Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi tak,navyše stále platí....rabat z mála je málo,rabat z veľa je tiež veľa.Ja som ešte nezažil aby autorizák volil lacnejšiu variantu
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

Ak by po dlhšej dobe niekoho predsa len zaujímal výsledok, tak sa teda podelím.

Nakoniec som skončil s P5008, 1.6 HDI - a som zatial po skoro roku a pol spokojný. Zobral som neskorý mesiac 2012 so skvelou, skoro plnou výbavou(aj pre deti, vysvetlím nižšie):
-Nech si vraví kto chce čo chce, ale ako rodinné auto je to super.
-Z mojich kritérií som nezlavil v požiadavke na tri samostatné, posuvné, sklopné, rovnako široké mista v zadu - po namontovaní dvoch už aj väčších autosedačiek pre deti do 23 kg je v strede miesto pre dospelú osobu, alebo ďalšiu autosedačku.
- v hlavových opierkach monitory s možnosťou prehrávania videa - aj keď deti polovicu dlhšej cesty prespia, je možnosť ich zabaviť.
- panoramatická strecha, preniekoho blbosť, ale deti fakt baví kukať na oblohu, hviezdy... zasamožnosť ich zabaviť..
- také blbosti ako zatmavené sklá a slnečné roletky výduchy ventilácie vzadu, tiež pre niekoho blbosť, ale dobre sa dávkuje množstvo svetla vzadu teda deťom nepraží do očí slnko a môžu kludne spať.
- kufor je vedna velká jaskyňa, pri sklopených zadných sedadlách poslúžil ako sťahovák.
- je to kompaktné MPV, teda má vyšší posed a je vyššie ako obyčajné kombi, teda nakladanie detí do autosedačiek je pohodlné.
- je to kompaktné MPV a poproti kombíkom typu Prassat, Mondeo je o hodne kratšie, takže pakrovanie je bez problémové (aj vďaka senzorom akustickým, vizuálnym ktoré môj kúsok má).
- je to kompaktné MPV a oproti kombíkom je vzadu vo výške lakťov o pekných pár cm širšie (čo je tiež výhoda pre osoby sediace vzadu).
- je to síce francúz a bál som sa že bude mäkký/plavný ale to nieje pravda. Skôr myslím, že keď idem sám je tvrdý, skoro športový, výrazne sa nenakláňa ale keď sme viac naložený je pohodlný/plavnejší, proste tak akurát.
- a ďalšie drobnosti podporujúce bezpečnosť a pohodlie na dlhých cestách ako natáčacie xenóny(perfektne osvetlujú klukatú cestu), tempomat, head up display(je návykový a na budíky som už dávno nesklopil zrak), v predu sú vyslovene kreslá a nie sedačky, dobrá navigácia, hlasové ovládanie, kopa odkladacích boxov...a mnoho ďalšieho.

Ústupok som urobil v tom, že som chcel silou-mocou benzín. ale v tejto kategórii je to skoro rarita.
Mám teda 1,6 HDI, 82 kW a musím zatial tiež vyjadriť spokojnosť, výkonovo je to tak akurát/na hrane ale to len v prípade plného naloženia a rozbiehania nad dialničný limit. Inak je výkon dostatočný.

Ako rodinné auto môžem s kludným svedomím odporučiť.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fcko a 12 neregistrovaných