Lada Vesta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Lada Vesta

Príspevok od používateľa schalchen1 »

Zdravím oplatí sa kúpiť novú Ladu Vestu?Sú lady spolahlivé autá?Akú záruku dávajú na karosériu
Dakujem za rady
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Pozeram cennik, tak za nieco cez 10 dostanes riadnu vybavu, urcite najviac za tie peniaze, inak auto vobec nepoznam, snad je to uz lepsie ako predosla generacia lad, co boli priora a kalina 1...
Pri tych predajnych poctoch tu nikdy nebudu realne skusenosti po 200 tisic km a podobne. Hrdzu nikto netusi ako to bude vyzerat.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pidizvi, po desiatych rokoch čo by reálne mala karoséria odolať hrdze nebudem rozmýšľať a odovzdám vrak na zberný dvor a EVC na ODI PZ. Za tie peniaze, ta výbava, na robotu, nie Image vôbec nebudem ľutovať čo som za to dal. :4012:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Sused má Ladu, tuším to je Kalina Cross, predtým mal akože obyčajnú Kalinu, už je to spolu hádam do 10 rokov.
Tá Vesta je modernejšia a tuším aj trocha väčšia.
Aj som sa ho priamo pýtal na spoľahlivosť a teda ako je spokojný, hovoril že ani u prvého ani teraz žiadne problémy nemal, no a za tie peniaze je spokojný.
No a na karosérii som teda žiadnu nevidel ani na tom prvom.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Predpokladám že je to primitívne a teda teoreticky menej poruchové. Ale tak isto predpokladám že Ladu si nikto nekúpi preto aby točil aspon 25tkm ročne, to si kúpi niekto komu to bude viac stáť v garáži ako jazdiť po ceste
Z toho mi vyplýva že to kupovať nové, respektíve akékolvek iné auto v tej cene je trochu blbosť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko ja to vidím tak , že Lada je na úrovni Dacie. No a v našom malom okresnom meste je 80% taxíkov Dacie. Samozrejme všetky na LPG. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja si skôr myslím že práve sa to ako nové oplatí tým ktorý to akurát za 15 rokov spotrebujú a pri ich nájazde možno vymenia raz rozvodový remen a výfuk. Ak kúpia vyjazdenú "lepšiu" mašinu stále budú niečo riešiť. Ako konkurenciu by som videl aj Suzuki - Baleno či prcka Ignisa pre dvoch do mesta.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

oco13 napísal:Ivko ja to vidím tak , že Lada je na úrovni Dacie. No a v našom malom okresnom meste je 80% taxíkov Dacie. Samozrejme všetky na LPG. lol
Však ale taxikar to auto vyšlahá, za rok v pohode vyše 30tkm. Ale kúpiť nové na ktorom natočím tot okolo 10tkm za rok je skrátka blbosť a je jedno či to bude Dacia, Lada,...
PP298MPI
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.06.2011 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PP298MPI »

Osobne som si ju vyskúšal v marci, nakoľko som zvažoval jej kúpu. Nakoľko som sa ju chystal kúpiť, bol som trochu sklamaný. V interiéri je veľa vecí takých nedotiahnutých, mnoho lacných plastov, nieže na dotyk ale už aj na pohľad, taktiež v kufri, celé to posobí takým nedokončeným dojmom. Exteriér malé okná k zvyšku karosérie. Bez senzorov alebo kamery problém s cúvaním, nakoľko je kufor vysoký a zadné okno má veľký sklon a je veľmi malé. Zadné brzdy sú len bubnové. Kolesá 15-stky moc malé k výrezu blatníkov by sa hodili väčšie. Motor fajn jednoduchá atmosféra. Brzdy celkom o.k.. Podvozok tvrdší. Je to slabšie odhlučnené v kabíne. Každopádne výbavou za tú cenu inú značku nekúpiš. Priestor v interiéri ako v octavii 1. Máme v rodine Ladu Kalinu Cross Ice 2016, 13000km ako celok ju hodnotím zhruba ako Vestu. Ešte to nemá úroveň európskych aut, no pokrok urobili veľký. Na Kalinu Cross bola pred mesiacom zvolávačka, závadu odstránili bez problémov, chýbala tak ochrana palivových trubiek proti poškodeniu, inác sme s ňou spokojný. Záruku dáva Lada 3roky bez obmedzenia km a to platí aj pre karosériu. Za mňa to cenou trochu prešvihli, nakoľko má Vesta veľa konkurentov (P301, C-elyse, Logan atď.) Každopádne si ju choď vyskúšať, každý máme iný vkus.
Naposledy upravil/-a PP298MPI v 08.10.2017 21:02, upravené celkom 2 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Auto si treba vyberať aj podla toho ako sú dostupném ND a prípadný servis. Aj tak mám pocit že LADA je terazky zamaskovaný Renault ?
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Jednu osm pred týždňom robil - čistonovú - ochrana proti korózii - viď patričná téma, sú tam aj fotky.... auto na mňa urobilo dobrý dojem... povedal by som primeraný €€ ktoré za ňu pýtajú, viezol som sa na nej iba zo 100 m takže čo sa jazdných dojmov týka neviem, relatívne jednoducho vyzerala aj technika pod karosériou, osobne by som kupoval asi grantu alebo kalinu, lebo v danej výbave sú lacnejšie, a pri Lade je toto jeden z podstatných faktorov....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ja mám na cestu do práce ku kamiónu Vladkovu korsičku. Tá však pravdepodobne do dvoch rokov skončí svoju životnú púť na zbernom dvore, a s určitosťou si kúpim na poslednú pracovnú dekádu, na cestu do práce niečo podobné,prípadne Daciu. Po desiatych rokoch ju s úplným čistým svedomím pošlem do dôchodku tak ako o chvíľu korsičku. Môj nájazd na korsičke mesačne je cca štyristo kilometrov. :4012:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

PP281MPI, toto je auto ktoré sa na auto nehrá, ono autom je. A bez tých s.raciek som žil takmer päťdesiat rokov a tých pár rokov dožijem. Zatiaľ 17 metrov dozadu dovidim aj bez kamery, a dúfam že nejakú dekádu ešte takú s.racku potrebovať nebudem. Sedel som v zopár lajdackych autách čo to mali, ale cítil som sa tam ako krípel, pako čo nevie tu štyri a pol metrovu haraburdu dostať do šesť metrovej diery. Ako tupec z mesta. Alebo ten zázrak autopilot na cuvanie, tiež pre degesa.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Zda sa mi,ze som kdesi cital,ze lada sa na slovensko oficialne nedovaza.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zlaté Moravce, oficiálna predajňa.

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný