Skoda Octavia - alternátor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

efskobig
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.10.2017 00:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - alternátor

Príspevok od používateľa efskobig »

Prosím vás. Mám vážny problém a neviem či už ste o takomto niečo počuli. Moja Octavia 1.9tdi rok 2000 mi stále úplne odpíše alternátor. Stalo sa mi to už 2x za 3 mesiace. Úplne mi rozbije ložiská a celé mechanické veci. Alternátora až postupne začne hučať úplne ( ložiská ) . Alternátor ide v servise rovno preč a už 2x mi tam dávali nový . A zase to isté. Nevedia mi zistit čo to sposobuje. Že vraj všetko čo tam je merali pozerali a nevedia ako je to možné, že novy repasovaný alternátor odíde mechanicky behom 3-4 týždňov .... prosím o pomoc lebo už si ozaj neviem dať rady :/ ... Pred poslednou výmenou boli dokonca menené aj rozvody a komplet vonkajší remeň aj šponovaica kladka .. a aj tak ho roz*****lo.... ďakujem pekne
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v dnesnej dobe nie je problem pripevnit kamerku pod kapotu, nech snima alternator a pozerat, co to robi, ci sa moc netrasie remen a tak.
Ked pozerali vsetko, tak sa k tomu tazko vyjadruje, iste ich napadlo skontrolovat vsetko na trase remena. Ja by som tipoval, ze vodiaca kladka/koleso pred alternatorom mixluje remenom v smere osy alternatora a to tie loziska nemaju radi.
Neviem ako by som v tejto situacii riesil reklamaciu v danom servise.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

:28b7: problem je mozno v tom novom repasovanom...... alebo v trase remena ci nie je vychylena niekde kladka atd
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

nevedia to mechanici,ale urobiť trasovanie remeňa je jednoduché.Do jednej a tej istej drážky každého kolieska,(tj. ak by mal remeň jediný pásik,tak by bežal v týchto) sa zavedie tenulinký drát,(ja používam včelársky strieborný) kade ide inak remeň a ako je uzavretý kruh,tak sa vedie priečne a do hviezdice medzi kolieskami.Ten tenunký drôt sa musí v každom krížení dotýkať,ale nesmie byť v priehybe na tom druhom.Akonáhle sú preverené všetky kríženia a sú v poriadku,ide remeň absolutne v jednej rovine.
Ostáva preveriť či alternátor má alebo nemá byť opatrený volnobežkou,ak ju má,či je volná do jednej strany točenia ako v zadnom kole bicykla.Výkonnejšie už dnes vždy majú,je to dôležité.
Alternátor sa nemôže rozsypať nikdy v živote.Priložením skrutkovača na obal altíka k prednému a zadnému ložisku a skrutkovač k uchu,a počujete všetko čo sa tam deje.na to všetko nie je potrebná žiadna dielňa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných