Touareg vs. Jeep Grand Cheeroke

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Touareg vs. Jeep Grand Cheeroke

Príspevok od používateľa mdrottner »

Zdravim, neviem sa rozhodnut ci kupit VW Touareg 3,0 tdi je to r. 2012 alebo Jeep Grand Cheeroke 3,0 GRD V6. tiez r. 2012 . Ked porovnavam obe auta tak mi viac inklinuje Cheeroke kvoli velkosti kufra, kedze ma cca o 50 % väcsi priestor...Servis a suciastky u VW u nas nie je problem , len stale rozmyslam, ci nie je problem zo suciastkami a dielami na Jeepa , nepoznam cenovu relaciu suciastok u tychto aut...Myslim, ze jazdne vlastnosti u oboch su asi podobne, spotreba tiez...dost casto taham prives 1300 kg.Len stale sa neviem rozhodnut, rad si dam poradit od Vas, kto ma taketo SUV, popripade ako ste s nimi spokojní,,,dakujem
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ja by som šiel do JEEP GCH. Nenapíšem Ti prečo, aby som nebol ukameňovaný. Ak chceš môj osobný názor napíš mi ss.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Touareg vs. Jeep Grand Cheeroke

Príspevok od používateľa christiane »

mdrottner napísal:Myslim, ze jazdne vlastnosti u oboch su asi podobne,kto ma taketo SUV,
Jazdne vlastnosti nie su podobne aj keby isli auta oproti sebe a stretli sa.A Cheeroke taktiez nie je SUV ale plnokrvny Offroad ak sa spravne obuje.Porovnavas neporovnatelne auta co sa tyka auta aj jazdnych vlastnosti.Ak si managire a potrebujes vytrcat z radu tak Tuareg.Na robotu a teren Cheeroke.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Akurat to je GC roku 2012 a to je uz suv ako kazde ine, mozno s nadpriemernymi terennymi vlastnostami oproti inym znackam. Ake to ma moznosti uzavierok nema zmysel riesit, ked sa zadavatel pyta viac menej len na kufor.
Suciastky su v pohode, sak je to fiat prakticky a jazdi toho dost vela.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

pidizvi napísal:Akurat to je GC roku 2012 a to je uz suv ako kazde ine,
Mas pravdu,ja som si nevsimol u zadavatela temy rok vyroby.Je to postavene na plattforme od Fiatu a z Jeepom ma spolocnu len prednu masku.Mam dojem ze jeepa kupil Fiat.Ale aj tak moj hlas za Jeep.Alternator je spotrebak.Aj na mojom som menil uhliky,loziska,zbernice.ziadny problem.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Dôvodom je zrýchlené opotrebovávanie alternátora, čo môže viesť k zastaveniu motora a následnej deaktivácii posilňovačov riadenia a bŕzd, ako aj systémov ABS a ESC. Alternátory sa môžu aj prehrievať, čo zvyšuje riziko požiaru.

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/20604360/fia ... z4tUukPZzr
Fiaty sa celkovo opotrebovavaju zrychlene.Takze ziadna nova vec co by u Fiatu prekvapila.Prve dva riadky som skopiroval z clanku.
dromi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.09.2017 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dromi »

do jeepa nie, vysoka udrzba a nevydrzi ta naprava tolko ako by si clovek predstavoval. navyse dost neobratne auto
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

rozhodne touareg - sila, spotreba, výdrž hovoria podľa mňa jasne v jeho prospech
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

dromi napísal:do jeepa nie, vysoka udrzba a nevydrzi ta naprava tolko ako by si clovek predstavoval. navyse dost neobratne auto
Tam kde VW zapadol v blate , tak tu začína JEEP!
Pozri si OFFROAD zrazy, koľko je tam tuaregov a koľko jeepov.
O nejakej vysokej údržbe sa dá vravieť o výrobku z DNV.
To je auto tak určené na prekonávanie nerovnosti pri texcu, a za volantom sedí peroxidova kačička,ktorá nema pojem o ťahaní privesu.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

daniello44 napísal:rozhodne touareg - sila, spotreba, výdrž hovoria podľa mňa jasne v jeho prospech
Kde bude touareg po tridsiatich rokoch prevádzky? Už niekde dvadsat rokov na vrakovisku!
pik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2016 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pik »

Ak kupujes auto srdcom, tak rozhodne vacsiu charizu ma cheeroke :)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 62 neregistrovaných