Bezpecne MPV pre rodinu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ja som nedávno kupoval Seat Alhambra z roku 2013. Mam aj elektrické posuvné dvere aj elektrické výklopné zadné. Je to fajn tak len dúfam že to bude dlho fungovať.
Priestorovo je to auto fajn, 5 ľudí sa odvezie relatívne v pohode. Ja tam mam asi ten najrozšírenejší motor 2,0 TDi so 103 kW v kombinacii s DSG. Výkon tak primeraný, na divoké naháňanie to nie je ale na pohodovú jazdu aj vdaka automatu fajn. Mne sa tento typ aut vždy páčil, tak som si spravil radosť.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

je tu ešte jedno auto ktoré sa priestorom vyrovná aj grand voyageru ale nie každému sa páčí ako vyzerá
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... ANUAL_GEAR
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Mhlavaty sice voyagera čo sa týka servisu chváli ale ak ide o bezpečnosť tak by som sa mu oblukom vyhol.ak peniaze nie su problem (v ramci možností)tak by som si radšej aj za servis priplatil a kupil niečo iné.
http://www.auto.cz/euro-ncap-chrysler-v ... ezdu-12191
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď ale ono to nie je až také jednoduché, ako to vyzierá.
V súčasnosti sa autá konštruujú tak aby vyhoveli konkrétnym podmienkam simulovaného čelného a bočného nárazu, plus teda bezpečnosť chodcov, to dáv a dokopy nejaký počet hviezdičiek.
Myslím že z pohľadu zadávateľa témy, bezpečnosť chodcov mu môže byť ukradnutá.
Pri náraze bokom auta napr. do stĺpa voľačo zachránia airbagy, ale inak je to len o šťastí, nezávisle od toho ako dopadlo to auto v bočnom crash teste.
No a čo sa týka tých čelných nárazov, situáciu dosť dobre charakterizuje tento príklad: do podbehov nových Porsche Cayenne sa montuje cca 50 kg dodatočných výztuh, len kvôli tomu, aby auto dobre vyšlo z najnáročnejšej čelnej nárazovej skúšky rohom karosérie, kde prekrytie predku vozidla s prekážkou je len 25%. Je to crash test v USA, ale tam chce Porsche s tým autom určite uspieť.
Štandardné crash testy pracujú s prekrytím minimálne 40 %, čo pôvodné Cayenne absolvovalo bez straty kvetinky.
Takže samozrejme že výsledky crash testov mnohé napovedajú, ale reálna bezpečnosť toho ktorého auta nemusí s tým presne korešpondovať, reálne nehody sa nedejú práve presne podľa laboratórnych predpisov.
Mal som 10 rokov Voyagera a v rámci toho som sa aj s viacerými majiteľmi tých áut stretával, niektorí mali aj rôzne aj ťažké havárie a znova si kúpili Voyagera, pretože podľa ich vyjadrenia mali pocit že práve robustnosť toho auta im hodne pomohla pri havárii.
Nedá sa slepo veriť všetkému čo nám dnes niekto tlačí do hlavy, veď stačí sa pozrieť na normovanú a skutočnú spotrebu áut v prevádzke. A tiež to funguje podľa schválených pravidiel, až na to že to nie je pravda. Výrobcovia áut sa vždy prispôsobia zákonným požiadavkám, ale iná vec je či je to dobré aj pre nás, ktorí autá jazdíme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Videl som (opravoval) celé desaťročia tie najťažšie búračky kde sa už hladal detail aby sa zistila aspoň značka.Väčšinu mám nafotenú pred aj po,to by bola podívaná pre kadekoho,a o tom kde sa prežiť dá a kde nie,by sa dali písať romány.Test je určite nutná vec aby sa konštrukcie aut nezvrhli,ale je to ako žiak čo sa na skúšku nabiflí,nie je to absolutná veličina.Preto považujem debaty tohoto druhu za niečo,na čom sa len ťažko zhodne viac ľudí ako jeden.Pripomína mi to dávne časy keď sa vozili autá (iba búrané) z F a kolega mi dal otázku,či som videl z tých tisícov aut na francúzskych vrakáčoch aspoň jeden BX z rozbitou strechou.No nevidel,a to som si to začal všímať.Začali sa voziť Audi,a keď išla prvá na rovnaciu stolicu tak sa kolegovia bavili že je otázka,čo vydrží,stolica či audinka.Šlo by sa baviť na tieto témy,ale načo ?
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

pavolh napísal:je tu ešte jedno auto ktoré sa priestorom vyrovná aj grand voyageru ale nie každému sa páčí ako vyzerá
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... ANUAL_GEAR
Super riesenie toto 2+2+3... Zadavatel chce auto pre 5 ludi, takze kufor 0 bodov... :2f93: Voyager zrovna tak.. Je krasne ze v druhom rade su sedacky jak kresla z obycky, akurat taka rodina potrebuje aj priestor na batozinu... Je to necakane, ale je to tak... Asi ked ide niekto na vylet, tak sa nejde len vozit autom, ze ano? Pohodlne sedenie v kresle najviac ocenim na dlhej ceste napriklad k moru, ale to sa zasa nezbalim, lebo nemam kam.. Trosku kontraproduktivne riesenie... :zg282: Nepochybujem ze je Voyager super auto, ale to usporiadanie je proste zle.. :b:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre istotu si ho choď pozrieť,aj kufor otvor
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bandit97 napísal: Super riesenie toto 2+2+3... Zadavatel chce auto pre 5 ludi, takze kufor 0 bodov...
Bandit, veď keď je tam tretia rada sedadiel, tak logicky u každého 5-metrového auta bude kufor menší, ukáž mi iné bežné 7-miestne auto, ktoré má väčší kufor.
U toho Rodiusa môžeš pre 5 osôb tretiu radu sedadiel nasadiť na miesto druhej rady a stredné sedadlá vybrať, vzadu je potom priestor ako v dodávke.
Ja som to mal na Voyageri tiež tak, neviem ako je to teraz u nových Voyagerov so sklápacími sedadlami do podlahy, ale predpokladám že nie je celá zadná lavica nedelená.
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

za tie peniaze čo najnovšie :zga27:
https://home.mobile.de/DRESEN-AUTOHANDE ... _245728222
nové, len + cca 200e za cestu,otvoríš dvere žiadny stlpik :-\
https://home.mobile.de/AUTOHAUS_LOUIS_D ... _246915629
málo km ako nové a ušetríš :2f93:
http://www.autohus.de/autosuche/#?filte ... 1%22%7D%7D
tvoj sen seat,je ich tam viac,stačí vyberať.je tam aj s nezávislím kúrením :3035:
ešte si zájdi do fordu,čo ponúknu. :40bd:
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal:Pre istotu si ho choď pozrieť,aj kufor otvor
Voyager? Ano bol som, ďakujem.. Preto som nazoru akeho som...

Wilz: Viem že sa da zadna lavica dať dopredu ale to nieje riešenie. Zadna lavica je užšia a síce papierovo pre 3 ludi, ale realne je to hluposť.. Na čo je mi 20cm miesta z každej strany medzi sedakom a dverami?

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných