznamene ze este mozem byt rad ze 1400 lebo tuto cenu maju ked je viacero aut v subore ze inak by bolo okolo 1600 a ze ktore jazdia uniu su aj ceny nad 2000eur.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Jazdim stym v podstate len raz tyzdenne na vzdialenost 50-60kilometrov od domu.Uz som uvazoval aj nadtym ze celu supravu vymenim za velky traktor s privesom.Na traktor je poistka okolo 80eur a na prives okolo 70eur.Na tej vzdialenosti by som ani nestratil vela casu.Len neviem ze tie traktory ked jazdia po ceste ze aku maju spotrebu
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Neviem co prevazas... ale ak je to malo tak stoji za zvazenie vymenit tahac mozno za 7,5 tonku alebo na viac krat pripadne si nikoho najst kto to odvezie za dobru cenu a predat co mas
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

To Pajtyi

Príspevok od používateľa kirke25 »

Tiež nerozumiem tvojej ekonomike.
Robím v doprave niekoľko "malo" rokov.

Načo máš preboha súpravu na 3000 km ročne?
Nijaký prepočet ti nemôže vyjsť výhodne a nedajbože zo ziskom.

A to neuvádzaš akú súpravu máš, ale predpokladám niečo staršie. Servis, poistky, daň, .... všetko dokopy je celé zle pre teba.

3000 km si objednať dopravu. Pre Teba najlepšie riešenie. A lacnejšie ako živiť súpravu.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ano ja viem ze sa mi financne neoplati zivit tu supravu a ani necakam aby mi to zarabalo peniaze len jednoducho to potrebujem k podnikaniu bez toho by som nevedel existovat.Upresnim vam cele ako to je.Prevazam stym drevo je to suprava s klanicami a hydraulickou rukou.Jedna sa oto ze obchodovanie s drevom nieje take jednoduche.Zo zaciatku podnikania pred asi 7rokmi som zvoz dreva riesil dopravcami ale boli stale problemy.Ako priklad uvediem mne zavola lesnik ze drevo je vytazene a moze sa odviezt ale idealne je na druhy den aby tazobna skupina s traktorom v lese mali opät miesto na tahanie dreva.No ak ktomuto objednam dopravcu tak to vzdy trvalo tyzden aj dva pokial bolo volne auto na okoli aby sa mohlo vytazit.A lesnik tolko nemoze cakat lebo by mu postala tazba a tazobna skupina by nevedela pracovat.Takto drevo da tomu odberatelovi ktory je pruzny a vie prist v kratkom case na nakladku.A preto uvazujem aj nad supravou traktor s privesom s hydraulickou rukou lebo traktor ma ovela lepsie prejazdove schopnosti v lese ako tahac bez predneho nahonu.Len tie modernejsie traktory zacinaju od 30tis eur a vyssie.Je v ponuke tu na stranke najväcsi zetor 160147 v super stave ako novy ale ma vyfoteny stitok a tam je uvedene ze moze tahat prives o maximalnej hmotnosti 15,6ton.Ja by som potreboval tahat prives automobilovy 3napravovy o celkovej hmotnosti 27ton.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ale zas co uvadzaju tu spotrebu pre traktory ze by to bolo okolo 70litrov na 100km tak mozem ostat aj pri suprave tahac naves na ktory ratam 35litrov.Na 4000km rocne by bol rozdiel presne ten isty ze si mozem zaplatit poistku na tahac.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Keby fungovalo unas tak ako v rakusku ze clovek ma jednu spz na viacero aut a poistku zaplati len na jedno najväcsie.Lebo mam aj mensie nakladne auta jednu 7,5tonku jednu 3,5tonku a 3osobaky.Ale som na vsetko sam takze nikdy naraz nejazdia dve auta.Takto by sa lahsie podnikalo.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zakonne poistenie tahac

Príspevok od používateľa seven549 »

pajtyi napísal: firme kde robia zmluvy pre vsetky poistovne mi bolo oznamene ze to je normalka ze nic lacnejsie nieje.Je toto pravda?Zeby sa takto spojili vsetky poistovne aby mohli zdierat dopravcov?
mal si dat vypoved zmluvy inac nic neznizia.aj mne volali ze za 2.0i pod 120 euro sa jedno moje auto neda tak som im povedal ale ja uz ju mam za 60.v telefone nastalo ticho.dalsie auto ma pzp 124 a ze pod 120 mi nikto neda.zaujimave ze to pojde za 80-85 rocne na 2.2 tdci motor.no nie online vsetko pojistovak ktory sedi znudeny za svojim stolom.kedysi online bol lacnejsi ale ti pojistovaci nemaju zmluvy nemaju plat da sa tam zbijat na neuveritelne male cifry.spravi vsetko aby zarobil.treba len sledovat kedy sa karta otaca raz je dobre cez net raz kamenna pojistovna.nastartovalo am to pred 5 rokmi ked som len tak nahodne sledoval ze moja pojistovna vie dat pzp o 30 euro lacnejsie ale neupozorni na to nikto.odvtedy to tocim stale akonahle vidim niekde lacnejsie o 5 eura hned posielam vypovede.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

vsetky poistovne podrazeli pri pzp pre tahace, ani tak kvoli odvodu pre stat
ale aj kvoli vysokej skodovosti na pzp
1400 na tahac je super cena, su take firmy co sa aj pri flotilach pod 2 tisicky nedostanu, lebo im kvoli skodovosti nikto neda lepsiu ponuku

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní