Kupa auta cca do 6000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Kupa auta cca do 6000e

Príspevok od používateľa fida123 »

Caute potreboval by som poradit ake auto kupit najlepsie asi benzin ,kedze do prace to mam cca 5km a za rok najazdim cca 10.000km, obcas nejake vylety a podobne .auto chcem hlavne pre seba .teraz vlastnim ford focus 2003 1.6 16v,a mam ho 4 roky a som snim spokojny ale uz by som chcel nieco lepsie hlavne vybavou ,vykonom a mozno aj nieco vatsie.co som pozeral take najlepsie benziny co odporucaju su asi japonci madza mitsubishi alebo by som mozno este skusil novsi ford focus - mondeo .najviac ma laka asi mitsubishi lancer alebo mazda 6 .najprv som romzyslal aj nad octaviou 1,4tsi ale pocul som ze tie motory velmi nevydrza kezde za taku cenu nekupim pod 150.000km.dakujem za kazdu radu.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Neblázni, keď nemáš starosti, tak načo si ich pridávať.

Za 6000€ sa az tak velmi vpred neposunieš.

Ale ak to musi byt, tak ja by som pozeeal avensis, corolu verso, alebo nejaky grandtour od renaltu, na accord asi malo. Pripadne ta mazda, ci focus nemusi byt najhorsia volba.
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

Ja viem ze je mozno zbytocne kupovat druhe ale predsa ma to auto uz 14 rokov a chcem ho predat zakial ma este dobru hodnotu ,dobre dik pozrem to :2f93: .
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Jasné chápem. Iba si daj pozor aby si zachovale nepredal a nekupil srot.

Pocitaj s tym, ze velke percento aut sa predava kvoli tomu aby sa ho dotycny zbavil. A ked je to zly a zanedbany kus tak nech to je aj honda, lexus alebo panenka maria, aj tak ti to bude iba nervy nicit.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež by som nemenil keby nebol problém, ale Focus 2003 bude ešte prvá generácia.
Iba z tohto dôvodu by som uvažoval nad výmenou, ale Focus I je dnes tak či tak biedne predajný bárs to je 2003
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ivko, na jednej strane je biedne predajny a na druhej strane sa da tazko zohnat zachovaly. Mne by ho bolo luto poslat do sveta ak si to stav fakt nevyzaduje. Nebolo to zle auto.
fida123
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.01.2015 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fida123 »

No mate pravdu tak problemi nejake niesu akurat teraz ho mamv servise a opravuje mi otvaranie okna a regulator vzduch ,3 mesiace dozadu sommenil homokinetak a 2 roky dozau cerpadlo, a ked som to kupil som musel opravit skrtiacu klapku,takze stakymi opravami som musel aj pocitat, a minuli rok v lete to zvladlo cestu do talianska cca 1000km tam a spat.tento rok klenovec cca 600km takze aj kvolii tomu ze par krat do roka jazdim dalej.tiez by som ho nemenil ale kedze uz pracujem nejaky piatok tak uz by som chcel nieco lepsie hlavne komfortnejsie temtopmat automatickad dvojzonova klima a podobne, tak nevim no :D lebo mal by som aj kupcu za cca 2000e .ma zneistujete :D asi to myslite tak aby som radsej nasetril a kupil uz nieco aspon do 10000e.ci?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ano, trosku posetri a bude na lepsie auto ...okrem klimy /naozaj netreba dvoj a viaczonovu - pre neznalych - da sa to v pohode regulovat privretim fukara/ a pohodl.sedaciek co na aute este potrebujes pri dnesnej zhustenej premavke?... sedacka sa da posunut aj manualne, skoro vsetky auta uz maju elekt. okna a zrkadla a len sa to kazi... na kozi sa ti lepi r...t v zime aj v lete... treba pozerat na spolahlivost, lebo mozes mat aj auto za milion, ak stoji na dvore nepojazdne, tak to nie je auto... a to co si menil, je pri danom veku len spotrebak....
deMarkqo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.10.2007 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deMarkqo »

chcel by som ozivit tuto temu lebo tiez hladam auto do 6tis €, ale idealne aby bolo benzin+LPG.

pocul som nazory, ze originalne zastavby LPG od vyrobcu nie su dobre. Vie mi niekto toto tvrdenie potvrdit? Plati to pre vsetky znacky? Viem, ze VW zamkne RJ LPG, zvysne znacky netusim ako su na tom.

Pytam sa preto lebo 80% aut v inzercii s lpg je s fabrickym splynovacom.

Napriklad zaujali ma tieto auta:

https://www.autobazar.eu/renault-megane ... 24490.html

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia- ... 39953.html

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia- ... 88546.html


velmi by ma zaujimal nazor odbornikov, resp. ludi, ktori sa do toho vyznaju aspon trochu.

Existuje este nejake cisto benzinove auto, ktore sa oplati prerobit na LPG okrem Fabie?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

originalne zastavby su dobre, lebo sa pouziju /niekedy/ speci diely /ked to je nutne a len vyrobca vie ci je/, zosuladenie motorovej a plynovej riadiacky moze byt na velmi dobrej urovni, cim novsie auto, tym vacsi boj plynarov s motormanazmentom bohuzial...

zakodovanie LPG jednotky je bezne aj inde, prax je taka ze autorizak by aj mohol sahat, ale nema paru o veci, plynar by aj chcel a nema ako lol /samozrejme budu aj vynimky, treba sa u plynarov pytat pri konkrektnom aute.../

cisto benzinove auta ktore sa daju prerobit okrem fabie SAMOZREJME existuju, len si treba zvazit plusy minusy toho ktoreho vysneneho kara v kombinacii s plynom...

apropo ocenujem ze si od fabie a oktavie dosiel az k renoltu, velka vec :-), u skodovky si treba dat majzla na hlavu vyrabanu v mexiku, aj ked ty asi tazko ako zakaznik mas sancu zistit odkial subkomponent je, holt globalizacia - ceske auto lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
deMarkqo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.10.2007 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deMarkqo »

takze ist priamo k plynarom a pytat sa na konkretne auta?? Ja v principe netrvam vyslovene na nejakej znacke, ale vw group mi je najblizsie k srdcu to je pravda.

takze nejake navrhy do 6tis?


neviem naozaj :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných