Auto pre poriadneho chlapa

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jumbo777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.09.2017 06:40
Zdieľať na Facebook

Auto pre poriadneho chlapa

Príspevok od používateľa jumbo777 »

Ahoj,


vsade sa riesi ze ako sa zmestia dlhani do auta. Ale co ludia sirkovo 'dlhý'. Ake auto by ste odporučali pre chlapa rozmerovo sirokeho ? Vzor :http://static.iltalehti.fi/laihdutus/jo ... 5in_lh.jpg
Základné predpoklady : vyšší posed, volant mensi a nastavitelny, bez otravných stredných tunelov, bez zabudovanej plastovej lakt.opierky. Ak opierka tak zvidhatelna a pouzije pravu stranu a jo motor co ho utiahne.
Doteraz pouzival : staru Suzuki SX4 /este mal 3/4 vahy /, Hyundai Terracan 3,0 /drahy servis, kazdy polrok nieco najma spojka, zotrvacnik, sedadlo /
Ja som myslel ze treba vyskusat staru nivu, subara forrester alebo nejaku ameriku pouzitu ale nie som si isty co . Viete poradit?
jumbo777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.09.2017 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jumbo777 »

lakinoo: a dovtedy ma vzdy volat hasicov aby ho previezli kam chce ist? Vies ze v celom BA kraji je jedna jedina nosna 'plachta' co unesie viac ako 120kg? A taxik (kvoli inv.dochodku nema na to), aj MHD je vylucene(kvoli sirke dveri). Jedine mu zostava potom ostat medzi 4 stenami a obcasne prevozy do nemocnice kde ho po infuzkach,odbere hned poslu domov lebo nemaju prenho postel a odkazom ze ma schudnut ale ze ako to mu nepovedia.
Rovno ho posli na cintorin. Ale aj tam je problem niet prenho rakvy ani do kremac.pece sa nezmesti v celku, museli by ho pokuskoch a to zakon nedovoli.

Ale sme na servri o autach tak ja by som rad dostal odpoved na povodnu otazku.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Volil by som niečo ako Berlingo
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz vozím do práce kolegu (fotiť si ho netrúfnem), ten má 210cm a 150kg. Do felicie ako spolujazdec sa vojde lol V práci jazdí s 5t jašterkou a aj v tej musí byť skrčený. Niekedy ho dosť lutujem. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Z tých malých šikovných obratných a priestorovo veľkých vnútri:
Suzuki Wagon R+/Opel Agila, Lancia Musa/Fiat Idea

Z tých väčších:

Xsara Picasso, Renault Scenic
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Fiat multipla vybrať strednú sedačku, alebo Citroën jumpy vs dvojička Peugeot expert .
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

gnagy napísal:Z tých malých šikovných obratných a priestorovo veľkých vnútri:
Suzuki Wagon R+/Opel Agila, Lancia Musa/Fiat Idea
Veď odporúčaj to čo naisto vieš a nie čo si kdesi počul.
Aspoň konkrétne o Muse.
Máme jednu doma, nie že by bola celkom malá, ale v Tourane je na predných sedadlách na šírku a aj celkove viacej miesta.
A taká drobnosť, kabína je síce vysoká, ale nad okrajom čelného skla je tvrdá plastová polička, vyšší človek si o ňu ľahko buchne hlavu.
No a navrhovať Suzuki Wagon R+/Opel Agila pre takého človeka, to si vari robíš srandu ?

Myslím že pre taký účel by to malo byť auto, ktoré nemá stredový tunel, radenie je pod palubnou doskou alebo pod volantom a parkovacia brzda by nemala byť vpravo od vodičovho sedadla, ale niekde inde.
Možno dobre trafil trucker, celkom by mohla vyhovieť taká multipla, v ktorej by sa vodičova sedačka nahradila dvojsedačkou, aké sa montujú pre spolujazdca do dodávok.
Neviem ale ako je v multiple ručná brzda.
A ak by ten človek mal jazdiť ako spolujazdec, tak by to vari mohli byť všetky autá, ktoré majú vpredu vpravo dvojsedačku.
jumbo777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.09.2017 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jumbo777 »

Diky za tipy, ta Multipla vyzera zaujimavo, nema tak vypuklu riad. paku na doske ako napr. Jumpy co by mohlo vadit kolenam.

Dalsie typy co som dostal inde: Honda FRV (nikdy som o tom nepocul vraj ma 3+3 sedenie), Toyota Verso, Opel Zafira (opel uz sme skusali sedi to (bez lakt.opierky) ale ma prinizky posed a problematicke vsuvanie sa dnu a von)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sadni si do multiply a do frv a zistis preco je europske auto pre europana a ryzojedske pre ryzojeda :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
michalor
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.09.2017 09:51
Bydlisko: Dunajská Streda
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalor »

ze si zrovna ako priklad vybral multiplu :)
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

swift a vytrhnut predne sedadlo
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Kia Soul
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 48 neregistrovaných