Fiat Croma II - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Fiat Croma II - skúsenosti

Príspevok od používateľa djtomidj »

Zdravím zvažujem kúpu cromy v benzínovej verzii. Mali by tam byť motory od opla čo som čítal. Zaujímala by ma spolahlivosť, na čo si dať pozor tak. Ako je to s koróziou cromy? ocením každú zmysluplnú odpoveď. ďakujém
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

@marko2 bude vediet z prvej ruky, aj ked on je dechtovy zavodnik :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Na co si robit problemy ked netreba... 2.2 motor je tusim ten s retazou - samy problem kde sa pozres a spotreba pod 10L tazko... 1.8 je na tom lepsie, no problemy ako otvoreny EGR, snimac vacky, zapalovacia lista ci skrtiaca klapka, vadny kat neminulo ani tento motor...

Croma keby mala z ferrari motor by som si nekupil, su lacne, lebo to nikto nechce, pocit z jazdy - felicia kombi z 1997 roku. Benzin urcite nekupuj, ked ju uz tak moc chces, menej zla si spravis s 1.9JTD 88kW bez dpf, bez virivych klapiek a tak podobne... 2.2 je katastrofa a neverim, ze ta 1.8 nebude v tej crome uzrata...
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

v rodine je pár fiatov sú to puntá. od prvej generácie po poslednú. punto evo som mal ja. spolahlivosť bola 100 percentná. moje punto išlo z domu preto lebo prišla rodina a autíčko už priestorovo nepostačovalo. teraz mám alhambru priestoru na rozdávanie ale už si to začína pýtať svoje a mám dosť toho riešiť dvojhmoty,vačky,trysky, turbá a podobné záležitosti. Toto je samozrejme všetko riešiteľné ale čo je vopred prehratý boj je korózia a vw grupa kvitne krásne. otec má punto 98 bez akéhokoľvek náznaku korózie aj preto rozmýšlam fiat.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

misokgb4 napísal:Na co si robit problemy ked netreba...

Croma keby mala z ferrari motor by som si nekupil, - felicia kombi z 1997 roku. Benzin urcite nekupuj, ked ju uz tak moc chces, menej zla si spravis s 1.9JTD 88kW bez dpf, bez virivych klapiek a tak podobne... 2.2 je katastrofa a neverim, ze ta 1.8 nebude v tej crome uzrata...
Miso si kus koňa ,aj keď koniec tvojej rozprávky ma múdre zakončenie. Kupuj ,je to super auto.

https://auto.idnes.cz/test-ojetiny-fiat ... tiny_fdv[i][/i]
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

svojho casu stala cca milion korun lol, dokonca zaruka 500 000km, vlajkova lod znacky, auto sa robilo v obmedzenej kapacite, tazko ocakavat volaky zasadny smejd, este ked ma bratrancov vectru C a saab 93...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Luko16V
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.10.2008 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luko16V »

Fiat Croma 2007 1.9JTD 88kw, kasňa dobre chránená pred koróziou. Normálne vozenie, ako na bežnom aute. Problémy s dpf a čidlami-menené. Problémy s egr ventilom. Čapy predok-zadok menené okrem ramien, rozvod, brzdy žhaviče-niektoré nekompatibilné kôli napätiu. Nájazd 170tis km. S benzínovým motormi cromy nemám skúsenosť. Jedine marea 1.8 16V. Tam bežný servis, jedine čerpadlo menené.
mito1232
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 04.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito1232 »

ahoj, nekomentujem názor misokgb4. Ak chceš počuť toho, kto jazdí svojím štvrtým autom za život vodiča ročne do 40 000 km, denno denne, tak neboj sa o plechy a ani o ďalšie veci. Pohodlie pre 5 ľudí v aute, 5* v NCAP, vyššie pohodlné sedenie, atď. Ti bezproblémov vyváži poruchy, ktoré vzniknú. A tie vzniknú na každom aute. Ja na svojej som dal za 4 a pol roka 180 000 km a nebanujem. Za tú dobu praskla tenká hadička na vzduch - vymenená, hrubá od chladiča vzduchu - zatiľa iba skrátená, pružina predná pravá a zadná ľavá/to som Ti vymenoval poruchy za jazdy za tú dobu/. Bežný servis - ramená v 320 000 km, tlmiče, EGR, spojka v 290 000 km-viem, dakomu vydrží aj 400 000km, brzdy to nepíšem, keďže spotrebný materiál potrebuje aj najdrahšia značka. Ceny náhradných dielov si porovnaj na nete.
Pravda, mám 110kw (a napriek klapkám, ktoré mám zavarené viac preventívne ako preto,že motor zle bežal), nijak nebanujem. A ak by som nechcel drahé auto a Cromu by som našiel z r. v. 2010 (nie som si istý, či robili aj v r. 2011), tak neváham a beriem novší model /o 4 r. novší, t.j. z posledných rokov./
Reči že radšej 88kW, bo oproti to a hento /ok, je to komplikovanejší motor než 88kW/, bral by som stále 110kw, keďže chceš pomaly, tak ideš pomaly, ak potrebuješ letieť, tak letíš a spotreba na také auto (bezpečné, pohodlné) je v max. pohode, ale v maximálnej /nechcem tu dávať čísla podľa PC, lebo sú na to názory, ale ver, že v maximálnej pohode/.
K benzínu nech sa Ti vyjadrí niekto kto ho má. Teoretikov /počul o tom aute, či dakedy ho videl/ bez s nadhľadom, veď to nemôže byť dobré, veď to je len Fiat/nad tými rečami sa usmievam a som ďalej spokojný/.
Šťastlivý výber a veľa spokojných km.
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

To.mi je jasne ze sa nieco pokazi. Ako pisal mito1232 brzdy tlmice spotrebny material. Pokial je plecharina tak ako na punte nemam obavy. Vyzsie sedenie je super na to som zvyknuty z alhambry.Spotreba mi je tiez jasna na benzine to nebude chodit za 5 litrov ziadny benzin tak nechodi a kto to tvrdi klame sam seba. Pokial sa mi spotreba vyvazi spolahlivostou tak neriesim.Potrebujem to na vozenie okolo komina denne tak cca 100 km. Benzinou je malo asi by bolo dobre poziet aj nejake info niekde na opel fore. Je to predsa ich motor. Dieslu sa tiez nebranim ale skor asi benzin
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

do benzinu by som neisiel.ja mam už treti kus diesel.najlepsia je 1,9 88kw.je to take sklabsie ale ked das cip do riadiacky urcite budes spokojny.ide potom zam vzduch.vybuchas aj rs ku. :d :D karoseria bez korozie..brzdy dobre ale ja jazdim rychlejsie takže mam brembo.stabilne auto ..super rozložena hmotnost..v pohode ked ides aj cez 200 stale sa chova super.neskace na ceste jak octavka.sedadla pohodlne a ked mas aj 2 metre v pohode si za teba sadne v zadu tiez taky.nastupovanie super..vyssie sedenie..plasty ziadne nevzgaju.kufor velky nahodis aj tri mrtvoly s kobercom ak bude treba..zadna naprava neni vlecna...ocenis a pochopis pri prejazde zakrut.mal som dost aut ale mne sa toto zalubilo.už som uvazoval o zmene ale zatial neviem ake auto by som si kupil lebo zatial mi žiadne ine nezapasovalo tak ako croma..a freemont.kupis dobry rocnik v dobrej vybave za dobre love.je to podla mna kus dobreho a bezpecneho auta.viem o com hovorim.a najpodstatnejsia vec...ani jedna croma mi nepostala nikde na ceste.vždy ma doviezla domov.za mna urcite dobre auto.ale o grupe toto nemožem povedat.vždy som mal problem.asi mam na to smolu. :d :Ddiesel na kratke trasy kup bez dpf a hotovo.ale to je ta starsia do 2008 myslim.spotrebu mam 6,5 ale chodim stale od 100 hore.na tom sa ani inac neda chodit ked mas cip.na mojej mam už skoro 105 tis a napravy vobec nebuchaju.horsie to je už na spojke ale to je zase dan za moju jazdu.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mito ja mam v tp rok 2011.asi poslednu s poslednych.je to krajsi predok ale je to len facelift.ved auto je to iste.mas pravdu..dobre auto ale pochopi to len ten co to mal.je to len fiat :40bd:
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Ja som fiata mal teraz mam alhambru a jednotkovu octaviu a chcem sa vratit k fiatu. Myslim ze viac napisat netreba :40bd:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

hlavne že to nikto nevie nastartovat..skusali vselikaky a nic takže nikto ti to neukradne jak embecky. :40bd:ta skrinka teda akože spinacka je neprekonatelna a neda sa ani prekodovat.teda kde to odstavis tam ju majdes.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aj moje auta najdem tam kde ich necham....a otvorene cele noci...a nieje to neprekonatelnou spinackou...kto by uz kradol cromu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

za 2016 bolo viac ukradnutych punt ako audi A4, fokusov, astier, turanov

samozrejme na oktaviu, golf, fabiu, passat, superb sa to nechyta ani nahodou lol, ale najdu sa aj fiat zlodeji
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných