Ako predať staré auto s chybami.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Ako predať staré auto s chybami.

Príspevok od používateľa stanno »

Ahojte, predávam staršie auto (2001), Fiat Stilo. Má svoje chyby ..svieti kontrolka airbagov (kable pod sedačkami), svieti check engine, ale inak ide bez problemov. Horšie štartuje.

Ostatné Stila na nete sú od 1600 Eur ...benzíny, rovnaké roky výroby. Svoje mám na inzerátoch za 999Eur.. Inzerát ma 280 videní a jeden telefonát.

Ako sa mám zbaviť toho auto? Inak je to slušné vozítko, veľké, priestranné, komfortné, tiché. Ak by som nepotreboval prachy, nechám si ho. Ale nemôžem na ňom chodiť do roboty, lebo žere 7litrov a mám Octávku s ktorou chodím za 5,2 litrov nafty dlhodobo. Dochádzam 75km denne.

Ako ste takýto problém riešili vy?

Dik za diskusiu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co to je za motor ? inac ked to nechces opravovat, musis chyby iba priznat...to uz je vec ponuka dopyt ci niekto riskne kupit pokazene, ked moze mat pripadne bez chyb o malo drahsie, lebo sak vieme jak to je, utopit v aute 600evri neni ziaden problem

inac myslim si ze auto s chybou predas jedine pod cenu, vyrazne pod cenu, aut je plna prdel a este trosku vies ako :-(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Je to 1.6 16V 76kW.. Ide ako vínko inak.. tichúčky, silný motor, vie ísť aj za 6 litrov mimo mesta..Fakt univerzálne autíčko.. len už má svoj vek a treba sa mu venovať, na čo ja nemám čas
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

motor je v pohode, to je este fiat, karoseria ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Karoseria je samozrejme slabšia, veď to poznáš.. ty si Fiaťák. A jasné, že je to legendárna 1.6 od Fiatu..fakt skvelý motor. Forďácky (Volvácky) motor 1.6 16V 74kW vo Focuse 2 sa mu nerovná ani po členky.. v ničom..kokos.. a celý Focus 2jkový.. som kúpil žene namiesto Stila, ale je to otrasné auto..
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Ahoj, skusim napisat nejake moje postrehy k predaju starsich aut. Na zaciatok tak ako tu uz bolo viac krat na fore napisane tak aut je momentalne na trhu prebytok a dopyt po starsich je velmi nizky, sam to vidim na kuskoch co mam v pridane v zapisniku a vobec sa to dlhe mesiace nehybe. Hlavne je to vsak o cene a ked si clovek moze kupit zanovne auto dajme tomu 5 rocne za 6 tis € tak asi tazko pojde po 15 rocnom za 4tis €. (aj ked to nie je tvoj pripad)

V prvom rade treba zachovat pokoj a stanovit si cenu ktoru by som chcel za auto dostat (lebo zbavit sa ho mozes aj hned a das ho prvemu co pojde okolo za 100€), potom si zvazit cas za aky ho chces predat a porovnat sa s konkurenciou na trhu. Je mozne ze aj ked sa ti zda ze mas ferovu cenu tak sa ti neozve zaujemca, odporucam cakat, lebo raz sa zaujemca urcite najde ale je mozne ze prejdu 2-3 mesiace pokial sa ti niekto ozve.

Urcite daj auto aspon poriadne vycistit a urob si pekne fotografie, to spravi dost vela, mozes ho dat napr. prelestit a to stoji par desiatok € ale potencionalnemu kupcovi padne skor do oka resp. ked bude tvoje auto dobre vyzerat moze to byt vyhoda oproti konkurencii.

Cenu si nastav tak niekde aby tvoje auto bolo cca ani nie najlacnejsie ani najdrahsie, skor v tej prvej cenovej tretine priblizneho rocnika +/- 1 rok. (samozrejme aj podla stavu)

Kedze aj auto je ciastocne sezonny tovar tak este v oktobri to mozno predas no cim vacsia zima bude tym su sance mensie...potom sa sezona zacina az tak okolo aprila...takze sa priprav aj na to ze auto nepredas za zvolenu sumu niekolko mesiacov. Cenu spustaj uvazlivo a nie v kratkom case za sebou, nechaj auto na jednej cene napr tyzden/dva a az potom spusti o par € dole. Serioznemu zaujemcovi daj nejaku symbolicku zlavu ale nespustaj spekulantovi niekolko stovak aby si sa toho zbavil, taki to budu aj tak dalej prekupovat/predavat, resp. budu sa ta snazit nejak obabrat a vytiahnu z teba este viac penazi...

Samozrejme na zaver vela stastia na dobreho kupcu
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Vypočítaj si čo sa oplatí viac:
1) vraziť do auta eurá a spraviť z neho konkurencioschopné, zvýšiš šancu predaja (aj tak sa nemusí za toľko predať)
2) choď s cenou ešte nižšie. Útechou bude že odpadnú problémy a výdavky s opravami. Ak na ňom už neplánuješ jazdiť ušetríš aj peniaze za stk, ek a pzp ktoré stále platíš a každým dňom sa ti znižuje alikvótna čiastka ktorú by si z poistky dostal späť.
So starými autami je to už proste tak.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stanno napísal:Karoseria je samozrejme slabšia, veď to poznáš.. ty si Fiaťák. A jasné, že je to legendárna 1.6 od Fiatu..fakt skvelý motor. Forďácky (Volvácky) motor 1.6 16V 74kW vo Focuse 2 sa mu nerovná ani po členky.. v ničom..kokos.. a celý Focus 2jkový.. som kúpil žene namiesto Stila, ale je to otrasné auto..
sme sa nepochopili :zg282: , karoseria - 3dver, 5dver, kombi ?

nie nepoznam slabsiu karoseriu u fiata, alebo teda dobre, ale to malo rok vyroby 1988, pripadne 1976 lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Investovať do auta pred predajom sa neoplatí teda vonkoncom, lebo sa Ti to NIKDY nevráti naspäť. Každý pýta len zľavu a to hneď počas prvého telefonátu, auto ešte ani na vlastné oči nevidel. Keď dáš cenu 2000 euro, chcú aspoň 200 euro zľavu, keď dáš cenu 1800 euro, chcú zľavu tiež :-) Preto nastav cenu vyššie a po "zľave" budeš na takej cene, s ktorou budeš spokojný aj Ty, aj kupca.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak chyba bude asi v pocite ze to stale ma nejaku cenu. A ono to v podstate cenu ziadnu nema a to je horka medicinka. Ja mam punto povedal by som v top stave, r.v. 2000 a az by som ho chcel predat tak pytam cca 300e. Kupil som ho za 2800 pred 7 rokmi. A kedze jazdi tip top tak ho pustim az na srotovisko. Neviem za kolko sa auta realne predavaju ale tie ceny u 10 a viac rocnych aut beznej B-C triedy su nezmyselne.... A az chce zadavatel jazdit lacno tak lpg, pri tom najazde je to spat raz dva....ale Octavia je octavia.... Smiesne je ako sa chyby bagatelizuju ked sa predava ale v pripade kupy by to iste panovi jedno nebolo.... A to porovnanie s focusom...no.... Potom niet dovod sa zbavovat co? Zbav sa focusa a nechaj si lepsie stilo co?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamarat vymenil stilo za c3, krok spat vo vsetkom, okrem.... stilo nemalo klimu :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Kde beriete, že aút je plná prdel?

Svieti len kontrolka motora a svieti len konrolka airbagu, inak je tip top.
Treba vymeniť len XYZ a bude to v pohode. Kúpim to dám do servisu, na väčší servis a zistím, že 1000€ nie je mojich. Reči, že nemám čas sa o to starať tiež nepochopím. Čo tomu treba dávať šrot ráno a večer a zaháňať do ohrady? Však dám auto do servisu a mám pokoj na pol roka.

Ja osobne by som to nekúpil, lebo by som sa bál, keby to obhliadam sám. Lebo to všetko pôsobí ako zanedbané, tak že posledných pár rokov sa do toho cnelo investovať každé euro, lebo už pôjde čoskoro preč.

Naopak na tvoju obranu, tá cena nie je prehnaná a treba asi len čakať. Ale laik sa to bude vždycky báť kúpiť a ten čo si to bude vedieť dobre preklepnúť, tak ťa bude chcieť vždy stlačiť nadol.

Posuň v rodine.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

ja by som realnu predajnu cenu videl okolo 500-700e kedze za tie ceny sa daju kupit auta s 1.6 1.8 benzinovym motorom tiez rok vyroby 2001,pre bezneho kupujuceho je stilo nezaujimave auto,a tie stila za 1600e a viac tak to cakaju na hlupaka ktory to za tu cenu kupi.aut na predaj je ako maku je z coho vyberat a predajcovia vedia niekedy dat dost velke zlavy aby auto predali
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Aby ich zacali nemci dovazat od nas, ked ich je ako maku
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

aut je plna prdel ale dobrych aut malo.za dobre auto musis zaplatit. slovaci nechcu dobre auta ale lacne a nalestne auta.napriklad poliaci chodia nemecko..rakusko..belgicko pre auta.tu na sk nekupi lacnejsie auto.radsej ide dalej.preco?že by to pochopili že sa tu zbavujeme srotu?ale je aj dost ludi co pozeraju na cenu a nie na stav auta...samozrejme každy chce usetrit ale za malo penazi malo muziky.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných