Opel Vectra GTS 2.2 DTI 16V

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Bossix ak myslis tuto temu tak tam nie je rec o vahe vzduchu...

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... b9980dc82a

nick roza.j som bol ja
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Nie, tam som ja neriesil nic.

Ak mate nejake odporucania, najlepsie na servisakov z Michaloviec pripadne blizkeho okolia, bol by som vdacny. Idem pohladat nejakych ja sam, len na internete vacsinou nenajdem aj recenzie a stale je lepsie "pocut" skusenosti priamo od ludi.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Chlapče začni hľadať a čítať lebo ťa ošklbú ako sliepku. Kúpil si starú, vybehanú vraždu do ktorej bude treba investovať pár litrov € aby ešte niečo pojazdila. Predchádzajúci majiteľ presne vedel prečo sa auta zbavuje. Faktúry vôbec o ničom nemusia vypovedať ak sa servis nerobil pravidelne ale čakalo sa aby sa problémy nakopili.
Žiadna zmena o počte kilometrov ? Stočené ? Nestočené ? Dovoz ?

Veľa šťastia.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Dakujem cviro.

Vsevetko kilometre su prave, auto bolo ako nove kupovane v BB.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Jurajcls mi poradil presne ten servis, kde to cely cas riesim.

Momentalne je auto v servise menia sa tie spominane ramena a par drobnosti.

Inak ohladom vahy vzduchu. Nasiel som si navod ako ju vycistit. Tak som kupil sprej na skrtiace klapky a sanie poriadne vahu vystriekal (senzor) nechal ju dobre vyschnut a musim zaklopat na drevo za 250km mi auto nehodilo do nudzaku ani raz. Zo zaciatku som mal vyssiu spotrebu cca 1 liter na neutrali, ale uz sa to upravilo naspet na 0.6 pripadne obcas to padne aj na 0.5, takze som vlastne zaplatil 6€ namiesto 130 :D Oni mi to v servise povedali takto: auto dostava malo vzduchu, na 80% to bude vaha vzduchu. Malo vzduchu moze napriklad znamenat aj zaneseny vzduchovy filter a to som fakt ohladom aut zatial laik. Jurajcls napisal, ze on k nim sam chodi a ze ich vsetkych pozna a zevraj su seriozny. No mne napriklad nic o cisteni vahy ani nespomenuli, len, ze problem je na 80% vo vahe vzduchu a koniec.

No uvidime kolko zapytaju ochvilu, vecer to tu dopisem co a ako.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

No tak, som nakoniec auto prebral az dnes, z dovodu, ze som nemal cas kvoli skole.

V skratke povedane - som velmi nespokojny.

Zacnem s tym naklonom kolies. Po vymene zadnych ramien (vratane silentblokov) je prave koleso uz celkom ok, iba v miernom naklone, tak ako u vacsiny aut, no lave koleso sa da povedat, ze zostalo tak ako predtym (pridam fotku na koniec).

Podla papierov vraj bola robena geometria, pred tyzdnom prednej napravy a vcera, ked menili tie ramena, tak spravili aj zadnej. Zaujimalo by ma, ci bola ta geomtria aj naozaj robena, ked koleso zostalo v takom uhle ako je. Volant mi stale taha doprava, vysvetlenie bolo, ze to moze byt zle zjazdenou pneumatikov. Na gumach, ktore su momentalne na aute vraj majitel najazdil len nieco okolo 400km a fakt uz pri kupe bolo vidiet, ze sa jedna o nove gumy, dezen je fakt poriadne hlboky.

Ked som tam bol davat robit auto prvykrat hovorim im, ze mi vrzga nieco v pravej zadnej strane, hovorim ze to bude pravdepodobne nieco s pruzinou. Pruzinu prezreli, zevraj je vo velmi dobrom stave s v tom to nebude, samozrejme mi nepovadali aspon priblizne v com by mohol byt konkretne problem, aby som si mohol objednat novu suciastku.

Dobre, v stredu tento tyzden som tam dal auto zas, hovorim im zas, ze to stale vrzga a citim sa ako keby som chodil na Skode 120, tak nech sa na to pozru. Vraj je to podla nich nejaky silentblok a po vymene ramien vratane silentblokov by to malo prestat.

Samozrejme, ze neprestalo a zas ani dnes mi nepovedali v com je konkretne problem, takze stale chodim z vrzgajucim auto ako nejaky cigan, co do auta neinvestoval za poslednych 5 rokov ani cent.

Ok ideme dalej. Hovorim im, ze pri prudkom pusteni plynu s autom trhne a na internete som si nasiel, ze sa na 90% jedna o silentbloky motora, tak som im povedal nech to skontroluju. Ked som prisiel po auto, vraj su vsetky 4 kompletne vybite, treba nove.

Ok a teraz trosku silnejsi odvar. Doteraz som si myslel, ze ma "len" proste ojebuju a zistil som, ze pravdepodobne moje auto aj dojebuju.

Prisiel som dnes po auto, idem ho vyparkovat a auto toci a toci. Vypnem zapalovanie, skusam este raz nabehne asi tak za 4 sekundy. Doteraz auto startovalo, nehovorim, ze na brnk, ale do tej 1.5 sekundy krasne naskocilo aj za studena.

Presiel som cca 500m sup, auto sa preplo do nudzoveho rezimu. Vyssie som spominal, ze ano hadzalo mi to aj predtym, ale poslednych cca 260km po vycisteni vahy vzduchu ANI RAZ ! A teraz ? 500 skurvenych metrov a je to zas v prdeli.

A posledna krasna vec. Zacala mi svietit kontrola emisii. Na aute som najazdil cca 1200km od kupi a ani len nepreblikla za tu dobu !

A posledna, nie velmi zavazna vec, ale aj tak naserie. Auto bolo cca tyzden predtym ako som ho dal servisu krasne umyte a navoskovane. Pridem ponho a cele bolo zaprasene, az take "potocky" prachu sa na nom vytvorili, takze 2 hodiny roboty zas a znova v prdeli.

No a teraz k tym, ktori tu nechodia pomahat, len pichnut si do niekoho, ked mozu aby si urobili den lepsim. Som mlady, je to moje prve auto, ano PRIZNAVAM som neskuseny, preto som vsetko riesil cez servis. A preco som si vybral prave tento ? V prvom rade som si ich nasiel cez internet, vraj su seriozny, maju dobre ceny a ochotne poradia so vsetkym. Cviro mi poradil aby som napisal uzivatelovi "Jurajcls", ktory je vraj tiez z tych skusenejsich a aj on mi napisal, ze mi nijako neporadi ohladom inych servisov, lebo on chodi presne do tohto uz roky a s tromi roznymi autami a vraj doteraz ziaden problem. Takze odkial a ako som mohol vediet, ze toto zazijem ?

A posledna vec ohladom tej serioznosti. V servise mi pravdepodobne majitel, najprv povedal "geometria je za 25€" ... potom ked mi ju spravil pytam sa, ze ako ju mohol spravit, ked so zadnymi ramenami sa nedalo vtedy este hybat, kedze sruby boli zhrdzavene a nedali sa odkrutit, tym padom sa nedala robit geometria zadnych kolies. (to bolo ked som tam bol s autom prvy krat) No, ze bola robena len prednej napravy a za zadnu sa plati dalsich 10, cize 25 za prednu a 10 za zadnu = 35 ak nie som debil. Dnes na tom blocku ci co to je, geometria zadnej napravy 15€ - dobre co je to 5€ v dnesnej dobe, ale co je to za serioznost, ze sme presli z 25€ za vraj komplet geometriu prednej a zadnej napravy na 40€ v priebehu tyzdna. Dobre, mozno ja som zle zapocul, co sa mi nezda, lebo ja mam ohladom penazi vzdy dobry sluch, najma ked idu z mojej penazenky.

Dnesny servis ma stal 93€ - cistenie prednych svetlometov - 25€ (to je asi to jedine co mozem pochvalit, ze spravili dobre), vymena zadnych ramien - 40€, nejaky material 8€, kontrola silentblokov motora 5€, bolo vyskocene lanko rucnej brzdy - tiez 5€ a ta geometria 15€, asi som este nieco zabudol, ale to je myslim si uz jedno.

A teraz este k tomu preco to neriesim. No v prvom rade ako im dokazem, ze oni mi dojebali auto ? Zeby to bola taka skurvena nahoda, ze mi zacne svietit kontrolka emisii, ktora mi nikdy ani len neblikla, ze mi auto po 500m hodi do nudzaku a zeby po 1200 km absolutne normalneho startovania max do 1.5 sek. zrazu startovalo aj 10 sekund bezvysledne ? Nemyslim si, si ale opakujem ako to dokazem, ze to oni spravili ? Nekameroval som ich, auto tam bolo 3 dni, nemohol som tam stat ako retard a dozerat 3 dni co mi s autom robia ..

No uprimne, poviem som velmi sklamany, ale ucime sa z vlastnych chyb, aj vy mudrlanti ste raz boli mlady. A tiez sa nejedna o nejaky dedinsky servis, ved ja som musel cakat 2 tyzdne aby mi tam auto zobrali, chodi tam naozaj plno ludi ako som spominal vyssie, takisto recenzie aj ludia vseobecne o tomto servise hovoria vacsinou pozitivne, takze som vobec ani len nemal tusenie, ze sa mi nieco taketo prihodi.

Fotka zadneho kolesa: https://imgur.com/EcTBoGf
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

No tak moje podozrenia sa dnes potvrdili.

Bol som objednany na vymenu zadnej tycky stabilizatora, vraj kvoli nej mi auto vrzga po prechode aj mensej nervnosti. Servisak mi vola o par minut po tom, co som im dal auto, ze tycka je v absolutnom poriadku, ale treba menit prednu, a ze ked sa meni jedna tak by sa mala aj druha. Ok vymenim ju, lebo bolo pocut stale klepanie aj ked bol vymenene cap riadenia.

No a teraz k tym kolesam. Vraj po vymene ramien mi spravia geomtriu a kolesa by mali byt ok. Dnes mi automechanik zdvihol auto (bol tam len sam a pravdepodobne nebol od majitela oboznameny, ze pridem)

Hovori mi, ze vidim, ze dolne ramena boli menene, ale prave s tymi hornymi sa nastavuje sklon kolies a tym padom aj geometria. Takze vlastne som dal 84€ do nicoho (44€ dolne ramena + 40€ praca) Pyta sa "Kde bolo auto robene?" Hovorim, ze u vas. Zostal prekvapeny a asi si uvedomil, ze to do*ebal a prezradil klamstvo.

Dalej som tam kupil 4x original sruby za 9€ ks. Vymenili 2, a prave tie, ktore bolo potrebne menit najviac, tam neviem ci nechali alebo pouzili ine zhrdzavene, ale jednoducho povedane, nove tam niesu - prikladam obrazok sruby zo vcera, cize uz po vymene ramien https://i.imgur.com/EsuqECR.jpg

Auto mi stale taha doprava tak ako predtym, takze tipujem, ze nebola robena geomtria ani v predu hoci som zaplatil za obidva napravy 25€ + 15€ zadna.

No a teraz otazka na vas ? Co mam momentalne robit ? Rozmyslal som nad tymito moznostami. Vratit komplet peniaze za geometriu a dat ju spravit do ineho servisu (uz mam vybraty), alebo im povedat, nech ju uz naozaj spravia (ale ako im mam po tomto verit, ze to naozaj urobia ?! To je k geomtrii.

Teraz k ramenam. Vyhodil som vlastne 84€ za tie dolne ramena, ktorymi sa samozrejme nic s naklonom kolies nevyriesilo, tusim mi dnes hovoril, ze dolnymi sa nastavuje len zbiehavost, alebo nieco take. (vtedy som mal v sebe tolko hnevu a vsetky tie veci, ktore teraz budem riesit, v hlave, ze som rad, ze si pamatam aspon nieco :D) Takze som rozmyslal, ze sice horne ramena kupim, ale napriklad za 50% z plnej ceny a za robotu nebudem platit nic, kedze to nieje moj problem, ze oni nevedia ako sa nastavuje sklon a zbiehavost.

No a predne tycky stabilizatora by som asi kupil normalne a nechal ich spravit, kedze v nich sa zistila chyba az dnes.

Takze oni niesu, len odrbavaci, ale o autach asi vela tiez nevedia. Auto bolo u nich zdvihnute uz 4x a doteraz po mesiaci a pol neviem aka suciastka sposobuje vrzganie v lavej zadnej casti. Jeden servisak hovori "Je to stabilizacna tycka" - skontroluje ju, a je v absolutnom poriadku. Druhy mi hovori "Je to v pruzine" - pruzina bola skontrolovana predtym, tak hovorim "Pruzinu kontroloval vas kolega, tam by problem nemal byt"

Velmi rad si vypocujem vase nazory, ale prosim vas odpustite si podjebovanie. Chodim tam naozaj vela ludi, ja som konkretne cakal 2 a pol tyzdna dokym ma zobrali, takisto tam chodi servisovat auta vela skusenych ludi ako napriklad aj clen tohto fora Jurajcls a ini. Jednoducho som to necakal a myslim si, ze sa to moze stat kazdemu z vas. Vy ste tiez byvali mlady, neskuseny, mali ste tiez svoje prve auto. Ja sa ucim kazdym dnom nieco na aute - napriklad som si sam cistil vahu vzduchu, menil vzduchovy filter a taketo zakladne ukony, ucim sa od mensich veci a postupne budem postupovat na iny level.

Vdaka za odpovede a za precitanie textu.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní