Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw auy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw auy

Príspevok od používateľa erik34 »

Ahojte stretol sa s tym niekto na Alhambre 1,9 tdi 85 kw auy pri 3,4 stupni trasie cele auto nad 2300- 2500, otacok auto prestava vybrovat-triast spojka bola menena na poloosy som vymenil kamene a je pocut z predu pri vytoceni volantu prasknutie ale opat nie vzdy co to moze byt. Dakujem za odpoved
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ohladne spojky bola von prevodovka,teda boli demontované aj poloosi,zrejme bola dole náprava.Nie je isté,ja ju dole dávam lebo to trvá pár minút a potom je elegantný prístup a všetko čo sa vpredu hýbe sa tým skontroluje.Takže po takej oprave dať takúto otázku je dosť čudné.Kto to robil videl resp demontoval všetko čo sa tohoto týka,vrátane zavesenia motora.Opis je jedna katastrofa,ani boh nevie či trasie pod tie otáčky či nad,či k tomu treba velká záťaž alebo nie,či sa mení v deceleráci atd atd o točení volantu ani nehovorím.
Všetko bolo pri robení spojky volné,ramená volné,zavesenie kolesa volne viselo,trebalo iba otočiť doľava doprava,siahnuť rukou na ramená,gulové čapy,nechápem.Ideálna možnosť vidieť a overiť všetko,taký čas sa ešte aj do turbíny pozriem lebo je ako na dlani
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik34 »

Ano bola von prevodovka inac by sa tam nedostal asi ale neviem mam pocit ci to nebude poloos rozmyslam velmi....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale veď boli vonku,to mal niekto v ruke,to je to o čom sa bavíme.Sám píšeš že si menil kamene na poloosiach.Tam ti visí tlmič pred tebou a to ho neotočíš doľava doprava či ide ľahko ? Je možné že axiálne ložisko tlmiča,ale to sa mohlo urobiť vtedy keď tam volný visel
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Vratme sa na zaciatok, spojka + zotrvak novy aka znacka? Vola hriadele prevodovky?
Poloosi ak si tam dal cokolvek ine ako SPIDAN (Lobro) tak bude triast vsetko. Druhovyroby typu GSP, SKF a podobne cinske sroty mozes zahodit, je to nepouzitelne.
Trasenie je pritomne aj na volnobeh atd... daj viac info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

erik problém je že obaja vlastne nemáme jasno ani len v tom,či trasie pod 2300 alebo nad,tak je to neštastne opísané.
Je to PD takže stále je v hre trasenie pochádzajúce priamo z prevádzky motora,a ani dvohmota ani klby.Je tam šesť stupeň a to je ďalší adept na problém čo to hravo dokáže často už po 200 tis km u prevodoviek z radovým ložiskom vzadu.Po 200 tis km prakticky niet perfektnej prevodovky toho typu,každej sa už hýbe ložisko
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

erikfrog napísal:Vratme sa na zaciatok, spojka + zotrvak novy aka znacka? Vola hriadele prevodovky?
Poloosi ak si tam dal cokolvek ine ako SPIDAN (Lobro) tak bude triast vsetko. Druhovyroby typu GSP, SKF a podobne cinske sroty mozes zahodit, je to nepouzitelne.
Trasenie je pritomne aj na volnobeh atd... daj viac info.
SKF a Cinsky srot ? si robis prdel vsak jedna z najlepsich a najuznavanejsich znaciek pochadzajuca zo Svedska dodavana prevazne do prvovyroby http://www.skf.com/sk/our-company/index.html firma ktora funguje a vivija uz viac ako 100 rokov a trepes tu nezmysly
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem vyloviť z pamäte a teda sa zrejme nestalo,aby sa dal nový kĺb a bol problémový.Proste aj tá posledná šepleta je dobrá nejaký počet km,možno menej ako kvalitný,v tom je rozdiel.Nie každej veci rozumiem.Laboruje sa z brzdovými kotúčmi,nič nie je dobré,všetko trasie a vlní sa.Nerozumiem tomu,namontujem ABE čo už menej stáť nemôže a podlezie ešte aj cenu sústruženia kotúča...a netrasie.Už aj preto sa nerád púštam do týchto tém olej,diely,brzdy
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mhlavaty ja som pred casom nahodil kotuce maxgear co to si zisti sam zadny na MB 11 eur zajazdil som ich 1000 km a potom som im dal na trubku zo 100 km/h za hodinu na 10km/h za sebou desat krat kotuce cervene fialove a neviem akej farby schladli a v pohode som odjazdil na nich dalsich 3000 tis. km bez problemov dobuducna uvidim ale zatial ziadne vitky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež niekedy tŕpnem ak chce majiteľ niečo nesmierne lacné,ale akosi ani s tým nie je problém.Ale ako som ísal,neviem podpísať dobu ktorú vydržia lacné kĺby,ložiská a pod. Sú veci ako elektrika kde ide iba kvalita,ich nízka kvalita alebo predčasná porucha by si vyžiadala niekedy veľmi drahé opakovanie opravy.
erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik34 »

Pri vymene spojky bola Samozrejme von prevodovka spojka bola vymena komplet trojdielna zn starline problem nastal ked som auto bohuzial pozical znamemu ktory mi zatazil auto kedze podnika a za tri dni spravil cca 1400 km poloosy su v poriadku pri volnobehu auto netrasie a ani volant takze posledna vec co mozem este urobit ist do pneuservisu vyvazit gumy to je este posledna vec ktora ma nebude stat tolko uz som dost do nej polozil na servis a chcem to predat uvidim dam vediet
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných