BMW 325ix E91 2006 220tk 160kw M6

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

BMW 325ix E91 2006 220tk 160kw M6

Príspevok od používateľa truck123 »

Zdravim! kupil som toto auto, diagnostika kvalitna, hodnoty vyborne, start na brnk, stratu oleja som zatial nespozoroval, naj tak 2000km, zvuk motora, tichucky, rovnomerny ziadne vybracie alebo striedanie otacok, no predca jeden problem, po dlhsom stati, t.j. 3...4..dni mi motor zaklepal, po 10min na volnobech naslednom podrzani vo vyssich otackach 2500..3000.. klepanie prestalo a motor ide krasne ticho, pri dennom pouzivani sa nic take neprejavi. Pytam sa vo veci znalych, ako to riesit? je tam novy olej 5w 30, ako tomu mozem pomoc? iny olej? nutna vymena hydrostelov? Moze mi tento problem poskodit ine casti motora, alebo ho totalne znicit? Dakujem vopred za odpovede a rady...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

najpotrebnejšia informácia (km) tu nie je.Hydrošteli nie sú nesmrteľné čo si myslí väčšina ľudí.Na ich konto ide asi najviac deštrukcií motorov,ibaže spätne si to málokto vie správne vyhodnotiť čím to začalo.Keď je všetko rozmlátené,sa to pripíše úplne inej veci
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

mhlavaty....km 22O a mozno aj 320tk, je to dovoz z DE, nemam iluziu o tamojsom trhu ale podla TUV by to mohlo sediet, tiez ked zoberieme do uvahy, ze na velky najazd sa benzinove velmi nekupuju. no nech je ako je, skor by som potreboval vediet, co robit? je mi jasne, ze lacne to nebude..
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

cviro, ano je to motor N52 nie 3000 ale 2500 obsah 160kw 250NM. dik za technicku dokumentaciu, ale takym ako ja, to velmi nepomoze a vraj atmosfericky motor... poslal som ti SS.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

oco13 dik za info, toto som si precital pred kupou a aj tak nepomohlo, motor N52 patri k tym lepsim aj podla cloveka ktory to napisal. motor s takym potencialom nemoze byt jednoduchy 8ventil, to je kazdemu jasne...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja sa po prečítaní tých článkov bojím aj zaparkovať vedla bavoráka. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

oco13.. Bavorak ti nijako neublizi, ziadne obavy, nie kazdy sofer BMW musi byt pretekar z vysoko postavenym egom, myslim, ze mozes smelo zaparkovat, len pri otvarani dveri neotlc vedla stojace BMW len preto, ja mam feldu, mne to nevadi.. netvrdim ze je to tvoj pripad, ale tak to proste je...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

M52 je stará škola 24V šesťhrnček z prekrásnym zvukom motora,krajší snáď neexistuje.Ten motor nehrozí ničím,narobil som sa ich neúrekom vo svojej dobe.Snáď občas zapalovacia cievka a volnobežný ventil.Treba si motor po takom štarte popočúvať stetoskopom,ale aj skúsené ucho mechanika pozná typický zvuk hydroštelov kým sa naplnia.Motor je dlhoživotný,pri nejakých 300 tis je to nový motor z nulovým opotrebením dôležitých vecí ako kľuka alebo piesty krúžky valce.Ja mám v regáli stále šesť piestov z ojnicami z možno 20-30 tis km po jednom pozabalované a nejako sa na ne aj zabudlo.Aj by som sa o to obtrel,len už sú E34 (u mňa ide o tieto) akosi hnilé a vyvárať sa mi už nechce.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja podotknem , že nikdy neohrkám žiadne auto , či je to Trabant alebo Mercedes. lol Zato majitelov by som vedel ohrkať vela. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Rozvody sú OK? Nehrkoce reťaz? Mal som takéto auto v M-packete, x-drive neskutočne dobré vozenie, mal som vyše 330tis km a motor išiel tichúčko, ale jemné - fakt jemné hrkotanie sa raz-dva krát prejavilo... Ale mal som tam LPG, tak som to pripisoval ventilom. Inak všetko ok. Olej som tiež dával 5w30 Castrol.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

N52 ma problemy zo zranim oleja(moj zral viac ako liter na 1000km
hydrostelmi(neoblubuje kratke trasy)
okolo 200tis km odchadza katalyzator
Moj dalsi problem bol neustale kvapkajuci olej z motora(180tis,km) (2x to bolo opravovane,nepomohlo...) je tam vraj neaky problem s hlavou ktora sa musi zbrusit,ci tak neako :28b7:
Bal som sa stym autom ci vlastne prejdem stk...tak sa sa ho zbavil bolo to bmw 525i a podstate stale nieco stym autom bolo :342a:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bol zle servisovaný.veci že je z motora olejnička a spotreba oleja...to má svoju príčinu chce aby sa v tom vrtal človek čo pozná každý mm toho stroja.motor je v tom nevinne
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

dotynka...retaz nie, nic nehrkoce, je to sepot kvietin, ako sa hovori, az na uz napisany problem, ale odvtedy nic, moj skromny nazor.. stiekol olej z hydrostelov a kym ich naplnilo, klepotali, ale radsej by som to nechal posudit mechanikovi, no vtedy je to ako u lekara.. neboli.. ako je to z vymenou oleja v rozvodovkach,dif? dudikopf.... zatial ziadny ubytok oleja, vsetko suche....katalizator funguje...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Auto som kupil z orig. 150tis km bolo servisovane v bmw a cca kazdych 25tis km longlife olej.
Zijem nemecku a riesit tu narocne opravy motora by bol drahy spas...Mojmu 16roc. civicu netecie a nezerie kvapku oleja. To som kupoval to bmw ako vychvalene spolahlive benziny.
Tie hydrostely ak som jazdil dlhsie trasy a obcas povytacal motor tak som ich nepocul.Vaj sa stym trebq naucit zit.
To ze ti nezere olej tak ti gratulujem bo je to skoro pravidlo u n52
vVymenu oleja v diferencialy na forach odporucaju tak ako setky naplne...automat(preplach)

Ale ak to mas s manualom v 3kovom bmw musi to spickovo jazdit a uzijes si vela zabavy stym autom.

Doporucujem ti sa zaregistrovat sa na bmw.sk,cz. Cz este lepsie...

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných