Zapis diskov a pneu do TP

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Podľa mena máš teda VW Golf ?
Ja som si pred rokmi chcel overiť že či ten rozmer 16" kolies ako som chcel, je možný aj oficialne. Zavolal som k importérovi VW, postupne som sa prepracoval k pánovi ktorý má také veci na starosti, povedal som mu VIN a on mi do telefónu povedal aké rozmery sú výrobcom pre moje auto schválené. Keďže taký rozmer ako som mal na aute obuté tam nebol, ani som sa ďalej neunúval, aj on mi povedal že mi nič také nepotvrdia.
A čo sa týka ceny, pred nejakými 8 rokmi mi na fiat vydali také potvrdenie zadarmo.
lola-golf
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lola-golf »

Ano mám golf, skúsenosť s tými 16-kami máš tiež s vw golf?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak predsa nebudem s importérom VW konzultovať kolesá na Lanciu !
Golf nemám ale to predsa nie je podstatné, u mňa bol problém v tom že sú písané v TP pneumatiky 205/55 R16 a ja som z technického dôvodu (zvýšenie svetlej výšky) potreboval obuť a aj jazdím 205/60 R16. Podľa VW to nie je možné.
Ale zase, pokiaľ tam máš obuté vyhovujúce pneumatiky, tak nemá význam si vyrábať problém, tá dnešná móda veľkých diskov a nízkych pneumatík mi príde nie celkom v poriadku.
lola-golf
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lola-golf »

Otázka vkusu a samozrejme zaleží na tom či golf alebo iný z modelov, napr. pri pasate je 16" základ, keby chceš tie 16" na UP tak sa nečudujem,že to nepovolia... V každom prípade mne sa nejedná ani tak o velkosť diskov, ako o možnosť iných pneumatik, zimné mám 185/65/R15 no v TP mám len 195/65...
Naposledy upravil/-a lola-golf v 01.10.2017 11:25, upravené celkom 1 krát.
lola-golf
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lola-golf »

V každom prípade dakujem skúsim sa na to informovať u importéra, dúfam že nebudem musieť kupovať nové zimné.
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Kúpil som druhé auto. V TP má rozmery pneu 175/65 R14 alebo 185/55 R15. Toto mi potvrdil aj samotný importér, že iné pneumatiky nie sú homologizované.

Ja by som však chcel 185/60 R15. Importér mi to zamietol. Je to "game over", alebo existuje nejaký spôsob ako legálne dostať do TP pneu 185/60 R15?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nie je tá otázka dobre položená.
Samozrejme že nelegálne to do TP zapísať nemôžeš.
No a legálne sú všetky spôsoby, ktorých výsledkom bude uskutočnený zápis o zmene rozmeru pneu do TP.
Cez potvrdenie od importéra to zrejme nepôjde, musíš skúšať nejako inak.
Ja sám som mal podobnú dilemu aj s rovnakým stanoviskom importéra, no a žijem spokojne už skoro 10 rokov s takýmto stavom.

A drobná gramatická oprava - pneumatiky môžu byť len homologované. Homologizácia je proces, na konci ktorého je nejaký výrobok homologovaný (nie homologizovaný).
lola-golf
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lola-golf »

Ja som vybavila certifikát na disky ku ktorím mi predajca napísal pneumatiky aké som potrebovala, potom už len po úradoch a zapísať.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných