Neplatna STK - automaticka pokuta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Neplatna STK - automaticka pokuta

Príspevok od používateľa bossix »

Zdravim vsetkych.

Chcem sa opytat taku specificku otazku.

Dnes som bol na STK, EK prebehla v pohode, ale pri TK sa zistilo par chyb a to: prave predne svetlo svieti vyssie ako by malo (mam automaticke nastavovanie svetlometov), takisto hmlovky svietia vyssie ako by mali, chyba mi zadny stierac a lava zadna brzda ma slabsi brzdiaci ucinok, ako by podla ich noriem mala mat.

TK mi konci 13.10 cize v piatok, no dnes som dostal papier, s vecami, ktore je potrebne spravit. Ale kedze hlavne kvoli skole, ale aj objednaniu sa do servisu a suciastiek, nestiham ist jednoznacne na kontrolu TK v piatok, tak co mam teraz robit ?

Pan tam bol velmi mily, ale povedal, ze proste kvoli kameram, to musi byt vsetko spravene na 100%, inak keby bol stary system tak ma pusti v pohode. Povedal, ze mam momentalne 30 dni na opakovanie kontroly. Tipujem, ze auto bude hotove v priebehu buduceho tyzdna, ale to uz je po datume, ktory ukoncuje platnost mojej TK.

Takze mozem si pripravovat peniaze na pokutu ? Lebo ja nemozem jednoducho zistit, ze hmlovky svietia vyssie, alebo ze prave predne svetlo tiez svieti vyssie ako by malo, takisto, ze lava zadna brzda ma slabsi ucinok nemam sancu zistit, lebo ja smykom na kazdej krizovatke nebrzdim. On mi aj sam povedal, ze som tieto veci nemal sancu zistit, ale bohuzial kvoli tomu, ze to je vsetko tak kontrolovane, sa musia na aute porobit tieto veci.

Dakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič sa nedeje,STK auto zaviedlo do systému,beží lehota 30 dní na opakovanie,nič nehrozí žiadna pokuta nebude
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Uff vdaka, spadol mi velky kamen zo srdca.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

velmi nie,jazdit tym mozes len do 13.10.potom len na risk.noze napis v akom meste si bol na tu stk,pretoze tie svetla nechapem to sa dozvedam prvy krat ze sa to az tak pedantne kontroluje.ono 80 percent aut na slovensku svieti hocijako extrem je cele okolie ruzomberka a liptovskeho mikulasa.raz som odtial kupil auto xenony pristelovane dohora tak ze som viedel jesennu urodu na stromoch.a dodnes je to tam akosi zauzivane.

na buduce pred stk zajdi na kontrolu auta aj tych brzd a budes vediet ako na to auto je.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Vies tolko veci sa riesilo za ten mesiac odkedy auto vlastnim, ze som aj nemal absolutne cas toto riesit a este k tomu bolo menene kopec casti podvozku.

Som z Michaloviec, STK sa robi na Lastomirskej ulici, su tam dva STK-acky asi 100 metrov od seba. Keby to niekomu pomohlo tak som bol na tej, ktora sa nachadza na pravej strane a dalej, smerom na Lastomir.

Ja som sa ho aj pytal, co urobia policajti, keby ma teraz po ceste domov chytili, tak mi povedal, ze mal by ste teraz volat odtahovku, ale nikto to aj tak nikdy nerobil a policajti vacsinou len kyvnu rukov, ked vidia papiere, ze ste prave bol na STK.

Jasne ja viem, ze s tym jazdit momentalne nemozem, ale vies nemozem zavolat servisakov teraz ku mne domov, nech to robia v mojej garazi. Aj tak momentalne vyuzivam hlavne vlaky zadarmo, kedze som student vs a auto beriem len na vylety cez vikend, pripadne obcas cez tyzden, takze pre mna nieje tak dolezite, ze by som ho potreboval na cestu do prace a podobne.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

STK si absolvoval takže pokuta nieje ďalších 30 dni jazdiť môžeš keď predpokladám že máš z STK doklad ako auto dočasne spôsobilé o.k tu brzdu beriem aj ten stierač lebo to sa fotí ale svetla nikto na žiadnej kamere neuvidi asi si zabudol nechať nejaký papierik pri páke
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Nie. Mam 2 papiere, jeden EK a druhy TK. Na TK papieri mam dole napisane NESPOSOBILE, to znamena, ze chodit na nom nemozem, dokym oficialne nespravim opakovanu STK.

A papierik bolo zbytocne nechavat, kedze by som aj tak nepresiel kvoli tomu stieracu a brzdam a tie svetla sa nastavuju dost lahko co som pocul a tiez aj nastavenie nestoji nejaku ohromnu sumu.

Takisto mu na grafe ukazalo, ze zadny lavy kotuc je uz zodrety, ale povedal, ze ten prehliadne, ale bude ho po case potrebne vymenit. Hlavne aby ta brzda isla trochu lepsie.

Inak zabudol som spomenut. Kedze tam skusal aj tie brzdy, tak ked som stk siel s autom asi 5km domov, tak pri mensich rychlostiach do 30 km/h cca, mi riadne bolo pocut brzdy ako piskaju a tru sa o nieco, bolo to dost hlucne ...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jo dik.jasne ze pomoze,nikto tam nepojde riskovat :d :D keby ta po tej stk chytili nic ti nepovedia ved este stale plati stara stk.tie famy ze kamery ta sleduju alebo sleduju priebeh kontroly neni celkom tak.tie kamery su tam na to aby odfotili auto ci tam vobec realne bolo.{keysi sa robili stk stylom ze si prisel s velkym tp a za nejake vsimne si dostal nove aj nalepky na dalsie 2 roky}na fotke teba cloveka co prisiel na kontrolu nesmie byt vidiet a nic nekameruju to by museli mat tvoj suhlas.to je vsetko.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

bossix napísal:Vies tolko veci sa riesilo za ten mesiac odkedy auto vlastnim, ze som aj nemal absolutne cas toto riesit a este k tomu bolo menene kopec casti podvozku.

Som z Michaloviec, STK sa robi na Lastomirskej ulici, su tam dva STK-acky asi 100 metrov od seba. Keby to niekomu pomohlo tak som bol na tej, ktora sa nachadza na pravej strane a dalej, smerom na Lastomir.

Ja som sa ho aj pytal, co urobia policajti, keby ma teraz po ceste domov chytili, tak mi povedal, ze mal by ste teraz volat odtahovku, ale nikto to aj tak nikdy nerobil a policajti vacsinou len kyvnu rukov, ked vidia papiere, ze ste prave bol na STK.

Jasne ja viem, ze s tym jazdit momentalne nemozem, ale vies nemozem zavolat servisakov teraz ku mne domov, nech to robia v mojej garazi. Aj tak momentalne vyuzivam hlavne vlaky zadarmo, kedze som student vs a auto beriem len na vylety cez vikend, pripadne obcas cez tyzden, takze pre mna nieje tak dolezite, ze by som ho potreboval na cestu do prace a podobne.
Tam chodim na stk stale a s kazdym autom som vzdy presiel memal som problem , ale na rovinu som povedal ze zadne brzdy boli menene den pred stk tak mozu mat nesumerny ucinok, ze mi na tretom brzdovom svetle nesvietia minimalne 3 diody z 12 ze viem o tom ze mi klepu tycky stabilizatora a nemienim ich menit kazdu vymenu oleja preto lebo mame cesty ake mame...
Zakazdym necham zazracny papierik pri popolniku a stale s nim aj odidem aj s EK a STK.
Meno technika zacina na F ???
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro jednu zavrú a namiesto nej otvoria tri ďalšie. Ryba smrdí od hlavy a keby kamerový systém neriniesol miliony do vreciek politikov - tak by ho nikdy nezaviedli.
Ja som zvolil alternatívu - auto bez prepisu za 3 stovky. Nemusím sa jedovať s STKčkou a ešte mi aj ostanú diely na traktorčeky. :40bd: Kamarát policajt mi dokonca nechtiac poradil - vraví mi - autá s cz značkami už ani nekontrolujeme (tu na juhu) buď je to turista alebo rom. Jeden sem nesie peniaze a druhý problémy. Takže asi tak. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ty oco máš doma šrotovisko? Traktorčeky vyrábaš pre koho? Každý v rodine má aspoň jeden ? Mal by si natáčať nejaké vlogy na youtube a dávať tam také rady....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tri sú v prevádzke a material asi na 6 ďalších lol Stále žene slubujem , že niečo pôjde z domu ale nejako sa s nimi neviem rozlúčiť. Aj nedávno som bol v Kromeříži pre sekací traktor MTD. Tu u nás idú po 700 a tam ho chalan dával za 120 ojro ( v demonte) lol No nekup to když je to tak levný.
Ak by si niekedy prišiel na Habovský kardan alebo inú traktoriadu , podobných bláznov by si stretol stovky. :40bd: A to už mám rozhodené siete a doma pribudne vysokozdvižka lol
[img]https://s26.postimg.org/yowxphclx/IMG_20170905_093204.jpg[/img] [img]https://s26.postimg.org/o3orlno2d/IMG_20170806_134425.jpg[/img]
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

cviro123 napísal:Vy asi chcete aby tam tu STK zavreli :) Verejne pisat o uplatkoch na konkretnej stk a este vyslovte aj meno technika a budete mat vybavene :)
Napisal som ze nechavam v popolniku ale technik to vzdy necha tam, tak o akom uplatku hovorime.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bossix napísal: Kupil som pred par dnami auto, konkretne Vectru GTS 2004. Majitel fakt velmi seriozny, jeden z mala, dal mi vsetky faktury.....

Majitel mi dal vsetky faktury, auto bolo pravidelne servisovane v Opli Lucenec, od brzd cez podvozok az po klimu, je to pomenene....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a pruser este len ide ;-(

Trh prevádzkovateľov staníc technickej kontroly a pracovísk emisnej kontroly sa bude liberalizovať. Zároveň sa zníži výška pokút za nepodrobenie vozidla technickej a emisnej kontrole v určených lehotách. Vyplýva to z novely zákona o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách, ktorú v stredu schválila vláda.

https://www.etrend.sk/ekonomika/pocet-s ... ovany.html
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, fzubaty a 69 neregistrovaných