Autokamera-kúpa poraďte

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

TEST: Prestigio Roadrunner 700X

Je až neuveriteľné, akým rýchlym tempom sa s rozširujúcimi novými technológiami znižuje ich cena. A práve v tomto ohľade je 700X viac ako zaujímavá voľba.

Prestigio Roadrunner 700X


TEST: Prestigio Roadrunner 700X
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Kamera do auta ... Viete odporučiť ?

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ahojte

V poslednej dobe sa mi na cestách stáva stále viac a viac mňou nezavinených krízových udalostí.

Zatiaľ som ich ustál "klop, klop" ale začínam seriózne uvažovať nad nejakou kamerou na čelné sklo, ktorá by zdokumentovala dianie predomňou.

Za volantom auta som v pracovné dni cca 3 hodiny čistého času, mesačne najazdím cca 3500 - 4000 km.

Kamier je v ponuke veľa, no len nechcem zabudnúť na fakt, že mi môže niekto kvôli prilepenej kamere na čelnom skle vykradnúť auto (rozbiť sklo) a tak by som potreboval nasledovné parametre.

1. Držiak - mal by byť pevný resp z možnosťou prilepenie - našiel som niektoré, ktoré boli dodávané aj s držiakom ktorý sa lepil k stropnému osvetleniu tak, aby nebol na okne.

Kameru by som totiž chcel mať niekde v priestore za spätným zrkadlom, nechcem ju mať prilepenú v strede sklad.

2. Držiak MUSÍ byť aktívny, tj keď doneho kameru zasuniem, tak sa pri zapnutom zapalovaní musí automaticky nabíjať. Keďže kameru bude často brať s auta zo sebou, nechce sa mi pokaždé manuálne odpájať a pripájať napájací kábel. Chcel by som proste len prísť, kameru zasunúť do držiaku a vyraziť.

3. Dostatočné dlhý napájací kábel pre aktívny držiak, kábel by som chcel potiahnuť popod palubnú dosku, cez predné stĺpiky popri stropnici k spätnému zrkadlu, tak aby v interiéri nezavadzal. Zapojený môže byť kľudne v autozapalovači, to mi vadiť nebude.

Viete niečo konkrétne odporučiť ?

Z lacnejších modelov som nič takéto nenašiel, drahšie boli okolo 100 vky a viac, no moc recenzií na ne neboli.

Nemáte s niečím takým skúsenosti ?

Ďakujem za každú radu, nápad
Nabudúce pred založením témy skús hľadať "foter"
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem kolko do toho chceš dať, ale v dnešnej dobe nie je za rozumný peniaz a s rozumnou kvalitou záznamu nič lepšie ako SJ 4000 HD čo je čínsky klon GoPro
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

sevas trnavsky kovboj...,kamier je niekolko druhov,ale viac nez polovica je z Ciny...za dobru kameru po 100 eur nedas...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sj4000 sa dá kúpiť okolo 60-70€
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

SJ 4000 môže mať síce dobré parametre, no nespľňa hore uvedené požiadavky.

Pokiaľ za každým, keď do auta nasadnem a vysadnem, budem musieť manipulovať s 2 rukami s uchytením kamery a pripájať USB kábel, prestane ma to časom baviť a kamera prestane plniť svoj účel.

Ak ju tam budem nechávať, tak my zase niekto vykradne auto.

Predstavujem si niečo takéto :

https://www.mall.sk/kamery-auto/truecam-a4

Kamera sa proste zasunie do držiaku a nabíja sa, žiadne dodatočné napájanie káblu.

Resp toto vyzerá ako ideál :

http://www.alza.sk/genius-dvr-fhd590-d4 ... slusenstvi

Tá Geniuska sa dá bezproblémov dať na držia a späť jednou rukou, len sa tam nasunie a hned drží a nabíja sa. Pribalený je hneď 5 metrový kábel.

Len teda hľadám varianty, či nie je niečo podobné. Ak sa nič nenájde tak na tou Geniuskou budem asi rozmýšlať :/
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak prioritou u kamery by mala byť kvalita záznamu , ostatné funkcie by mali byť druhoradé.
Problém je nájsť skutočné videu z danej kamery, lebo aby sa "dobre" predávalo tak hodia na net kludne video z GoPro s tým že to je trebárs z toho Geniusa
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ja by som to na druhú priečku neodsúval ...

Kvalita je samozrejme potrebná, ale aj jednoduchosť použitia ...

Ono to poznám presne ako keď som dakedy používal pravidelne WAZE na smartphone ...

Kúpil som si aktívny držiak, pre smartphone, ktorý som používal a bolo to super ... Sadol som do auta, spustil WAZE, ten vedel koľko je hodín a rovno sa ma spýtal čí smerujem do práce. Odklikol som OK, zasunul telefón do aktívneho držiaku a išiel som...

Akonáhle som vymenil smartphone a musel som telefón zasúvať do uni verzálneho držiaku a ešte niekde hladať a pripájať kábel, tak som ho prestal používať ...

Som si istý, že pri kamere to dopadne rovnako ...

No nič, ak sa nenájde iný názor, skúsim medzi sviatkami pogoogliť niekde na ebayi nejaké kamery ...

Inak BTW, od včera večera som absolvoval dve dlhšie jazdy = 2 vyhrotené situácie.
Milosss14
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 08.11.2008 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milosss14 »

Chlapi, čo hovoríte na kamerku Prestigio Roadrunner 545? Ževraj je to novinka, no podľa parametrov a ceny (na heureke za 66 €) mi to príde ako dobrý kauf. Má už niekto s touto kamerou skúsenosti? Vďaka.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Ja mam Prestigio Roadrunner 540 a som max. spokojny, kvalita videa aj zaznamenaneho zvuku je v pohode. Kabel som potiahol cez pristrojovku, stlpik, horny tapacir ku spatnemu zrkadlu. Za nim je kamera a ani o nej neviem. Objednal som ju z Alzy za 65€.
Milosss14
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 08.11.2008 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milosss14 »

A co kvalita obrazu v noci, daju sa precitat spz?? Cez den to dokaze snad kazda kamera ale problem nastava v noci.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A fotku vodiča by si nechcel? :41c2:
glejzi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.10.2017 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa glejzi »

Ahoj nechcem zakladať novú tému tak snaď nevadí že píšem do staršej. Hľadal som kameru do auta tak do 200 eur, niečo som už aj našiel, ale chcel by som od vás nejakú radu ako sa rozhodnúť. Na čo dať pozor ?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja mam takuto a som spokojny co sa tyka obrazu.Po 1 hodine jazdy sa zaznam premazava a po vypnuti kluca kazdu chvilu pise vybita bateria.
https://cierne-skrinky.heureka.sk/cel-tec-e07/#
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

tak hlavne si daj pozor na to aby to malo všetky funkcie čo potrebuješ :D a inak skús podľa recenzií napríklad, alebo odporúčania od známych. Ja som nedávno tiež hladal kameru a sknčil som s https://www.alza.sk/truecam-a5-pro-wifi ... 76.htm?o=1, za mňa môžem len odporuciť

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní