Seat Altea - typ spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To sú tie dve obľúbené osoby v inzerátoch. Jazdené ženou, alebo starším pánom. Nikdy som nepochopil, prečo práve po nich to má byť lákavé.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

stále je tam tá jednohmota motor, spojka, poloosi aj prevodovka šlapú v poriadku ako hodinky a som zvedavý dokedy.

Už nie dlho.
Tie motory poznám lepšie ako ty manželku,jednohmota je funkčne bezproblémová,čo sa týka spojky,teda tej jedinej veci ktorú radový motorista vníma.Ale motor je PD a ten má charakteristický tvrdý chod a z jednohmotou to je ako vybrolis.To sa dá obmedziť prestavením synchronizácie čím motor zjemní tvrdý chod,ale je to potom skapatina naviac ide to aj do paliva.Daň za jednohmotu dostaneš čochvíla vyrúbenú a bude sa volať oprava prevodovky.
Ty si opresne ten človek čo chváli deň pred večerom,ale technika je neúprosná,a stane sa presne čo sa stať musí
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Alebo zaraz teraz pokial všetko drží to rýchlo predať a je ušetrené.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj tak potencialny majitel bude pytat kolko to zere, ze to trase hrkoce neriesi, pre korunu vrtat dieru do kolena :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Myslel som si a nesklamal som sa, že sa nájdu podráždené odpovede, ak si dovolí niekto tvrdiť inú skúsenosť ako je názor ostatných. Aporopo chapci, keď ste takí skúsení, koľko km ešte treba na to, aby prišlo na vaše slová? 145tkm je málo? Koľko ešte 1tkm, 20tkm 200tkm, 500tkm, 1Mkm. Kto z vás má skúseńosť a vie to presne povedať koľko to je? Kto z vás to kedy odmeral? Koľko ste takých aut opravovali a koľko jednohmotých setov sa predalo v SR celkom? V koľkých percentách prípadov prišlo na Vaše slová? Kto z vás to má presne odmerané? Ja som len povedal skúsenosť, ktorá sa Vám nepáči. Povedzte Vy vaše skúsenosti po koľkých km sa rozsypali prevodovky? Vie to niekto z vás presne povedať? Bolo to viac, alebo menej ako 145 tkm? A mimo iné Mr. Hlavatý sa v tom aute po oprave viezol (02/2017) a nespoznal podľa chodu motora, spojky a prevodovky že je v tom jednohmota. Keď som mu to povedal, tak bol prekvapený, koľko to vydržalo a v akom je dobrom stave. Bohužiaľ už si to nepamätá.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale ano,vybavujem si auto z jednohmotou.Prevodovka sa nevysype,to má iný mechanizmus.To začne zvukom,ten je takmer totožný ako keď odchádza dvojhmota.Preto sa aj často vymení v domnienke že sa to tým vyrieši.Takmer vždy ak zvuk zostane nasledujú celé série výmen a to dokonca vecí kde rozum a logika hovorí že to v tej veci nemôže byť.
Prakticky vždy ostane prevodovka nakoniec.Tvrdý chod PD motora vyrába silné torzné kmity ktoré musí dvojhmota odfiltrovať v záujme prežitia prevodovky.Niektoré typy prevodoviek znášajú torzné kmity lepšie,iné velmi zle.U prevodoviek z kuželovými ložiskami je to celkom dobré,ale šesťstupne z guličkovým jednoradovým ložiskom hlavnej hriadele sú väčšinou už pri 300 tis km vylietané a hrkocú.Rozdiel vie byť veľký podľa štýlu jazdy a výmen oleja.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní