VW Golf IV. - Aký a koľko oleja do 6 st. prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hevri
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.09.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV. - Aký a koľko oleja do 6 st. prevodovky

Príspevok od používateľa Hevri »

Ahoj.

Mam vw golf IV. so 6 stupnovou prevodovkou. Chcem sa opytat pri kolkych km sa meni olej v prevodovke. Kolko litrov a aku znacku.

Ďakujem.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

No v kazodom servise ti povedia presne kolko tam ide ja si myslim ze okolo 2 litrov TAF-X alebo EP 80W
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ziadny taf, ziadnu znacku - ked si pozries dieselpower.cz a vw-club.cz, tato tema sa tam rozoberala do velkych detailov.

DO SESTSTUPNOVYCH PREVODOVIEK VW VZDY NALIEVAJ IBA ORIGINALNY OLEJ KUPENY PRIAMO VO VWCKU, NIC INE. ZIADNY CASTROL, ZIADNY SHELL, NIC INE LEN ORIGINAL OLEJ.

Je jasne ze VW si ten olej nevyraba ale nikto nevie co to v skutocnosti je. Co ale vie vela ludi je ze po nahradeny neoriginalnym olejom oddrbali synchrony hlavne na dvojke a patke, pripadne sestke - ta prevodovka je neskutocne citliva a nech ta nenapadne za TISIC PATSTO KORUN odfajcit prevodovku za par desiatok tisic. Potrebujes 2.5l, napln je tusim 2.2l ale neviem presne. Ci kupis akykolvek olej v cene 300,- za liter pripadne priamo z VWcka za 800,- to mas uplne jedno pretoze ten olej vymenis jeden jediny krat za zivot. Castokrat ho ludia maju v prevodovkach 400.000km a v pohode i ked ja by som to nerobil - uz som to tu viackrat prezentoval.

Dufam ze som to zdoraznil dostatocne dorazne, tieto prevodovky su daleko citlivejsie ako kozka na cicine...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

mp3turbo napísal:ziadny taf, ziadnu znacku - ked si pozries dieselpower.cz a vw-club.cz, tato tema sa tam rozoberala do velkych detailov.

DO SESTSTUPNOVYCH PREVODOVIEK VW VZDY NALIEVAJ IBA ORIGINALNY OLEJ KUPENY PRIAMO VO VWCKU, NIC INE. ZIADNY CASTROL, ZIADNY SHELL, NIC INE LEN ORIGINAL OLEJ.

Je jasne ze VW si ten olej nevyraba ale nikto nevie co to v skutocnosti je. Co ale vie vela ludi je ze po nahradeny neoriginalnym olejom oddrbali synchrony hlavne na dvojke a patke, pripadne sestke - ta prevodovka je neskutocne citliva a nech ta nenapadne za TISIC PATSTO KORUN odfajcit prevodovku za par desiatok tisic. Potrebujes 2.5l, napln je tusim 2.2l ale neviem presne. Ci kupis akykolvek olej v cene 300,- za liter pripadne priamo z VWcka za 800,- to mas uplne jedno pretoze ten olej vymenis jeden jediny krat za zivot. Castokrat ho ludia maju v prevodovkach 400.000km a v pohode i ked ja by som to nerobil - uz som to tu viackrat prezentoval.

Dufam ze som to zdoraznil dostatocne dorazne, tieto prevodovky su daleko citlivejsie ako kozka na cicine...
a EP 80W je podla teba zle do tej prevodovky hm...? :4012:
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Zdravím všetkých. Oživujem túto staršiu tému, nech nevytváram novú.
Chcem vyriešiť výmenu oleja v tejto prevodovke. Prešiel som veľké množstvo tém a rôznych názorov po rôznych fórach. V mojom prípade sa jedná o seat toledo 2004, 1,9 96kw.

Ak som doštudoval správne tak pri tomto 6q hrá rolu aj to, či je motor uložený priečne alebo pozdĺžne. Pre moje auto by to teda mal byť olej špecifikácie G 052 171. Je toto správna špecifikácia? Podľa väčšiny reakcií je najlepšie olej kúpiť v autorizáku. Mám ho kúpiť vo VW podľa tejto špecifikácie alebo v Seat podľa VIN a preveriť si, či sa zhoduje špecifikácia?

Prípadne, ak doba pokročila za tie roky, viete niekto čo alternatívne sa tam dá naliať a je to na 100% dobré? (pre rýpalov nechcem na tom ušetriť, ten olej sa nemení raz mesačne, takže ak bude rozdiel v cene akýkoľvek a treba voliť jednoznačne autorizák idem do toho).
Ďakujem za všetky rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných