Disky a ET

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

za mňa keby som sa mal rozhodnúť tak radšej 3mm dnu, von znamená väčší aj keď asi zanedbateľný "tlak na páku"
Tuneri ma teraz ukameňujú :)

Nevieš nájsť disky s doporučeným ET?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja by som ich dal trosku von.lepsie bude sediet v zakrutach.ale ..lakislav cierne nie.sestra to ma tiež a vyzera to jak fetácke auto.cele zle.kolečka musia byt strieborne.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

autolaik napísal:za mňa keby som sa mal rozhodnúť tak radšej 3mm dnu, von znamená väčší aj keď asi zanedbateľný "tlak na páku"

Neviem ktorú páku máš na mysli, ak to má byť páka riadenia, tak tej to je jedno, či je koleso o nejakú hodnotu von alebo dovnútra, v prípade zmeny ET na ňu vždy pôsobí sila väčšia ako pri doporučenom ET, ako ho navrhol konštruktér podvozku.
Ak páka pruženia, uvádzam to nižšie.
Z technického hľadiska nejaké 3 mm by nemali byť problémové jedným ani druhým smerom, ale som úprimne presvedčený že pokiaľ nie je nejaký dôležitý dôvod dávať väčšie ET ako je doporučené, tak vždy by som, volil ET menšie, aby kolesá išli von.
Dôvody:
1. Vizuálne pôsobí auto prakticky vždy lepšie, keď sú kolesá trocha vysunuté, ak sa mi na niektorých autách niečo nepáči, tak to je vtedy, ak majú kolesá zapustené hlboko v blatníkoch.
2. So širším rozchodom sa mierne zvyšuje stabilita vozidla v zákrute.
3. Podľa veľkosti zmeny ET sa o tú hodnotu predlžuje rameno kývania kolesa voči karosérii, takže troška zmäkne pruženie, čo považujem tiež za pozitívnu skutočnosť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podla mna to je jedno ktore vezmes, 3 mm neuvidis, nepocitis a tych 7 mozno trosku polepsi vzhlad, aj ked to je tiez prd rozdiel, nic zasadneho sa isto nestane, ber tie co sa ti viac lubia, alebo stoja menej lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ja by som skontroloval pohľadom pod auto či na ne bude dosť miesta, niektoré automobilky majú na niektoré kolesá miesta naozaj len nadoraz, tých pár mm môže spôsobiť že bude niekde pri prepružení šuchotať o falc, nejaký čap, strmeň, rameno nápravy.... osobne by som dal ak je to možné radšej von, náprava na našich cestách zničí aj tak aj tak... a sem tam to že auto má o štipku lepšie jazdné vlastnosti môže znamenať rozdiel medzi tým či ostane na ceste bez úhony alebo niekde mimo omotané o strom.....čo sa týka farby súhlasím s markom, kolesá majú byť strieborné, vyzerá to potom ako kolotočárina...ale to už každý aký má vkus, jednému sa páčia blondíny... inému holohlavé....
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Len tak zo zvedavosti - vie mi niekto vysvetliť tú módu čiernych diskov? Na mňa to z diaľky pôsobí akoby auto malo klasické lacné čierne plechové disky (čo mu podľa mňa na vzhľade nepridá).
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Na tom nie je čo vysvetlovať, vždy a neustále je móda niečoho, veľa ľudí sa rado a ochotne necháva unášať nejakým aktuálnym trendom.
Nezávisle od toho však treba uznať že niektorým autám tie čierne disky jednoducho seknú.
Ja sám som bol milo prekvapený, keď som na našu veľmi tmavohnedú (skoro čiernu) Lanciu Musu nasadil štandardné 5-lúčové Fiat disky, nie obyčajná strieborná farba, ale taká tmavšia strieborná do hneda. Vyzerá to nepomerne lepšie ako pôvodné strieborné disky.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

inak je zaujimave, ze mas na vyber z troch ET :d :D
ja som mal jedno a som rad, ze sa mi podarilo na zimu nieco vobec zohnat za normalne prachy

ja by som bral strednu cestu 47 alebo pripadne 40
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

fkk napísal:Len tak zo zvedavosti - vie mi niekto vysvetliť tú módu čiernych diskov? Na mňa to z diaľky pôsobí akoby auto malo klasické lacné čierne plechové disky (čo mu podľa mňa na vzhľade nepridá).
no co....moda. vo vedlajsej dedine bolo isty cas v mode namalovat vsetko pochromovane na cierno...nikto z nich nevedel povedat preco.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no vidis a bal si sa..., schvalne ked to nahodis daj vedet ci si zbadal nejaky rozdiel :-)

ps: to asi kazdy pes ma tak :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

lakinooo napísal: uz vobec nechapem, preco ma moj pes viac sexu ako ja.
Dobre si na tom a oneee,co je to sex? Ja psa nemam :bye:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laki nezufaj, obujes nove disky, mozno aj tromfnes hafana, kto vie lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

lakislav dobre si vybral.kazdy milimeter sa pocita ked ides smykom do zakrut...aj moja dievcinka kooonecne zaspala.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

neviem ako si na tom s lakom a ake pneu tam budu, ale teoreticky mozes mat trochu viac oslahanu karoseriu od kamienkov, ak to budes mat aj na zimu.
Ak mas lapace tak super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných