Kúpa priestranného rodinného auta do 10 000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
veto8
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.09.2017 09:47
Zdieľať na Facebook

Kúpa priestranného rodinného auta do 10 000

Príspevok od používateľa veto8 »

Viem, že už tu bolo niečo podobné niekoľko krát riešené, avšak ani jedna téma nezodpovedá tomu, čo chcem ja.
Mám záujem o rodinné auto (MPV, kombi, prípadne SUV), benzínový motor, musím sa tam zmestiť (mám 193 cm), ročník od 2010, ideálne počet km do 100 000, kupované v SR a nejaká rozumná výbava, ale o to tu teraz nejde.
Som otvorený všetkým možnostiam, zatiaľ rozmýšľam o týchto autách:
Ford C-Max, Opel Astra ST, Renault Megane Grandtour, Hyundai I30 kombi, Ford Focus kombi, prípadne nejaký VW, Citroen.
Hlavne mi teda ide o to, aby som sa zmestil dopredu, netlačil ma stredový stĺpik do pravého kolena, aspoň cca 500 litrový kufor, spoľahlivé auto bez vysokých servisných a údržbových nákladov. Zatiaľ som si vyskúšal sedenie vo Forde C-Max a úplne nadšený som z toho nebol, hlavne rozdelenie zadných sedačiek mi nesedelo.
V prípade potreby sa dá ísť do 12 000, ak by bolo to auto fakt dobré :)
Ďakujem za všetky rady.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

C-Max je také stredné MPV, väčšie je S-Max, alebo trebárs Mazda 5...

Lenže kedže si dal také požiadavky...
veto8
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.09.2017 09:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa veto8 »

No vsak prave, ale skor mi zatial ide o skusenosti ludi, ktori vlastnia niektore z vymenovanych aut a su vysoki aspon tych 190 cm, prip. vysoki s nejakym inym autom, hlavne benzin, rocnik od 2010...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nedávno som videl jeden inzerát na Xsaru Picasso r.v. 2010 s len 19 000 km za 5900 :) To by bola výhra pre Teba. Je tam ohromne veľa miesta aj pre vysokých ľudí, kufor 550 litrov, zvonka docela malé, kompaktné. A veľmi pohodlné. Len tých posledných ročníkov veľa nie je.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

same "priestranne" a este k tomu aj "rodinne" auta si vymenoval, fakt...

Ani jedno z tvojho zoznamu NIE JE rodinne a NIE JE priestranne. Same low-costove HRUBO podpriemerne hrkalky. Nad c-maxom je c-max grand, nad nim je s-max, nad nim je galaxy, nad ktorou dalsich 40cm troni napriklad Lancia Voyager nad ktorou dalsich 10cm troni posledna generacia Mercedesu Viano oznacovana ako V nad ktorou dalsi METER troni GMC Savana.

Strucne k priestrannemu autu. Poradim ti Szkodu Ocktavia combi, kedze je vacsia ako skoro kazde (alebo uplne kazde) auto co si vymenoval.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných