Golf 4 strašne zlenivelo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Golf 4 strašne zlenivelo

Príspevok od používateľa Vodar »

Zdravím mám golf 4 TDI r.v 2000 a mám taký problém že auto zrazu stratilo vikon zrichlenie z 0 na 100 je 10 min a pred tym to auto bola ako strela neviete mi poradiť aký je s tým problém môže byť v háji turbo ? Nedá sa to turbo neako skúsiť či je zle alebo nie ? Za každú radu ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A prečo by to malo byť turbo ? Ale...prečítaj si po sebe napísané a mal by si prísť na to,že tam niet vlastne nič z dôležitých vecí.
Motor má kód,auto má km,závada má vznik a charakter ako sa prejavuje.Ak si ty nedáš robotu z rozumnou otázkou,prečo by sa ktokoľvek mal trápiť z odpoveďou kde navyše nie je nič jasné.
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

Mhlavaty ja som vodoinstalater a nie automechanik ja neviem čo k tomu treba aby sa dala určiť chyba že prečo mi nejde auto tak ako pred tým že je zrazu lenivé a že nemá žiadny výkon ! Ale keď mi napíšeš čo mám dopísať tak to určite dopisem !
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemáš pravdu,pretože si predstav že sa ja opýtam štýlom že odvčera mám vodu v predsieni,čo to môže byť.
Tvoje auto má kód motora ktorý zaručí že vieme presne čo riešime.
Tiež ťa určite neprekvapí že k určitým kilometrom sú niektoré závady viac či menej prípustné a pravdepodobnejšie.Auto môže do problému padnúť pod záťažou až z väčším prevodovým stupňom,ale aj v mestskom postrkovananí.Všetko má svoj mechanizmus,nejako sa správa.Choď k lekárovi a povedz...som chorý.Čo ti tak asi povie.Nepochopil si základ základov,buď položíš otázku tak že to umožní odpoveď ktorá môže pomôcť,ale to neumožníš.A už je perlička že si zadával tému a to čo červeným na teba kričalo (že by bolo v TVOJOM záujme hodné urobiť) si jednoducho okašlal.Schválne si to prečítaj,to je preto,aby sa problém riešiť dal.
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

Mám vín wvwzzz1jzyb144510 a tip vw golf 1j/scajmx01/sgfm62mo ;4 tdi a di je v červenom r.v. 2000 najazdených km 290 tisíc a nemá vikon v meste aj mimo mesta a vo všetkých rýchlostných stupňov ! Tlačím plyn na podlahu a auto sa nechce rozbehnúť a dlho to trvá pokiaľ sa rozbehne Max 130 km za hodinu som z neho vytiahol ! A to že máš v predsieni vodu treba utrieť a keď sa zas objavi treba skontrolovať tlak v kúrení a keď neklesol tak máš niekde deravu vodovodnu rúru ! Nato netreba žiadny kód
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nieco na tom bude, mne robil vodu murar a zavesit do prievanu za vajca by bolo primerane vysledkom jeho cinnosti...niezeby som si ho vybral, firma ho poverila :::, v kratkosti radiator bez tesneni-zabudol...redukciu roznych priemerov odpadu nepozna, ale mal dost vela silikonu a odvahy...

k teme asi tolko, odnes to do servisu, ty mas sancu skoro nula, u servisu stupa, ovsem zalezi co to mu je naozaj a druha vec moze byt, za co budes platit lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

Chlapi ja len preto potrebujem poradiť lebo v servise si myslia že som vyhral na športke ! Palivový filter vymenili neake rúri tam vymenili neake eska pásky tam dali ! A ja mám všetko platiť ! A aj tak to ide nahovno ! Preto chcem vedet či náhodou niekto nemal takúto chybu z autom nech poradí a to dám vymeniť a nech mi to ide tak ako pred tým ! Lebo tyto sú schopný vymeniť všetky cidla aj celí motor a aj tak to nefunguje ! :3020: pozdravuj toho vodara ked ho stretneš redukcie keď používaš to by bolo draksie ako jeden silikoln horšie by bolo keby nedal ani ten silikoln !
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vodara to poslali opravit po nom, urcite takto veeela usetrili, ked bolo treba sekat lol

prd ti je platne kto mal taku poruchu "jak ty", ked mas teplotu a boli ta brucho, tiez si das od susedovej babky tabletky, lebo ona mala minuly rok to iste ???? cele zle kamarade !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

Podľa teba si mám nechať karosériu a všetko ostatné mám dať vymeniť ? Však sa nedoplatim ! Ja som tak ako ty z vodarom Boh vie či aj túto nepoužívajú iba silikoln aby všetko zlepšili a len šetria pre seba ! Asi vymením celí servis a dám to do iného ! A auto a človekom neporovnavaj keď už niekto na takomto type auta mal takýto problém tak to môže byť to isté čo mám ja a jeho rada má môže zachrániť ! :28b7:
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

A zober si toho vodara čo ti to pokazil keby z tým nebol problém až po dvoch rokoch tak by určite ušetril a ešte získal lebo pozáručný opraví sú platené a určite zavoláš jeho lebo on to robil a vie kde je čo ! A niektorí to berú tak že risk je zisk ! A keď to nevide a maitel sa nezlutuje nad jeho snahou tak tomu hovorí smola !
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

dobre si napisal, moze ta zachranit, ale nemusi a to je to dolezite co si treba uvedomit, osobne by som to siel dat do ineho servisu, lebo takto sam na to neprides
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v pripade tvojho auta je zrovnanie s clovekom ovela viac na mieste, ako s rozvodom vody :-)

kamo tvoje auto ma pomerne dobre a lacne moznosti diagnostiky, tam treba zacat ! nez cokolvek budes menit, neviem ci nerozumies pisanemu textu, ja ta neposielam vsetko menit, k tomu sa chystas ty metodou pokus omyl, ja ta posielam najprv zistit TVOJU chybu nez sa chyti prvy iny vercajg do ruky a budes otvarat velku penazenku :41c2:

zacat vymenou turba je take slovenske, nezabudni vstreky :28b7: , idealne bezproblemove vymenit sa "repas", potom to ani svina neda dokopy...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
skojec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.07.2010 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skojec »

Moze to robit vela veci.Vaha vzduchu,vzduchovy filter,palivovy filter,turbo a podtlakove hadice,zatuhnuta regulacia turba a ventil regulacie turba atd.......
Treba diagnostiku a potom to uz ide rychlo
VCDS uz ma takmer kazdy domaci majster
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

Dobre beriem to do iného servisu tento debyl nerobyte ani diagnostiku on išiel neakou vylučovacou metódou ! Tak som išiel aj ja tak a vylúčil som ho zo svojho tel zoznamu ! :342a:
Vodar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.09.2017 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vodar »

Ešte že som dal na vás a nevimenil som turbo ale servis v druhom servise mi urobyl diagnostiku a zistili že to je číslo na nejakej debyliny čo chladí turbo a vymenilo sa a auto ide ! :28b7:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných