Renault Laguna - vypinanie motora za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

arianfilka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.10.2017 20:29
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - vypinanie motora za jazdy

Príspevok od používateľa arianfilka »

zdravim,stala sa mi taka vec ze auto Laguna 2 combi 1,9dci 88kw mi vyplo motor za jazdy a zamklo volant ,skoro so to napral do elektricky,potom mi to spravil este 3krat kym som dosiel na najblizsie parkovisko. na druhy den som prisiel po auto isiel som s nim domov asi 10km a uz to neurobilo. co to mohlo sposobit nevie niekto poradit ,na co sa mam pripravit ked ho dam do servisu ? dakujem
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Určite zamklo aj volant? No mne by také niečo auto len raz urobilo.... a pekne by som ho flexou narezal na kusy a nie opravoval.... má to auto kartu na štartovanie ? Chcelo by to viac údajov o predošlých zásahoch a servise...km, ročník...
arianfilka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.10.2017 20:29
Zdieľať na Facebook

Odppved

Príspevok od používateľa arianfilka »

Zdravim ano zamklo vsak skoro som napalil do elektricky . Ale od vtedy nic , auto ma kartu tiez ma napadlo ze by to mohlo byt tym uz zene parkrat padla
arianfilka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.10.2017 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arianfilka »

Rok 2011 1,9 cdi naj . 255tis. Bolo uz menene turbo pred 4rokmi ine nic okrem bezneho servisu. Akurat mam este problem s tym svetlom zadnym co som pisal sem do fora
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

je to určite rok 2011 a laguna 2 1.9dci 88 kw ?, lebo 2011 sú už určite vsetky 3kové a 88 kw nemá ani jedna, 1.9dci 88 kw sa myslím robilo do roku 2006 , napadá ma jedína vec a to je karta, treba to však dať na diagnostiku a napovie viac
arianfilka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.10.2017 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arianfilka »

Jaj 2001 kukam ze som napisal 2011 sorry
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Išiel by som tým smerom prečo si auto myslí že vodič ako keby vytiahol kartu - a zamkne volant, ak by len tak zdochol motor, tak ešte majú ostať svietiť kontrolky a volant odomknutý len stuhne lebo nejde servo...
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Laguna - vypinanie motora za jazdy

Príspevok od používateľa prioritasko »

arianfilka napísal: mi vyplo motor za jazdy a zamklo volant
Ak by som to prezil,tak ja osobne by som si do takeho auta uz nesadol.
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

lakinooo napísal:
V megane by som isiel po poistkovej skrinke v motore, ale ako to ma laguna riesene neviem.
karta v megane a v lagune sú dve úplne rozdielne veci, v megane ju vytiahnes a ides dalej, lenze laguna 2 mala presne problém stou zasuvkou kde vkladas kartu, preto som písal ze by som hladal chybu tu, dokonca na laguny boli aj zvolavacky kvoli zasuvkou na kartu
arianfilka
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.10.2017 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arianfilka »

V lagune ked vytiahnem kartu tak sa vypne motor , vtedy neslo nic vyplo uplne kontrolky servo brzdy keby nebyt rucnej som v elektricke. Ale potom mi to uz neurobilo , mozno fakt v tej karte . Uz raz ked som menil baterku som mal s tym problem 2roky dozadu, ze neslo nastartovat uz som mal aj ten suflik vonkuTeraz som dal opravit karty vymenit kryt na jednej , zene parkrat padla a na druhej mi nezamyka tak uvidim ale aj sa objednam na diagnostiku
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Určite nie je v poriadku že to vypne motor, keď vyberieš kartu!..... Čo viem, tak motor sa za jazdy ani nevypne keď stlačiť vypnutie motora. Musíš ho podržať minimálne 3sekundy aby sa vypol...A tuším ani nedovolí vybrať kartu...
Napríklad čo som jazdil na autách volvo a lexus kde bolo bezklucove startovanie, tak som kľudne "kľúč" mohol dať z nastartovaneho auta preč a len napísalo hlášku že nie je kľúč ale motor nikdy nevyplo!to tak musí byť koli bezpečnosti.


Ináč tu je kopec info o lagune...kedysi som odtiaľ čerpal informácie keď som mal tú istú lagunu :)

https://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=7056

https://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=13726
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných