Dovoz vyradeného vozidla z ČR

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

swarley0000
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.03.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

Dovoz vyradeného vozidla z ČR

Príspevok od používateľa swarley0000 »

Dobrý deň prajem/ Ahojte.
Prosím Vás o radu:

1. známej v ČR vyradili z evidencie auto, o čom má potvrdenie z dopravného inšpektorátu avšak tento záznam chýba v TP. Teda legislatívne odsúdili v ČR pred cca 2 rokmi schopné autá na vrakovisko. Prepískla termín do ktorého si mohla dokončiť registráciu na seba resp. sa nezhodoval úplne vlastník v malom a veľkom TP, mali tam legislatívny bordel a pod hrozbou trvalého vyradenia upratovali.

2. Chceli by sme ho postaviť na slovenské značky, ale to asi bez zápisu vo veľkom TP nepôjde, alebo už sa vymyslela finta ako to spraviť legálne?

Samozrejme následnou ,,kúpou´´ by ho chcela dostať znovu na seba

Len pre zaujímavosť, ide o Mercedes ML 6.5L AMG =D
Volal som už na obvodný úrad tam mi pani oznámila že ten zápis tam proste musí byť, ale rôzne úradníčky mi už povedali rôzne veci ktoré nakoniec spraviť šli.

Resp. sa do toho vôbec nerýpať a odporučiť jej rozpredaj na ND?

Ďakujem
vrato1971
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrato1971 »

dobry vecer,skuste ma kontaktovat na tel:0911109666, viem vam pomoct
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

LEGÁLNE to spraviť nejde. Už na začiatku celého procesu prihlasovania sa totiž narazí na neprekonateľný problém: tragač neprejde Kontrolou originality!
Nie je to totiž definitívne odhlásené "na export", ale trvale "vyradené". A to je veľký a zásadný rozdiel.

By ma zaujímalo ako nejaký Vraťo potom dokáže kúzliť zázraky...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

a čo tam na nich? Nič.

Tie úrady občanov dostatočne dlho vyzývali, nech si dajú veci do poriadku. Keď na to dlhodobo fakovali, tak teraz nech nesú následky. Laxnosť a ignorácia sa pri úradoch nevypláca. Navyše to dosť komplikuje rad iných vecí: od poistenia, cez identifikáciu skutočného vlastníka až po nesenie hmotnej zodpovednosti.

Aj z môjho okolia som poznal človekov, ktorí postupovali podobne pri SK prepisoch. Tragače tak ostávali odhlásené a opätovne ich už z rôznych dôvodov na seba títo noví majitelia nepríhlasili. Čiže tak na polceste. Veselo na nich však jazdili. Tiež sa to zneužívalo odhlasovaním na fiktívne osoby. Stopku tomu spravili až zavedením povinnosti preukazovania sa konkrétnym majiteľom pri prepise a jeho následnou plnou zodpovednosťou.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase niečo ostalo na polceste ako v celom "ost-bloku". Podobný problém sa týkal mojej rodiny vo švajčiarsku a tam vyzývali občanov adresne. Totiž nie je problém vytiahnuť si všetky tie vozy v poloprevode zo systému a ich majitelov osloviť adresne. Prináša to aj úžitok ,lebo to fungovalo systémom -obsielka,výstraha,pokuta,pokuta, pokuta. A ak máš človeka ktorému to všetko posielaš - tak štát z neho tie pokuty dostane cez exekútora. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných