Ford Fiesta 1.4 16 v duratec - neštartuje za tepla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 1.4 16 v duratec - neštartuje za tepla

Príspevok od používateľa sanoDu »

Dobrý deň prajem všetkým. Potreboval by som poradiť. Keď je motor zohriaty na prevádzkovú teplotu asi po hodine jazdy nejde opätovne naštartovať. Po vypnutý motora a keď ho chcem naštartovať tak len točí štartér a nenaštartuje. Za studena štartuje bez problémov. Keď ho chcem znova naštartovať musím počkať asi 1 hodinu kým motor vychladne. Mal už niekto podobný problém? Za rady vopred ďakujem. Auto je z roku 2008 fiesta mk5 1.4 16 v 59 kW duratec. Najazdené cca 90 000 km.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Mám takú skúsenosť, že poruchy sa cyklicky opakujú pri tých istých typoch motoroch. Budem to musieť určite dať na diagnostiku. Niekto mi povedal že by to mohlo byť chybné čidlo teploty. Ja si myslím že v tom prípade by bol problém pri studených štartoch.

Môj problém mal určite aj niekto pri svojom motore rovnakej konštrukcie. Ako ste riešili problém pri zlých štartoch za tepla?

Za odpovede a ochotu vopred ďakujem.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Chyba moze byt v snimaci chl.kvapaliny,ale aj inde.Bez diagnostiky tazko poradit,no velakrat sa problem so startovanim (za tepla)riesi upravou startovacej davky v RJ.Niekto si takuto "opravu" odporuca,no iny zase su proti tomu.Mozno je to prkotina,ale vyskusal by som ten snimac odpojit(pri zohriatom motore) a tak skusit nastartovat.Velakrat to pomohlo,aj ked sa to robit nema.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Ďakujem. skúsim to čidlo teploty odpojiť. Do RJ a mi zasahovať nechce. Budem musieť isť niekam na tu diagnostiku.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

EASY206 ta startovacia davka sa nie pri diesloch upravuje? Mam pocit ze pan tu opisuje benzinak.
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Premerat odpor snimaca kluk. hriadela. Za studena, po zahriati. Nesmie mat 0 alebo nekonecno., Tusim studeny cca 900ohm a teply 400.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Uz som na to asi prisiel co tomu bolo. Asi zly akumulator. Diagnostika vypisala chybu P 1794 - obvod napatia baterie, trvale. Po vymeme baterie to startuje aj za tepla. Za rady vsetkym dakujem a prajem prijemny den.
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

Ešte nie, ale chystám sa na to. Baterku som nekupoval len tak na slepo, ale som si ju požičal a po jej výmene sa problémy stratili ale pre istotu to skontrolujem multimetrom.(Batéria bola asi pôvodná mohla mať 9 rokov) Dobýjať by to malo, lebo keď sa mi pustí ventilátor chladiča tak poskočia otáčky na voľnobehu. Všetko ukazuje zatiaľ na tú batériu dokonca aj elektrické otváranie kufra neštrajkuje čo pred tým blblo.
mauzo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.03.2010 18:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mauzo »

SanoDu
Je to uz nejaky tyzden, bolo to teda v batérii?Mne moj Ford fiesta (1,3 51kw benzín r.v. 2005 )dnes urobil presne toto iste a musim to vyriešiť. Nemozem mat nespoľahlivé auto:)
Rano som naštartoval na brnk ako vzdy, urobil som cca 30km a čakal som na ženu. Ta nechodila tak som motor vypol. Samozrejme dve minuty nato prisla a uz sa nedalo naštartoval. Motor točí pekne ale ako by nemal palivo. Mal som uz slabú batériu a to ma zvuk uplne iny. No išli sme sa najesť a vybavit potrebné veci dosiel som asi o hodinu a pol a auto naskočil zas na brnk. Prisiel som domov pred barák zas tych 30km vypol som motor a uz zas to iste. Točí donemoty ale neštartuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný