Ford Focus II - ESP system fault C1288

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marian.
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.04.2009 11:26
Zdieľať na Facebook

Ford Focus II - ESP system fault C1288

Príspevok od používateľa Marian. »

Chcem Vas poprosit o radu.
Vlastnim Ford focus 8/2007, 1.6 16V. Minuly tyzden mi vyhodilo kontrolku: ESP system fault, po diagnostike chyba: C1288 - hlavny/primarny vstupny obvod tlakoveho menica chyba obvodu.
Trosku som na forach zistovl ohladom tejto chyby, vsade sa spomina, ze casto odchadza snimac tlaku, ktory je v tom hydraulickom module ABS kocky a staci pri tejto konkretnej chybe vymenit hydraulicky modul ABS kocky (cena noveho modulu cca 310 eur) a ovzdusnit system a nie menit celu ABS jednotku (co je cca 1400 eur), ako mi tvrdia vo forde. Chcem sa opytat, nemate niekto s takouto opravou skusenosti, resp. neviete mi odporucit nejakeho schopneho servisaka (naj stredne/zapadne Slovensko), ktory takuto opravu uz robil a vie, co to obnasa? Nechcem davat auto do autor. servisu Ford, lebo tam povacsine vedia veci len vymienat, o vymene samotneho hydraulickeho modulu ani nevedia, chlapik od nahradnych dielov vo Forde bol prekvapeny, ked som zistoval cenu, ze to nikto u nich este neobjednal..

Pripajam info o danej problematike z fora:
http://www.fcd.eu/forum.aspx?id=101347
http://www.focus-galerie.cz/forum/viewt ... &start=150

Dakujem Vam vopred za pomoc.
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

co xces este viac ako mas vo svojom linku ? v r.2011 sme to riesili a je tam o tom napisane dost...ja som kupil v Prahe u Forda tu hydraulicku cast v ktorej je ten odchadzajuci halierovy snimac tlaku asi za 200€ pricom v BA chceli asi 260...na ceskei stranke si mozes podla cisla vyzistit cenu suciastky a rozhodnut sa kde to kupis...no a vymenili mi to v neznackovom servise kde robia aj Fordy za par desiatok € za pracu ... v najchytrejsom Summite pytali odo mna 1700€ a ziadnu inu moznost nepripustali...
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Nechcem zakladat novu temu,preto v suvislosti s danym prispevkom hodim otazku sem.Kde sa nachadza riadiaca jednotka ESP pri Ford Focus II (konkretnejsie 1,6 diesel 66kw).Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných