Skoda Fabia 1.2 Htp 47 kw , 2007 - otacky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1.2 Htp 47 kw , 2007 - otacky

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Ahojte.Potreboval by som poradit.Riesim problem na otcovej fabii HTP,pri PRVOM startovani cize pri studenom mu vybehnu otacky hore a az po chvili sa ustalia,minule dokonca auto zdochlo a musel startovat pri zoslapnutom plyne.Bola vymenena strkiaca klapka no problem je rovnaky.Ked som chcel nastavit zakladne nastavenia klapky na vaq tak na meraych hodnotach 003 bola stale skrtiaca klapka na 9%,o com som cital ze ma byt 0%,dalej ked som urobil zakladne nastavenia zase hodnoty :10,9% 89% 8 ADP ok.Vsade kde citam ma byt hodnoty 0%,ako ju dosiahnem?kde mam hladat chybu?Za kazdu radu vopred dakujem
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

rj motora je prisposobiva stavu opotrebenia motora.cize si presiel za limit ktory pozna a ten ostava v pamati zapisany.nie v pamati zavad.musis to navratit takym sposobom akym sa to zhorsovalo.alebo s tym chod do autorizaku oni maju poriadnu diagnostiku spravia to hned.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

dakujem,ak som ta dobre pochopil tak moja Vag nedokaze nastavit zakladne nastavenia skrtiacej klapky?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja ti to neviem vysvetlit odborne.ide o to ze rj je naucena jazdit napr na tych 9 percentach a ty siel tak vysoko ze rj uz nepozna ten stav otvorenia.skratka sofwarova somarina od vw.neda sa to zakladnym nastavenim klapky opravit.musis ist na max hodnoty co rj pozna a postupne to upravit dole.ono to ide vagom no kabel je dolezity ide o to co podporuje.diagnosticky kabel je kluc ku vsetkemu.dnu v nom je cip a v nom zapisane ake funkcie ma ovladat.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

tak ok,z casti rozumiem :) dakujem ti za vysvetlenie,tak skusim zajst do servisu co nato povedia
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Ešte by bolo dobré preveriť čidlo teploty vody, na vag, dá sa zapnúť graf, a či občas teplota nekolise, mne to robilo podobne na 1,4 16v a teplota napr spadla z +43° na -40°, zhoršil sa chod motora, teplota sa vrátila do plusu a išlo zas normálne..
A keď malo nesprávnu teplotu pri prvom štarte, dlhšie štartovalo a motor mal chod akoby na 3 valce..
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

no ano ale zeby pri kazdom studenom starte blblo cidlo teploty?!to sa mi nezda ale preverim dakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kludne môže je to termistor odpor ktorý teplotou mení hodnotu , zapúzdrený v nejakom obale a pripojené vývody zväčša len tým že je tam pružný pliešok a ten sa vlastnou pružnosťou dotýka plochy toho samotného termistora takže časom vybráciami striedaním teploty sa tento dotykový spoj môže začať takto chovať . A pri koncovej teplote aj hore aj dole môže dávať správnu hodnotu ale dakde v strede teplotného pásma môže blnúť že vykáže nekonečno zväčša a urobí prerušený obvod.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

vies mi napisat kde to presne najdem vo vag?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zeby podpaleny/e ventil/y???
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

Teraz som riešil 47KW MBE ranny štart na prvykrak chytil len pri rozbiehani kuckal ten motor ale len chvilinku potom cely deň všetko ok. Po badani som zistil že tam dali palivak 3Bar vymenil som a dnes rano parada.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Najlepšie je to dať do rozumného servisu, kde preveria a poskúšajú veci postupne, systematicky a trocha sa tomu povenujú a nie len naslepo triafať veci.

Čo čítam témy na tému zlý prvý štart, može to byť všeličo. Deje sa to u rôznych benzinakov, nie len u tvojej htp.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 45 neregistrovaných