Klíma - množstvo oleja pri plnení

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemusíš sa báť,pretože to čo si plnil išlo do prednej časti kompresora a tam ostáva.To čo on napĺňa je obeživo a cca možno 5-10 ml oleja do obrživa.je to Ok,on ten olej ktorý si nalial ty nemôže ovplyvniť.
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

A ked to odsavalo tak to odsalo co tych 160g?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neodsalo,to tam stále je.To sa odsať dokonca nedá,dá sa iba po demontáži čerpadla vypustiť cez naliavací otvor.
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

Zeby si plnicka vymyslala cisla? A olej sa lial do jednej z dier normalne kde ide hadica lebo ten kompresor nema ziadny special otvor na napust :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý jeden kompresor má v prednej časti skrutku ktorá sa vyberá a tade sa naplní olej.Nové už naplnené bývajú a je to tam uvedené.Repasové a pod. kým sú vymontované,tak sa skrutka vyberie a nechá sa vytiecť,odmerá sa množstvo a vráti späť.Táto čast kompresora je oddelená,takže iný spôsob oleja dnu/von neexistuje.Nevie ho on odtiaľ ani dostať von,ale ani ho nevie naplniť.Teda vie...vyberie skrutku a natlačí injekciou a hadičkou.
Čo tam on robil mňa ani nezaujíma,viem čo možné je a čo nie.Druhý raz to sleduj kým si tam a nepremýšlaj dodatočne čo robil a čo nie.
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

olej som dolieval ja...zial ziadna skrutka vypustacia na tom kompresore nieje...len jedna s predu na ktorej drzi spojka...a potom asi 6 skrutiek ale to by som uz rozobral cely kompresor....
strbacek4
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.08.2015 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbacek4 »

ale prisiel by si na to ktora skrutka je ta prava ;)
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

nemusim ani hadat...nieje to ani jedna...su to skrutky co drzia kompresor pokope...ziadna z nich nieje vypustna ;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je na výrobcovi či dal alebo nedal skrutku na nalievanie,robia to už aj u prevodoviek.Ale nič to nemení na tom,že olej tam ide,a v ktorej fáze montáže,je šumafuk,proste tam ísť musí.Tak čosi tých kompresorov som repasoval a idú všetky,a všetky z olejom podla predpisu,a neklakol ešte žiaden.Nový kompresor býva naplnený v dodávke je vždy letáčik čo na to upozorňuje.Repas plní dielňa podla predpisu triedy a množstva.Je ich 5 či šesť,možno ešte viac tried,to si treba vyhrĺadať čo tam patrí.
Ak s tým niekto pracuje,predpokladá sa že vie čo robí.Alebo aj nie ?

Možno som nesprávne napísal že "každý jeden" má skrutku,takže opravujem na - takmer každý.
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

dolezite je ze ja som tam ten olej nalial :D
otazka moze kompresor hucat ako elektromotor? niekedy ho tak divne pocujem...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

johnyfly1 napísal:Zeby si plnicka vymyslala cisla? A olej sa lial do jednej z dier normalne kde ide hadica lebo ten kompresor nema ziadny special otvor na napust :)
Hergot som toto akosi neustriehol.
Nalial si to na zlé miesto,teraz mi už začína dávať zmysel to čo si písal že odsával technik nejakých 160 ml
Sorry,toto je ak sa téma rozťahá a rozsype na etapy
Ak si dával čerpadlo nové,tak by malo byť už naplnené,ale býva tam taký leptáčik v balení a ten na to uporňuje
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

nie kompresor nebol novy ale pouzivany no bol dovtedy ako som ho prehadzoval funkcny...len som ho vybral vylial s neho olej(pritom som otacal hriadelou nech vyleze cely)...nalial don novy zlozil a utekal na plnicku :)
alebo skusim inac...ako dlho moze klima fungovat bez oleja...uz funguje cca 2 tyzdne :) mohlo by sa bez oleja za tu dobu stat?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je predpoklad že predná časť kompresora má svoju pôvodnú náplň,kedže nebol otváraný.
Logicky u tých kde skrutka na vypúštanie je,sa olej vypustí a naleje nový,tým je zadané aj potrebné množstvo.To čo si nalial evidentne technik odsal,čo je Ok,do obeživa nie je možné ponechať taký brutálny objem oleja.
Na otázku koľko by kompresor vydržal bez oleja neviem odpovedať,videl som rozsypané na šrot,to je bežné,ale koľko času ? nemám potuchy,z príncípu činnosti by som iba typoval na 2-3 týždne a skaza,ale nemám to podložené reálnymi skúsenostami
johnyfly1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnyfly1 »

ak zostane cas skusim cez vikend rozobrat stary kompresor ci tam vnutry bude najaky olej a hodim sem fotky :)
lyskosk
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.08.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lyskosk »

Ahoj johnyfly 1 - Tak ako to je s tým olejom v kompresore klimatizácie ?
Je tam nejaká trvalá náplň ? Alebo je to všetko mazané len hmlovinou olej a plyn ?
Napíš. Môže nám to popísať aj pán Hlavatý. Mám kompresor DENSO 10PA 17C so 4 piestikami.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 100 neregistrovaných