Ako predať staré auto s chybami.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

na pos.atych fabiach svieti kotrolka motora tak nejak od nova... a nikomu to nevadi, ani zhnite kablove zväzky.. lebo je to SKODA... ludia to kupuju jak rozky v Kauflande.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mne svietila kontrolka motora na Octavii 1.8T. Bol som s tým 4x v servise, lebo sa vždy po zhruba 50 až 250km rozsvietila znova. Neviem, v čom bol problém, lebo auto bolo dokonale odservisované, motor ťahal jedna báseň, ani ho nebolo počuť po naštartovaní. A kontrolka musí zasvietiť akurát v čase, keď som sa rozhodol ju predať. Takže som ju musel predať za lacnejšie. V servise to nevedeli vyriešiť, však všetko bolo v poriadku aj technicky, aj podľa diagnostiky. Bola to smola.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niekedy sa dejú čudné veci a z jednou som sa stretol o ktorej som myslel že nemôže existovať.Vysvietená kontrolka emisií a záznam chyby žiadny,dokonca všetko korektne funguje,hodnoty všetky v norme,ale majiteľa samozrejme naženie do dielne.Takže auto je v "sledovaní" a bude sa priebežne po 200 km znova a znova prekutrávať každá hodnota,tlaky,zaplnenie, gramáže,časy,kilometre od regenerácie atd. pretože hoci to vyzerá ako náhoda,niečo reálne to bude len predbežne pre vec niet vysvetlenie.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Je o tom dosť aj na nete https://www.youtube.com/watch?v=upws8B8E8Us chlapík tam točí napriek tomu, že mu tam svieti aj kontrolka imobilizéra... K veci, nikto normálny dnes nekúpi auto v takomto stave, hlavne ak sa vie, že je to častá porucha, to by musel byť cukrík s touto jedinou vadou, ak chceš mať pokoj, radšej to oprav. Mimochodom ozajstný problém nastáva, ak na fiate všetky kontrolky zhasnú... :zg282:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mám vážnu obavu, čo znamená slovo "normálny" ak sa nachádzam na Slovensku.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Ok, asi by bolo vhodnejšie "rozumne a zároveň ekonomicky uvažujúci"
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Minulý týždeň sa v rodine predalo staršie auto a bolo rýchlo preč.

Nízka cena to istí.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných