Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Absolútny rešpekt každému kto ovláda tieto systémy a zdokonaluje sa v nich (prrtože to ide raketovo rýchlo). Proste obrovský rešpekt z mojej strany :28b7: Cviro :300f:
Škoda že takýchto ľudí je menej ako šafranu a ich potrebe som sa presvedčil na vlastnej koži, keď som nedávno riešil "neriešiteľný problém" so starým toledom (možno si aj niekto spomenie). Ale po perfektnej odpovedi od pána Hlavatého som začal pátrať po človeku ktorý ovláda diagnostiku aj na väčšej úrovni ako čítanie chybových kódov (no veľa ich nebolo), avšak na osciloskop NIKOHO !! Vrcholom bolo, keď mi jeden povedal že to sa už dávno nepoužíva (myslel očividne stroboskop keďže spomenul škodu 120 a pritom po okolí ho majú za človeka čo sa rozumie). Proste bieda... Problém som medzitým vyriešil, chystám sa to napísať aj do témy, no musím mať viac času.
Zvyknú sa tu ľudia hnevať na človeka keď pýtajú radu a dostanú ju vo forme : daj to do servisu... Ale pýtam sa kam??? Menia veci rad za radom, strieľajú od brucha a problém ostáva. O to väčšia česť pre ľudí ktorý na sebe makajú. Napr tu na fóre p. Cviro, p. Hlavatý p. Avelmak ... škoda že tu v okolí neviem o nikom...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takýto výpis vidím každý deň keď sa mi zastaví linka na výrobu automobilových súčiastok a niektorý robot má problém. Výhodou priemyselnej linky a robotov je že sa dokážu aj sami zdiagnostikovať a doslova prstom ukázať na vstup,ktorý potrebujú k ďalšej práci. Smola zase je ak je tých robotov 10 a každý niečo chce, potom začína maturita. :40bd: :40bd:
Cviro aby som nepotreboval diagnostiku lol ostanem verný takýmto motorom
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že nič podobné nestretne v živote ani jediný uživateľ auta a z opravárov ani percento a z toho mála percento rozumie každému riadku.Ja tomu hovorím hierarchia,je to zoznam zúčastnených,ich hodnosť v systéme.Pokiaľ by tam boli aj vzťahy,bol by algoritmus.A to je to,čo ak niekto pozná,je guru diagnostiky.Vie čo ktorý člen robí,komu rozkazuje a kto rozkazuje jemu,ale to najhlavnejšie...pozná vzájomné vzťahy,čo sa stane ..ak sa stane to či ono.Z tým už sa dajú robiť závery,že niektorý člen to byť môže a iný byť nemôže.Najvyžší level je toto všetko vedieť aj z použitím kombinácií závad,tj čo sa deje ak je zároveň viac vecí v probléme.
Kombinácia závad je protivná vec a problém sa rozlúskne ťažko,až po celkovom preskúmaní všetkého.
Niečo podobné som práve riešil,motor Tdi z DPF sem tam problém ale vcelku používateľný,430 t km bez väčšieho servisu.Diagnostika okamžite odhalí závadu diferencie tlaku filtra,tlak aj v otáčkách nulový.Posledný pokus o regeneráciu pred 60 km,zanesenie filtra mizivé.To nejde dokopy,človek nachvílu zapochybuje o VCDS a prekutre všetko z Bosch KTS z výsledkom - to isté.Ten systém mal predsa jasne kolabovať.
Motor (Superb) pre rozsah opráv vybratý von,a záhady sa odhalujú jedna za druhou.Hadička z Fab filtra do čidla prepálená na mieste nad prevodovkou v tunely,tam to prakticky nevidieť.
Po vymontovaní filtra je záhada jasná,filter popraskaný s chybami na uzavretí voštiniek,čiže priestupný a nekládol odpor,motor nedusilo,akurát vysvietilo občas problém.Výpis chyby pomerne nenápadný...efektivita na spodnej medzi...z toho buď múdry !
Až teraz keď vie človek celú pravdu,tak to dáva zmysel.
Vag je asi najbežnejšia a najpočetnejšia diagnostika,aj pre množstvo drupáckych aut,ale aj pre velmi lacné káble na trhu z češtinou a tak do obrazovky pozerá spústa ľudí a skúša šťastie.Ak by ale ktokoľvek otvoril špeciálne diagnostiku VAG,nik by sa nič extra nedozvedel,čo už tisíckrát na nete nie je.Aj to iba zásluhou zopár ľudí ktorý to preložili z niektorého jazyka.Veľa ľudí si myslí,že je to biednou ochotou ľudí,volne poskytovať vedomosti,ktoré nezískali ani rýchlo,ani zadarmo.Jednoducho preto,lebo nad tým museli tráviť desne hodín,kým kolegovia čo z toho všetkého fujaru vedia - kasírovali.Dosť o tom človek premýšla,čo je správne a či je správne,pomáhať alebo nie ?!

Factor...dosť o tom čo píšeš uvažujem a úprimne priznám že neraz nad tým stavom ktorý opisuješ premýšlam.Z čoho to hergot vlastne pramení.Sú slovenský mechanici fakt mechom praštený,alebo...a toto to bude asi skôr vysvetlenie.S čím sa stretajú oni v čase keď sú sami zákazníci.Zo službami či štátu či iných v akej kvalite,z akou ústretovosťou ?! Ja som si to zopár ráz vypočul z úst mechanikov...aj mňa každý hajz..el zdrhne z kože.Toto je ale téma do ktorej sa mi vonkoncom nechce a len rozlaďuje.Vieme kde sme a kto sme,v tom je to celé.

Cviro...kvalitná je základ,to sa nedá spochybniť.Ale stále je to základ,ktorý niečo robí možným,ale negarantuje.Až spojitosť kvalitná diagnostika plus kvalitná obsluha je pravé orechové.Blb môže mať čokoľvek,dokonca možno lepší výsledok dosiahne genius z holými rukami.V dobrej hlave je aj bez akejkoľvek diagnostiky kvantum rutín ako z niečím pohnúť.Ale...kvalitný diagnostik sa asi tak ľahko nezrodí z holými rukami
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 30.09.2017 22:57, upravené celkom 1 krát.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Každá pomoc má svoje hranice a ja obdivujem každého, kto pomáha nezištne.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak nech si pozrú aj mapu podľa ktorej musí pracovať a od čoho závisí činnosť na bežnom 1,9 tdi
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných