alfa 156 jtd pena v chladiacej nadrzke

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajo166
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2017 15:49
Zdieľať na Facebook

alfa 156 jtd pena v chladiacej nadrzke

Príspevok od používateľa pajo166 »

Zdravím vás
Mám alfu 156 jtd všimol som si že sa mi spravila biela pena vo vyrovnavacej nadrzke...kontroloval som kvapaliny a keď som otvoril nadrzku tak tam bola pena...motor bol studený čiže ako keby len nejaka spenena necistota...môže to byť aj tým že kvapalina nebola dlho menena?je aj taká mutna tak sa ju chystám vymeniť...nepredpokladám ze by to bolo tesnenie voda netlakuje žiadne straty len vytvorená pena
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

V nádržke pena to nebude asi len tak z ničoho nič. Ak teda to predtým napr. nejaký odborník nečistil niečim čo by mohlo to penenie sposobovať. V živote sa nam to na žiadnom aute čo sme mali od nova v rodine toto nestalo a tomáme aj také že 8-10 rokov a kvapalina nemenená.
pajo166
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2017 15:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajo166 »

Ale keď je motor v prevádzke tak sa žiadna pena nerobí...kľudne to môže byť aj necistotami...skúsim vymeniť kvapalinu a uvidim
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Odkiaľ a aké nečistoty by sa ti mali dostať do chladiacej kvapaliny ?
Naozaj to najskôr bude olej.
Pokiaľ to bude z olejového chladiča, to je ten pravdepodobnejší a lepší prípad.
Mne sa toto kedysi stalo na Xsare TD, ale bol v nádržke evidentne olej, nemal som vtedy nejako čas to okamžite riešiť, povedal som si že uvidím čo sa bude diať, ujazdil som s tým ďalších cca 30 tis.km, nedialo sa nič.
pajo166
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.01.2017 15:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajo166 »

Ale tá pena nieje mastná...No neviem uvidíme vymením kapalinu a či sa ta pena bude robiť ďalej
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Halvne bych to pred tým než tam pojde nová nemrazka poriadne prepláchol vodou. celý systém
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

wilz napísal:Odkiaľ a aké nečistoty by sa ti mali dostať do chladiacej kvapaliny ?

- no odkiaľ, šak v tom systéme hlavne pri dlhých ne-výmenách sa vytvorí kvantum usadenín. Potom po výmene sa vyplaví kde čo pokiaľ sa to poriadne neprepláchne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní