Renault Scenic 1,6 16v , 2004 - výmena oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1,6 16v , 2004 - výmena oleja

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dobrý deň,len malá otázka.Bude velmi vadit,ak pri výmene oleja zmením značku,ale dodržím viskozitu?Teraz je tam C..trol edge 5w 30.Je z tých drahších,môžem tam dať nejaký iný 5w 30?Zostal mi Z toho Castrola necelý liter,ak dám teraz iný,môžem dolievať-ak bude treba-Castrol do toho iného oleja?Ďakujem.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

zmena značky nieje problém, dodržať treba normu ktorá je v manuáli - API XY ACEA Axy, pre benzín lepšie vyhnúť sa špecifikácii ACEA Cxy.
Ak dodržíš to čo je na tom Castrole tak môžeš aj dolievať - miešať...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Máš na to nejaký špeciálny dôvod tam dávať 5w30?
Mám ten istý motor, ktorý máš ty, majú ho aj v mojej rodine a dokonca aj kamaráti v scenicoch, meganoch, lagúnach a dáva sa do všetkých od nova Elf 5w40, je tam rok, alebo 15000km a ide von.
Máš na výber buď 4litrové balenie za 16€, alebo 5litrové za 20€.
Ak ovšem trváš na 5w30, tak si môžeš kúpiť 5 litrov za 25€.
Podľa mňa je to v pohode cena.
Elf je firemný olej pre renault, dávajú to aj do dacií a ten olej splňa všetky špecifikácie od výrobcu.
Na tvojom mieste by som to zmenil tvoj Castrol za Elf 5w40 pri ďalšej výmene oleja.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

@Raven85 - k tym cenam olejov. Viem, ze na e-shopoch su tie ceny zaujimave, ale pocul som o predajcoch z PL, co su schopni dodat akykolvek olej za cosi viac ako 2E/liter....
Preto radsej vsadim na nakup u predajcu u ktoreho viem, ze olej objednava z oficialneho zdroja (nenavadzam na predrazene oleje, len na smer trosku pouvazovat co vsetko sa da dnes naliat do auta).

https://autobild.cas.sk/clanok/210303/t ... asmu-autu/
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Roky kupujem len v eshopoch a všetko v poriadku. Myslíš že kamenná predajňa berie odkiaľ? tiež to nevozia priamo z rafinerie.
Akonáhle sám nekupuješ od výrobcu tak nemáš istotu.
Ale ako povedali p.Fico môžeme sa zlaknúť a nesmieme sa báť.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Tak dal sa tam Dexol,5W 30.Ta viskozita preto,lebo podla servisnej knižky tam od sameho začiatku dávali 5W 30.Pod výpustným šroubom bola medená podložka,zohnal som len hliníkovú,dúfam,že to nebude vadiť.Dakujem všetkým za odpovede.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

MilankoDCA napísal:@Raven85 - k tym cenam olejov. Viem, ze na e-shopoch su tie ceny zaujimave, ale pocul som o predajcoch z PL, co su schopni dodat akykolvek olej za cosi viac ako 2E/liter....
Preto radsej vsadim na nakup u predajcu u ktoreho viem, ze olej objednava z oficialneho zdroja (nenavadzam na predrazene oleje, len na smer trosku pouvazovat co vsetko sa da dnes naliat do auta).

https://autobild.cas.sk/clanok/210303/t ... asmu-autu/
milan a ako Ty vieš že tvoj predajca objednáva z oficiálneho zdroja?Reči sa hovoria chlieb sa je, nechcem tvrdiť že tvoj predajca ťa chce vedome klamať ale možno ani on netuší aké a odkiaľ mu vozia oleje.Ja som už pár rokov dozadu vsadil na istotu(aspoň dúfam) a kupujem zásadne oleje značky Dynamax som spokojný, myslím že túto značku nemá viac-menej dôvod nikto falšovať ako iné svetoznáme značky.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

andrejisko napísal:Pod výpustným šroubom bola medená podložka,zohnal som len hliníkovú,dúfam,že to nebude vadiť.

Určite nevadí ani hliníková, ale medená je lepšia a myslím že pokiaľ tá medená nebola prasknutá alebo výrazne vydretá a deformovaná, kľudne si ju tam mohol nechať, tam nejde o nič iné než aby tesnila, ona si už svoju polohu pri dotiahnutí nájde, to nie je ako u niektorých pevnostných skrutiek na motore, kde je potrebné pri každej montáži nasadiť nové skrutky, pretože tie pôvodné boli pri predchádzajúcej montáži natiahnuté na medzu klzu.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

No,tá medená bola už značne roztlačená,deformovaná..Ved uvidím,budem sledovať stav oleja pre istotu,aj tak ho vlastne stále sledujem.Ešte raz vďaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných