Octavia 2 Automat alebo manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sikazo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 07.11.2008 15:44
Zdieľať na Facebook

Octavia 2 Automat alebo manual

Príspevok od používateľa sikazo »

Zdravim vsetkych..Chystam sa kupit octaviu 2 od roku 2011..malo by to byt dieslove 1.6 CR alebo 2.0 CR..Neviem sa rozhodnut ci manual alebo DSG automat..
Dakujem za vase rady...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to jednoduché: bud potrestám sám seba kvaltovaním + spojkovaním, alebo mám rád sám seba a užívam si výhody automatu
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ďalší pohľad na vec: Buď potrestám svoju peňaženku v prípade poruchy DSG alebo mám svoju peňaženku rád a manuál mi ju ušetrí. :3906:
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Osobne som skor za manual, iny pocit z jazdy, spojka a preradovanie myslim, ze nie je problemom. Automat mnohi ludia odcenia, len problem je v tom, ze ked sa pokazi tak je to pre penazenku ozaj na zaplakanie :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Ale ak mas 6 st. manual ani to neplati...

Je to pravda do určitej miery.Je pravda že trpia na uloženie zadného ložiska,ale aj to platí pre typ z guličkovým ložiskom a netýka sa typu z kuželovým.Opravu zvláda bežná dielňa a je to stále oprava za iné ceny,prípadne kúpa inej cca do 300.- čo sa dá tiež prežiť.Tri opravovne pre automat alebo tritisíc pre mechanickú je tiež malý rozdiel.Podiel automatov narástol,podiel dielní čo zvládajú ich opravu je rovnaký alebo ich pribúda minimum.O to sa vôbec nebavíme o kvalite práce.Aj keby boli všetky špičkové,nemajú šancu ak sa to začne sypať,a to zákonite príde počtom km
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chlapci k tym automatom, neriadte sa slovenskými servismi... hladaj v polsku, kde mozes aj byt pri repase a cena malo cez polovicu slovenskej ceny a je to za jeden den a ako tak patram a zistujem, drviva vacsina akoze oparavarov automatov, ich len vymontuje, vezie do polska a tam sa repasuje... je to preto, lebo u nas nenajdes servis na automaty, kde by majitel zarobil 1500 euro mesacne v cistom a bol spokojny, kdezto v polsku je to normalne a u nas ti nikto servis na automaty za taky zárobok robit nebude...radsej sa zamestna v utorizaku, kde to bude flakat ako to pozname...tot k mojim niekolkorocnym skúsenostiam k tomuto problemu...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poliak robí a slovák špekuluje a ešte bežne počuješ ako zvrchu sa o polskom tovare alebo práci atd naši ľudia vyjadrujú.Hlavne že 80 % ak nie viac slovenských repasov je urobených v polsku.A ceny ak zrovnávam tak to už sa dostávame do inej galaxie,aj z prácami aj tovarom,to často zastavuje rozum že poliak nemá problém 100 e.- vec predať za 5-ku...ostali sme kdesi v 90 rokoch minulého storočia až človeka niekedy hanba fackuje že ešte aj hadicu na vodu si nechá poslať odtiaľ alebo clonu pre psa aby nefučalo do búdy.Je to ostuda že si pomaly aj hajzlák bude múdre kupovať tam a nie na tomto nenažratom slovensku.Ak povieš repas a u nás,aj sa prežehnám,lebo toľko zlých som už videl.Aj repas na h..o aj arogantné správanie a nulová ústretovosť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite máš veľa pravdy.Asi to treba opraviť na pojem prevažne,tj väčšinové zastúpenie.Vždy sa nájde výnimka,tu dobrý aj tam zlý.Ale neprestáva platiť že nie poliaci odoberajú slovenské repasy aby ich doma zpeňažili z navýšením,stále platí že je to naopak.Takže áno,sú výnimky
Polsko je obrovská krajina,hajzlíkov je dosť.Ale obchoduje sa z dobrými,a nie z hajzlíkmi.a tu je kameň problémov,že slovák si vyberie toho najlacnejšieho blbečka v polsku a potom nadáva na kvalitu a kadečo.Nech obchoduje z dobrými a dopadne takto
[img]https://s25.postimg.org/oqigvqx0r/image.jpg[/img]

Tá reklamácia čo je ide na vrub vlastne kuriéra.Objednávka bežne obsahuje 5 alebo 8 položiek,čiže je to niekoľko tisíc jednotlivostí,možno 5 tisíc,neviem.Tak to skús zo slovákmi
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

za mna manual a poviem ti preco. Tiez rozhodoval a kupil manual lebo mna zabijala jazda z DSG, brutalne podtacanie motora,mne to proste vadilo. Ked automat tak Mercedes.... to jazdim stale a je mi prijemny. Ale to si musis skusit sam co ti bude viac vyhovovat...
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Do kelu, ja to nepochopim, preco kazdy odporca DSG vzdy udava dovod, ze to podtaca motor. Ano, so zaradenym "D" to naozaj podtaca. No a co??? Ved ten automat ma aj rezim "S". Ked sa ti zda, ze to toci moc nizko, tak jednoducho zaradis "S" a je po probleme. Ci toto v autoskole neucili ? :)
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

mravecm1..... ked sa ti paci jazdit na S-ku tak prosim, to je moj nazor a pocit.To neni o odpore k DSG, to je aj o tom ako sa ta prevodovka chova, niekomu to vyhovuje niekomu nie.... Kolega chcel pocut nazor tak ho dostal. Tak neries co nemusis
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
bjon
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.08.2017 22:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjon »

Nedávno som práve kupoval manuál a nemôžem si vynachváliť. Radí sa skvelo a ceklom intuitívne. Výhoda je že manuál má nižšiu nákupnú cenu (aj ako jazdenka) a menšie servisné náklady ak sa niečo potentuje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Manuál nemá katastrofické scenáre,nech sa udeje čokoľvek,proste za pár dní zase jazdíš vyškerený ako vlašský orech a neprídeš ani o Vianoce.Ale ten automat súvisí aj z inými vecami,tj značne obmedzuje pri opravách ktoré sa automatu samotného vôbec netýkajú.už iba potreba (PD motor) u Audi točiť motor,no to je zaujímavá vec,preč celý predok aby si sa dostal do kľuky.Ale tých obmedzení je plný zadok,takže sa dielňa drží osvedčeného - príliš veľa aut a práce vyše hlavy,automat nie...a je po problémoch (pre dielňu).Ak už áno,rozhodne je to servis za iné peniaze,kedže pribúda úkonov ako psovi blch
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných