Lada Vesta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Aj v Trnave je LADA predajňa....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To ešte samozrejme neznamená, že na Slovensku je aj nejaký oficialny dovozca zn.Lada, resp. regulérne zastúpenie tej značky.
Lebo aj nejaký Slovlada z Bratislavy tvrdí že oficialny importér.
Ale v dnešnej dobe to je konečne jedno či oficialny alebo neoficialny, podstatné je aby vedel auto zoservisovať a dodať náhradné diely.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Najdenie oficialneho dealera znacky mi trvalo menej ako napisanie textu.
https://www.google.sk/url?sa=t&source=w ... wzwECMpXN3
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

V poriadku,kazdy si to moze zistit-overit.Ja som len cital v nejakej recenzii o ladach,ze oficialny dovozca lady na sk nieje a z toho dovodu spomynali aj nejaku zvysenu dan na lady.Ci je to v ramci nejakeho embarga-zakazu obchodovania europskej unie z ruskom neviem.
Dracenka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.01.2019 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dracenka »

PP298MPI napísal:Osobne som si ju vyskúšal v marci, nakoľko som zvažoval jej kúpu. Nakoľko som sa ju chystal kúpiť, bol som trochu sklamaný. V interiéri je veľa vecí takých nedotiahnutých, mnoho lacných plastov, nieže na dotyk ale už aj na pohľad, taktiež v kufri, celé to posobí takým nedokončeným dojmom. Exteriér malé okná k zvyšku karosérie. Bez senzorov alebo kamery problém s cúvaním, nakoľko je kufor vysoký a zadné okno má veľký sklon a je veľmi malé. Zadné brzdy sú len bubnové. Kolesá 15-stky moc malé k výrezu blatníkov by sa hodili väčšie. Motor fajn jednoduchá atmosféra. Brzdy celkom o.k.. Podvozok tvrdší. Je to slabšie odhlučnené v kabíne. Každopádne výbavou za tú cenu inú značku nekúpiš. Priestor v interiéri ako v octavii 1. Máme v rodine Ladu Kalinu Cross Ice 2016, 13000km ako celok ju hodnotím zhruba ako Vestu. Ešte to nemá úroveň európskych aut, no pokrok urobili veľký. Na Kalinu Cross bola pred mesiacom zvolávačka, závadu odstránili bez problémov, chýbala tak ochrana palivových trubiek proti poškodeniu, inác sme s ňou spokojný. Záruku dáva Lada 3roky bez obmedzenia km a to platí aj pre karosériu. Za mňa to cenou trochu prešvihli, nakoľko má Vesta veľa konkurentov (P301, C-elyse, Logan atď.) Každopádne si ju choď vyskúšať, každý máme iný vkus.
tie lacne plasty su uplne ze vsade v danej cenovej kategorii, ale kto chce kopnut tak si kopne, aj vsetci auto-moto recenzenti "frčkajú" po plastoch v interieri a len sucho konstatuju "ehm, tvrde plasty (v aute za 10,5-12,5 tisíc eur), to v passate (za 25 tisíc) teda nie je"

kufor je tiez podobny ako mnohe ine auta, konkurenti vesty su akurát Fiat Tipo, Škoda Rapid a Peugeot 301/Citroen C-Elysee (Logana by som tam fakt nezaradoval, ten je naozaj kvalitou o triedu nizsie). Bez senzorov ci kamery problem s cuvanim? No este stastie, ze tie senzory su v zakladnej vybave. Podvozok je ladeny praveze dobre na nase cesty, takze tuto vytku akosi nechapem.

Najvacsim problémom tohto auta je zastúpenie na Slovensku a s tym spojeny marketing a nedostatok informacii. Treba dlho studovat lada forum aby clovek zistil, ze Vesta ma dokonca aj alarm, len si ho treba dat aktivovat, ci absencia plnohodnotného euro ncap crash testu. Cennik je tiez taky nemastny neslany, zabehnute znacky sa snazia predat aj veci typu "odkladaci priestor v podlahe kufra" co ma aj Vesta kombik, nuz Škodovka si to nazve tucnym pismom ako nejaky "Simply clever modulovatelny ukladaci priestor v kufri" a propaguje to ako uzasnu vec.

Karoseria je inak pozinkovana podla noriem EU, zaruka je 5 rokov, na auto 3 roky.

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných