Defekt sprej a povinná výbava

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Sprej a kompresor co sa trasie ako drahy pes je ovela lacnejsi ako plnohodnotna rezerva.Vyhlasku splna a auto je lacnejsie.Ze sprej je na dve veci-koho to z vyrobcov zaujima?.Prvu vec co som spravil na Turane ze som to vykopol z auta a do kufra dal normalne koleso,zdvihak,kluc na koleso,rukavice.O kolko je sprej lacnejsi?O tom to je. :4012:
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

hjundai napísal:Podľa mňa musíš mať jednak to "lepidlo" či už vo fľaške alebo v spreji ale zrejme musíš mať aj malý kompresor 12V aby si mohol tú "defektnú" pneu nahustiť. Origo lepidlo čo som mal v aute sa do pneu dáva cez úplne otvorený ventil - ten ide von, takže bez kompresoru sa nepohneš.... ale videl som aj sprejík kde v popise je niečo na spôsob "naplníš aj dofúkneš" ale aby v malom spreji bolo toľko natlačeného vzduchu aby to natlakovalo väčšiu pneu????
Ten malý kompresor má rozmery 20x15cm čiže cca lekárnička to sa musí vojsť aj do smartu.

Toto sa ti nevojde do auta? https://www.az-pneu.sk/prislusenstvo/sa ... u-defektov
Správne, treba aj kompresor :) a asi na väčšinu sprejov aj hever, lebo by si mal po naliati lepidlá do pneu, potocit pneumatikou, nech to lepidlo rovnomerne obali pneu... Zas ale pozor aký výkonný kompresor kupit...lebo tie úplne najlacnejšie smejdi ani nemusia zvládnuť nafukat nejakú 17pneu...môžu sa zadret, lebo to budú fúkať aj 20min....

A sprej ktorý rovno natlakuje pneu nosím so sebou do lesa na bike :) či je aj na auto taký neviem... Možno na nejakú malú pneu na feliciu.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tema sa zmenila na zaujimavy prieskum a vzacna zhoda napriec motoristami...pytam sa ale na zaklade coho potom vyrobcovia konaju v rozpore s vacsinovymi poziadavkami ?? kto vymyslel facinu sprejovu a kto to podpisal ze dobre staci takto ?? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale veď oni tak konajú... väčšinová požiadavka je predsa "nižšia cena auta". Plus viac kufra. Plus nižšia hmotnosť.
Povedzme že je dobré mať na výber. Rezerva...dojazdovka...sada na opravu. nech si každý vyberie. Horšie je že sú aj modely kde rezervu niet kam vložiť a mať kufor trvale zatrepaný veľkým kolesom tiež stojí za ....
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Christiane to vystihol dobre. Dať tam opravnú sadu je lacnejšie ako plnohodnotnú rezervu... A keby aj to koleso všetci chceli tak predajcovia už ich presvedčia ako je opravná sada o tooooooooooooooľko lepšie riešenie :40bd:
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

V rodine máme 4 autá, každé jedno má plnohodnotnú rezervu, jedno pri kúpe malo iba sprej a kompresor, kompresor som si nechal lebo fúka v pohode a šťavu som daroval.... fakt by som ten bordel do gumy netlačil...asi som staromódny... ja osobne sa snažím aby som bol čo najsamostatnejší a aby som si vedel vždy sám pomôcť ak len sa to dá - preto nosím stále v kufri veľkú gola sadu.... odporúčam malú čelovku a rukavice taktiež a ja mám aj pršiplášť - zákony schválnosti nikdy nikdy nepustia....vždy sa to stane tak ako píšu ostatní....preto v tých autách tie rezervy máme, ak pošlem mamu alebo sestru niekam 200-300km preč...aspoň viem že tam to koleso má - ak by ho aj nevedela vymeniť aspoň jej vie pomôcť niekto kto ide okolo. Rezervy vyberajú z áut výrobcovia s dôvodov vyššie spomenutých... a ešte kvôli jednému... jednoducho dnes si ľudia nevedia vymeniť defekt... o ženách sa nebavme, tie keby aj vedeli tak majú problém vybrať koleso z kufra - napr. takú 16´´ a vyššie jednoducho nevládze nadvihnúť...a povoliť skrutky len kľúčom bez predlžováku... no to chlap nie hociktorý dá, žena ťažko..... tu má každý rezervu na fóre lebo sa o autá väčšinou zaujíma..medzi bežnými ľuďmi to nehrozí... tí na také veci nemyslia... keď kupujú auto tak je treba aby malo veľký displej.. nie zásterky aby im neobilo prahy, nie rezervu......atď...
Za mňa len taká otázka, pomohli ste niekedy niekomu kto stál na kraji cesty ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Opravná sada s kompresorom a k nej tan sajrajt typu Ultraseal alebo SLIMe je celkom použiteľné pri bežnom prepichu na rozdiel od defektspreja ktorý je dobrý len na pocit. Nieje nad rezervu . Defektspej nevozím ani v scootri. Mám knôty aj s aplikačným náradím a CO2 bombičky na dofúknutie. A to je aj do auta lepšia voľba ako sprej.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

66QUATTRO napísal:... pomohli ste niekedy niekomu kto stál na kraji cesty ?
ano samozrejme, niekolkokrat, kolesa su nic, tahali sme aj chlapa von z auta prevrateneho na streche v krikoch...ked 10 ludi kukalo jak puci aby sa im nieco nestalo nebodaj, lebo sak kukaju americke filmy a tam musi samozrejme do 5 sekund vybuchut...obzvlast ma vie nasrat mavajuci pojebany rumunsky cigan pri krajnici s prstenami, to rovno volam policajtov na zmrda :342a:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Za mňa len taká otázka, pomohli ste niekedy niekomu kto stál na kraji cesty

Aj ja sa musím prihlásiť. Pri Slovnafte stála jedna slečna , chúďa ani poriadne oblečená nebola ,asi nemala na šaty ,dokonca ani nohavičky nemala,tak som jej dal trochu peňazí,a zobral do auta .Zohriať.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pri použití tých maglajzoch treba mať na pamäti že po použití to odnesie väčšinou aj pneumatika a TPMS senzor/ventil
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

lakinooo napísal:A svist ju balil do cokolady....
Kecáš! Svišť ju balil do folie.. :)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných