Ako overiť historiu auta,ktore bolo kupene v zahraniči

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

vin-info.com, je to zahraničná stránka, ale dá sa tam nahodiť aj čeština. Ak je tam nejaký záznam tak sa za to platí a všetko ti tam ukáže. Ja som takto zistil že môj c-max bol stočený pri dovoze z Francúzska 40 000km a aj na Slovensku po 2 rokoch znovu 40 000km,čo som nikde na našich stránkach nenašiel.Boli tam aj fotky z bazáru vo Francúzsku aj so všetkými poškodeniami. Škoda že som to našiel až po roku, takto som sa už nechcel naťahovať s predajcom o cene lebo on bol druhý majiteľ na slovensku. Vstreky som menil pri 145000, čiže 225000. Ale teraz šlape jak hodinky tak to už neriešim.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Strelecbn - zaujímalo by ma, keď to auto budeš predávať, či budeš poctivý a prezradíš záujemcovi o auto, že je stočené o 80 000 km? Alebo tie km upravíš na reálnu hodnotu pred predajom, či si to už nebodaj urobil? :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Nekupujem auto kôli predaju ale aby mi slúžilo čo najdlhšie. Preto sa snažím o auto čo najlepšie starať.Mám už svoje roky tak zbytočne nevymýšľam.A keby k tomu náhodou prišlo, nemám problém povedať pravdu. Veď asi každému bi bolo divné, že sa vstreky menili pri 145000km. Nabudúci rok ma asi čaká dvojhmota a spojka. Ale ja to beriem ako spotrebný materiál, tak to moc neriešim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Múdry človek ti bude vďačný za reálne uvedené údaje aj servisnú minulosť.Hlupákov ani neriešme,tam sa treba rovno opýtať,aké km by sa im páčili,ak im ide iba o číslo na odometry
Ja som predával 5 ročné zo 17 tis km,a hneď prvý že haha,to mi chcete povedať že....
Druhý to isté,že koľko je reálne a tak ma nasra..i že som okamžite stiahol inzerát a mám ho stále,teraz už 12 rokov,a 49 tis km teraz.Ja sa z debilom žiadnym nebudem doťahovať,nech si za tie šupky čo by za to chcel kúpy od iného blázna.a za to čo mi sú ochotný vychcanci dať,zase nie som ochotný ja.SVK trh je niečo katastrofálne,ale pri trpezlivosti sa aj tu dá nájsť korektnú ponuky a normálne auto,ale treba obiehať a velmi sa vyznať,v autách a snáď ešte viac v ľudoch.Práve pre p.Nagya sa takto podarilo nájsť na X-tý pokus to čo človek hľadá.ale trpezlivosť musí byť ozaj veľká,9 z 10-tich sú dovezené šunty,síce navońané pre neznalých a ženy,ale aj tak haraburdy na kšeft.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

wilz napísal:seven, veď čítaj poriadne.
Tu nejde v prvom rade o tých pol mil.kilometrov, ale o výdrž 31 rokov.
Kde bude vtedy tvoje mondeo.
davno v hrobe :2f93: sice je to st vybava no neni auto ktore sa bude uchovavat.vylieta sa vyhodi sa.ale neboj mam 25 rocne ale motor prevodovka vlastne vsetko mechanicke uz neni origo.pri 700 000km som prestal pocitat kolko ma km.povodny motor 2.0 benzin dal 587000km a nezral olej :2f93: vylietali sa piesty stratil kompresiu na polovicu.umrel ked som cakal na cerpacke v zime v rade z nicoho nic vystupila teplota do cerveneho na to hned dole a z vyfuka biely husty mrak.a ta voda sla cez piest aj do oleja.praskla hlava medzi ventilmi.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

george2.5 napísal: .... len pre zaujímavosť pridávam, že asi pred štyrmi rokmi som začal meniť veci na podvozku (silentbloky v zadnej náprave, gumy stabilizátorov, tlmiče a pod.), ktoré dovtedy boli pôvodné!!! zaujímala by ma výdrž pri nových autách :d :D
Na mojom BMW 524TD e28 som menil tento rok silembloky v predných ramenách - boli tam ešte pôvodné z roku 1987 - auto má aktuálne najazdené cez 350 000 KM, čapy v ramenách sú ešte v dobrom stave - nebolo ich treba meniť.
Obrázok
aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldo30 »

dakujem za odpovede ale asi jediný človek strelecbn mi napisal nieco k veci,ale som vdačny aj za vaše postrehy samozrejme.skušal som stránku vin-info.com vyzerá ti byt dobrá stránka presne niečo také som zhánal ale bohuzial ziadne záznamy uzitocné mi to nedalo hlavne tam nie je nejaka historia km alebo servisu-iba základné údaje.neviete este dalsie táketo stránky poradiť?pre zaujímavosť som skusil dat do vyhladávania mojho passata-bola tam zmienka aj záznam o pocte km ale len ked uz bol na slovesnku od 2009teho-ved predsta musi sa dat dopátreť orientačne v nemecku km ked autom sa chodi na STK..
aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldo30 »

nasiel som aj dalsie stránky podobné ako vin-info ale nidke žiadny záznam o km daného vozidla,nie je to podozrivé?
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

bolo servisované doma, bez záznamov. Ak vôbec bolo.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných