YAMAHA FAZER - poistna udalost

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

YAMAHA FAZER - poistna udalost

Príspevok od používateľa peto166 »

Zdravim,
Mal som nehodu na motocykly, auto mi vbehlo do cesty a nemal som uz inu muznost, nez to polozit... vysledok zlomena ruka, na moto cela predna kapota fuc + ohnute riaditka, preliacena nadrz (z jednej strany), asi prasknuty chladic a dajake skrabance...
zvysok motorky, vratane prednej vydlice OK..

suma sumarum (podla mechanika) skoda cca minimalne 2000 euro(aby to dal aspon ako tak dohromady)...
+ oblecenie, prilba, odtahovka cca 700 euro

teraz k problemu:
Potreboval by som zistit, ako je to s poistkou vinnika, kedze sa chcem vyhnut tomu aby mi to obhliadac dal ako "TOTALKU", berie sa zvlast skoda na motorke a zvlast veci ako bunda, prilba, rukavice, odtahovka???? alebo sa to rata dohromady??? ...bo v takom pripade by som si tie zvysne naklady preplacat nedal, pre istotu aby to nedal na totalku...

nevie prosim vas niekto ako to funguje? :41c2:


Motorka:
YAMAHA FAZER S2, rv. 2008, 600vka, 74 kw, Black Edition

aktualna sa ceny tychto FAZERov pohybuju na urovni 3500 euro +... pokial viem..

dakujem za kazdu radu!
vladimirs
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladimirs »

Zdravim. Ano, zvlast motorka, zvlast oblecenie, zvlast zdravie, zvlast odtahovka.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

dakujem ;-)
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

Ty si narokuj absolutne vsetky skody ktore ti boli sposobene vratane usleho zarobku, usleho zisku, marodovania, skody na obleceni, skody sposobene tym ze si nedorazil vcas, atd..
a hlavne nezabudni:
poistovna vinnika, kde si budes uplatnovat svoje naroky na nahradu skody:
NIE JE TVOJ PARTNER-A TY NIE SI PRE NICH v tejto veci KLIENT!!!!
TY si PROTISTRANA v SPORE!!!!!!!!
(oni sa totiz k tebe ako k protistrane v spore budu v tejto veci spravat-tak sa tak spravaj aj ty a narokuj si vsetko co je mozne si narokovat-a je toho dost co mozne je)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

do totalky ti to pojde tak ci tak kedze diely na moto su drahe. Preco sa tak obavas totalky? Svoje dostanes tak ci tak a hlavne bud rad ze si medzi zivymi
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tak ja ti neviem patko, ale nech som sa uz pytal kohokolvek, ci cital si daco na nete, vsade pisali, ze ked mi to daju na "totalku" dostanem minimum a zvysok motorky si budem musiet predat ci ze ju da poistovna do drazby a zakolko sa vydrazi (co nik nevie) tak tolko dostanem a podobne...

ty si snad jediny, ktory mi pise, ze z totalky dostanem svoje prachy tak ci tak...

a ano, ver ze som rad, ze to dopadlo jak to dopadlo, mohlo to dopadnut ovela horsie, jak premna tak prenu...
ale motorku som chcel opravit a na dalsiu sezonu jazdit.. nie ju predavat na diely.. :41c2: preto by som sa rad totalke vyhol.. :4012:
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Nedá sa mi neodpovedat.. 25.9. 2017 sa mi stalo presne to isté.. na tej istej motorke .. Ešte aj black edition.. a ano, poistovak si fotil všetko zvlášť.. motorku, oblečenie atď.. mal som asi menej škody ako ty a dali mi to ako totalku.. ale tebe to môže byť jedno lebo motorka ti ostane aj s dokladmi.. bol som bez zlomeniny, neprítomnosť v praci Som pokryl dovolenkou - áno, som blbý.. No ten pán bol z toho hotový a nechcel som mu pridávať, napriek tomu že som sám seba obral..a počítam s tým že ma poisťovňa odrbe.. všetko je drahé na tu motorku..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Tak tak. Totalka takej ,,starej,, motorky je okamzite ked popraska par plastov. Postup bude taky ze moto da poistovna do drazby a tam ju niekto vydrazi dajme tomu za 700eur. To neznamena ze mu ju musis predat. Drazba je len koli urceniu hodnoty pouzitelnych zvyskov. Poistovna ti teda vyplati trhovu cenu motorky napriklad 3500eur minus tych 750e co su pouzitelne zvysky a vec uzavreta
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

patko: takze ak som to spravne pochopil, idealne "premna" by bolo, keby sa ta motorka vydrazi v drazbe za co najmenej a poistovna mi vyplati co najviac... ak ju teda nechcem prtedat ale opravit... dobre to chapem? o.O
ak je to tak, tak potom to nemusi byt az take zle, ako som si myslel..

Mato: umna to bolo rovnake pani/slecna z toho bola vo vacsom soku nez ja..
tiez som jej nechcel ani nechcem pridavat na problemoch, aj vzdy ked mi policajt volal, som mu prizvukoval, ze sa nanu ani nehnevam ani jej nechcem zle, ale tam sa jedna uz skor o vybavovacky s policiou nez s poistovnou...
policajt mi hovoril, ze ani s tym ja nic nespravim, ze on musi postupovat podla zakona...
co ma sice mrzi, ze najskor teda pride o vodicak, i ked mi je jasne, ze ma zialbohu nevidela... bola tam dost velka premavka v noci a predsa mi svieti len jedno svetlo, takze som jej to ani nemal za zle ani nic... ale ze s tym proste ja nic nespravim...

poistovna to je uz ina kava... myslim, ze pokial si platila poistku(co platila), je jej povinnost len nahlasit skodovu udalost a dalsie opletacky by s poistovnou mat nemala (kedze nebola ani opita, ani nic)... s jej poistovnou budem mat teraz opletacky ja, aby ma "neosmekli" :)

ps.: ak ta mozem poprosit, ked ti vyplatia poistku, mozes mi dat vediet kolko to bolo? ..zakolko sa "predala" a kolko ti vyplatili? ked nie sem, tak aspon do SS, aby som mal aspon orientacnu predstavu.. ;)

inak diky vsetkym za odpovede!!! ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných